Nowy dysk i co dalej?


(Marcin260) #1

Witam jest to mój pierwszy wątek na tym forum ale mam nadzieje że wszystko pójdzie ok.

Otóż mam taką sprawe. Mam zamiar kupić niedługo nowy dysk 160GB (ata) ponieważ mój obecny 40GB już mi nie wystarcza. Tu moje pytanie czy do poprawnego sformatowania i wgrania systemu windows xp HE wystarczą mi tylko 2 płyty? Tzn. płyta z windowsem i płyta od kompa. Na moim obecnym dysku mój format wyglądał tak wkładelem płyte startową i wszystko robiło się samo lecz nie robiłem partycji na końcu.

Jeśli ktoś ma cierpliwość prosze opisać mi krok po kroku jak ma wyglądać format > instalacja systemu > i prtycjonowanie.

Z góry dziękuje wszystkim którzy postarają się pomóc i pozdramwiam


(Cosik Ktosik) #2

Symulacja instalowania systemu: http://komputery.idg.pl/ftp/pc_4451/Win ... r.1.0.html

Resztę znajdziesz tutaj: viewtopic.php?f=13&t=45731

Do instalacji wystarcza płyta od XP. Startujesz z niej komputer (w biosie ustawiasz w advanced CMOS features->first boot device na cdrom) , instalator wykrywa dysk, dzielisz go na partycje i formatujesz, reszta instalacji to automat. Na koniec aktywujesz system. Po instalacji systemu, instalujesz sterowniki, tutaj przyda się płyta od płyty głównej. Wkładasz ją i zapewne instalator zrobi za Ciebie wszystko. Potem musisz zainstalować sterowniki od karty graficznej i innych urządzeń. Na koniec directx: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... tributable