Nowy Dysk i Photoshop

Mam takie pytania.

Mam bardzo wolny dysk co przy dużych obrazach w Photoshopie, program wolno pracuje. Dokładnie to SAMSUNG HD080HJ (S08EJ1GA117663) 300mb/s

I teraz tak.

1.Jeżeli kupię nowy dysk i podłącze go do kompa razem ze starym dyskiem to np. jeżeli będę miał na starym dysku Zdjęcia a na nowym Photoshop, bądź na odwrót to czy będzie szybciej czy jeszcze wolniej. Czy w ogóle lepiej Photoshopa i zdjęcia zrzucić na nowy dysk.

2.No a teraz doradźcie jaki dysk. Wiem że mało ale 200 zł Max… I nie z allegro

Samsung F1 320 GB 16MB, jeżeli twoja płyta obsluguje SATA:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,53766/

Tak jak podano wyżej, SAMSUNG F1. Jeśli twoja płyta nie obsługuje SATA to można kupić przejściówkę…(kosztuje kilka zł.). :wink:

obsługuje.

no a teraz pytanie 1.Jeżeli kupię nowy dysk i podłącze go do kompa razem ze starym dyskiem to np. jeżeli będę miał na starym dysku Zdjęcia a na nowym Photoshop, bądź na odwrót to czy będzie szybciej czy jeszcze wolniej. Czy w ogóle lepiej Photoshopa i zdjęcia zrzucić na nowy dysk.

Zrzucc na nowy dysk bo stary będzie go zwalniał.

Photoshopa i system daj na nowy dysk wtedy zobaczysz różnice w wydajności.

aby photoshop szybciej działał musisz zainstalowac system na szybszym dysku i photoshopa, samo zainstalowanie photoshopa na szybszym dysku nic nie da

Na szybkość pracy w grafice 2D większy wpływ ma ilość zainstalowanej pamięci RAM niż prędkość dysku (a największy oczywiście jak najszybszy procesor).

no na tym sprzecie co ma w podpisie powinien chodzic dobrze program, no może cs3 troszku by mulil

ja mam cs3 i chodzi dobrze program, tylko przy bardzo duży rozdzielczościach takich jak np. 3264x2448 , photoshop trochę muli

no to akurat zależy od RAMów bo na pewno twój dysk ma większą przepustowość niż 2MB bo tyle góra waży taki plik

zdjęcia ważą ok 3mb … nie znam się na dyskach macie screena

j.JPG