Nowy dysk do laptopa


(Hitm3n) #1

Cześć!

 

Szukam nowego dysku do laptopa, 2,5" oczywiście, min. 500GB, cena powiedzmy do 400 zł. Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/dysk-seagate-hybryda-laptop-sshd-2-5-1tb-i4609198869.html - nada się do laptopa z podpisu? Czy może ten http://allegro.pl/uwaga-tylko-50szt-hitachi-hgst-1tb-2-5-32-7200-i4641467214.html byłby lepszy (nie ma części SSD, ale 7200RPM, ma to znaczenie większe?)


(FXJ) #2

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K52JT/specifications/

Do tego laptopa? Stary jest sprawny ? Pokaż skan http://crystalmark.info/redirect.php?product=CrystalDiskInfo

 

W tej cenie możesz kupić SSD

https://docs.google.com/document/d/1HDQeNULlsHqJn2OKT-fr3sniqPh-RHcQ9nKbFHJCDuw/edit#heading=h.m9pu2dys58i7


(Hitm3n) #3

Tak do tego.

 

Skan mogę wrzucić, ale to dopiero jak z pracy wrócę, czyli w okolicach 16-17.

 

Stary jak najbardziej sprawny, działa, nic mu nie jest. Ale chcę większy, bo zaczyna mi brakować miejsca, a za SSD w podobnej pojemności zapłacę 3x tyle.


(FXJ) #4

Ewentualnie wymontuj napęd DVD i kup przejściówkę na tej zasadzie to będziesz miał 2w1 https://www.youtube.com/watch?v=uTiTi7kphK0

 

PS: rób backup danych :smiley: Bo nie wiesz nawet kiedy możesz je wszystkie stracić …


(Hitm3n) #5

Wciąż nie dostałem odpowiedzi - czy te dyski się nadadzą? Chodzi mi przede wszystkim o interfejs, czy SATA III w razie czego będzie zgodna z SATA II (nie jestem pewien, jaki interfejs jest teraz) i co najwyżej ograniczy się transfer, czy po prostu w ogóle nie zadziała, bo nie chcę się wpędzać w koszty bez sensu.

 

A z napędu czasem korzystam, więc… :wink:

 

PS. Nie mam czego backupować, bo zdjęcia są w razie czego na płytach, a niczego więcej nie muszę pilnie strzec przed utratą, bo nie mam niczego wartościowego :slight_smile:

 

PPS. Już znalazłem informacje: http://www.wikiwand.com/en/Serial_ATA pytanie oczywiście, czy to, że twórcy interfejsu tak chcą, i producent to deklaruje w specyfikacji, jest zgodne z tym, co sobie ubzdurał producent płyty głównej…


(FXJ) #6

To jest standaryzacja. Inaczej jaki sens miało by robienie standardu skoro każdy by robił co chce.


(Hitm3n) #7

Mi odpowiada :stuck_out_tongue:

 

No i o taką odpowiedź mi chodziło :stuck_out_tongue: