Nowy dysk-instalacja systemu WinXP i błąd Ntkrnlmp.exe

Od kilku godzin zmagam się z błędem,który wyskakuje podczas próby zainstalowania systemu na nowym dysku. błąd Ntkrnlmp.exe

Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Przekopałem google i tak- ram jest w porządku dysk jest nowiutki,sytuacja patowa. Przeczytałem też,że należałoby zaktualizować bios, ale nie wiem jak to uczynić, bo nie mam systemu na nowym dysku. Dodam,że próbowałem zadziałać coś ze starym dyskiem,ale tam również wyskakuje komunikat o braku lub uszkodzeniu Ntkrnlmp.exe Nie wiem co mam zrobić dlatego proszę Was o pomoc!

Proste nieskomplikowane. Na 99% walnięty nośnik, taśma od napędu, albo sam napęd. Spróbuj zainstalować z innej płyty, jeżeli nie pomoże, wymień taśmę sygnałową. Jeżeli też to nic nie da, pożycz od kogoś napęd i sprawdź ponownie.

Sproboj jeszcze w BIOS zmienic ustawienia dysku z SATA AHCI na IDE, czasem pomaga, ale raczej wina jest po stronie napędu/płyty.

I rozumiem ze to nie jest laptop ? tylko stacjonarna jednostka. ?

Tak to stacjonarka. Teraz zaobserwowałem jeszcze jeden error- TRAP 0000000D ==GENERAl PROTECTION FAULT. I tak co próba bootowania to wychodzi co innego. Jeszcze zauważyłem przy odpalaniu,gdzie normalnie po wciśnięciu Power- uruchamia się monitor-teraz działa z opóźnionym zapłonem albo muszę kilka razy zresetować,aby zaskoczył. Może coś z zasilaczem? Dosłownie ręce mi już opadły- wymieniłem dysk i Ram i nic to nie dało…

Czekam na pożyczenie cdroomu,żeby sprawdzić. A swój dokładnie przeczyściłem,ale niestety bez efektów.

Zresetuj mu bios odłączając kompa od zasilania i wyciągając baterię na 30 minut. Po tym czasie, włóż wejdź do biosu. Jeżeli zegarek będzie pokazywał poprawną godzinę wyłącz komputer i wyjmij baterię na np. 2 godziny. Jeżeli bios zresetuje się już, ustaw mu tylko datę,godzinę, kolejność bootowania i sprawdź, czy zaskoczy.

Zresetowałem bios. Pożyczyłem cdroom.Niestety teraz instalacja zawiesza się przy ładowaniu plików Biblioteki DLL debugera jądra.Próbowałem kilka razy,ale za każdym razem to samo.Na starym dysku też…

Kurde, to już nie mam pomysłu co może być… Spróbuj może z innej płyty cd. Jak to nadal nie jest to, to nie mam pojęcia co jest grane.

Dodane 16.11.2010 (Wt) 21:34

Jeszcze przyszło mi do głowy żeby podmienić zasilacz, może coś z nim jest nie halo(np. nie trzyma poprawnie napięć).

Właśnie próbowałem z oryginalnej ang wersji i to samo. Z tym,że wiesza się przy Instalator Ładuje pliki (Windows Executive). Nie wiem co zrobić. Różnie to bywało,ale jeszcze nigdy nie miałem tak ‘zdemolowanego’ kompa :expressionless:

To tak jak napisałem - podmień zasilacz, to zawiasy i błędy krytyczne to też może być jego sprawka. Moja ciotka też tak miała, że na jej kompie nie szło zainstalować Windowsa, bo instalator zawieszał się praktycznie od razu po rozpoczęciu startu z płytki i winowajcą okazał się właśnie zasilacz, który wystarczyło przeczyścić z kurzu(był strasznie zasyfiony, bo 5 lat nie był otwierany) i instalator już ruszył bez problemu.

Na chwilę obecną nie mam możliwości sprawdzenia innego zasilacza.Rozkręciłem stary był straasznie zasyfiały i… instalacja ruszyła trochę dalej! załadowały się pliki,ale później pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje ](*,)

Dodane 17.11.2010 (Śr) 22:18

Mam nowe wieści z frontu- przetestowałem wymieniony Ram memtest i… wyszło ponad 3mln błędów :expressionless: wymieniłem jeszcze raz na inną i już lepie- instalacja ruszyła, nawet udało mi się podzielić dysk na partycje,ale przy formatowaniu wychodzi blue screen- IRQL NOT LESS OR EQUAL. Zastanawiam się czy to też może być od ramu? I jeszcze jedno pytanie- czy może to być wina samych slotów od ramu?