Nowy dysk mi nie działa

Witam, kupiłem dziś dysk hdd samsung 500gb 16mb cache sata II F2EG,podłączam go do komputera i bios go wykrywa,ale nie wyświetla mi partycji na moim komputerze,nie chodzi o zworki bo próbowałem różnych kombinacji,ani o sterowniki do płyty głównej bo je tez zainstalowałem (asrock 939 dual vsta).Próbowałem podłączyć tylko ten dysk i dvd i zainstalować na nim windowsa ale po załadowaniu plików i wybraniu intalacji jest napisane, ze nie ma dysku do zainstalowania windowsa i żebym sprawdził czy jest dobrze podłączony dysk. W biosie w advenced dobrze pokazuje stary dysk na master,a nowy na sata1. Może trzeba coś w biosie zmienić tam w advenced? Z góry dzięki.

Przecież nowe dyski nie są fabrycznie sformatowane.

To może być nieprawidłowe podłączenie (zworki/taśmy) albo uszkodzenie dysku (albo co innego ;)).

Zasadniczo jedna jest poprawna, więc upewnij się że właśnie ją masz ustawioną. Ponadto podaj dane: jakie masz dyski (interfejs, jak podłączone do płyty, partycje), jaki system. Jeśli masz możliwość to sprawdź czy dysk działa na innym komputerze oraz czy inny system go wykrywa (jeśli wiesz na pewno, że jest dobrze podłączony).

sformatuj dysk jakimś programem do tego

np paragon partycion manager

amdzio1993 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zworki na dyskach SATA mogą jedynie zmieniać szybkość pracy (SATA-1, SATA-2).

Nie ma tu pojęcia master i slave.

Zrób tak : Mój komputer, kliknij prawym, wybierz ZARZĄDZAJ, a następnie ZARZĄDZAJ DYSKAMI.

Tam możesz tworzyć partycje i je formatować.

Zakładam, że masz XP