Nowy dysk i zagadnienia związane z nim

Witam, mam zamiar sobie kupić dysk jak najbardziej pojemny do ceny 150 zł na sata II ale nie wiem jaki, mam nadzieje że mi coś doradzicie. I mam kilka pytań, czy jeśli kupie dysk to czy musze przeinstalować system, i czy jeśli zainstalował bym system na nowym dysku system to czy windows będzie szybciej pracował niż na dysku ATA ? I jaki wybrać najlepszy program do czyszczenia syfu który gromadzi sie na dysku ? Za pomoc bede bardzo wdzięczny. Pozdrawiam !

Dysk polecam Samsung F1 HD322HJ, 320GB

Co do systemu to nie musisz przeinstalowywać go.

Szybszy interfejs = szybsza praca.

Ccleaner

  1. Ja polecam tylko i wyłącznie dyski marki Seagate np. 320 GB Bufor: 16MB SATA II ST3320620AS ( allegro ) pod żadnym pozorem nie bierz Samsunga [-X [-X [-X [-X [-X

  2. Lepiej jest zainstalować system na nowym - znacznie przyspieszy prace systemu, programów a nawet gier (wczytywanie i zapis).

  3. Ja osobiście mam EasyCleaner 2.0 ( po polsku, prosta obsługa, wygodny i dość skuteczny ).

Samsung 320GB F1 7200 16MB HD322HJ

Wg mnie - Ccleaner

Następny fanyboy :expressionless: :x

Samsung lub WD2500AAKS, Seagate jest wolniejszy i głośniejszy.

Mam Seagate od 7 lat ( 40GB na ATA ) żadnych problemów przez cały okres.

Od ponad roku 320 GB Bufor: 16MB SATA II ST3320620NS bardzo dobra wydajność, żadnych problemów

Od ok 9 miesięcy 500 GB 32 MB SATA NS najlepsza seria na rynku

Kolega kupił Samsunga - Windows odpalał się w 7 minut - wymienił go - kolejny gubił całe pliki i foldery - w końcu poszedł po rozum do głowy i zażądał wymiany na Seagate.

Kolega, szwagra pracuje w sklepie komputronika, mówi że na Samsunga mają 7 razy więcej zwrotów niż na Seagate.

Zobacz testy sobie testy wydajności :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A,żeby Ci się popsół Seagate lub WD też tak byś mówił.Seria F1 jest najlepszą serią na rynku…Widziałem testy F1 i powiem Ci,że są lepsze niż te Seagate :wink:

Masz może jakiś link do tych testów?

:arrow: http://www.chip.pl/testy/test_225174.html

:szukaj:

w tej chwili mam właśnie samsunga, mam go już od 5 lat i żadnych problemów więc chyba go wezmę, dzieki za pomoc.