Nowy dysk Samsung 200GB ATA problem z prawidłową instalacją

Płyta głowna Asrock P4i45D+

Processor: Intel® Celeron® CPU 2.40GHz

Memory: 768MB RAM

Hard Drive: Hitachi 80

Video Card: RADEON 9200 PRO (Omega 3.8.205)

Monitor: Benq T502

Sound Card: C-Media Wave Device

Speakers/Headphones:

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_rtm.040803-2158)

Kupiłem nowy dysk ata 200GB i chcę aby on byl wykryty przez Windows jako nowy dysk. Wszelkie botowania maja sie odbywac ze starego dysku 80 ale jak podlacze oba dyski to botuje mi z nowego czystego dysku i po chwili failure :[ (starego wogole nie widzi)

http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/support/Download/userguide/usersguide_02.htm tu jest pokazane jak ustawic dysk jako slave (na instrukcji ktora dostalem razem z nowym dyskiem jest juz inaczej

ata.jpg

jak ustawie na zworke CD to botuje juz normalnie ze starego dysku ale na xp z sp2 wogole nie widzi tej 200-tki

na czystym xp z sp1 (mam dwa xp na 80-tce) pokazuje ze jest nowy dysk przez sekunde w chmurce ale nie ma nic w Mój komputer za to everest juz nowy dysk widzi :frowning:

z tym samym ustawieniem zworki w biosie pokazuje ze nowy dysk ma pojemnosc 32 GB

z gory bardzo dziekuje za pomoc

Dysk z systemem na końcu taśmy na Master.

Nowy Set as Slave na środku taśmy.

Sformatuj dysk panel ster > zarządzanie dyskami i formatuj, ale nie na szybkim. Lub użyj narzędzia producenta dysku do formatu, ja tak musiałem robić z nowym Seagate.

Zrobilem tak jak mówiłeś na czystym xp z sp1 ale mam nowy dysk z 32 gb zamiast 200 :[ ten xp z ktorego na codzien korzystam nadal nie widzi samsunga :frowning:

Pewnie ustawiłeś Set as Slave CD ustaw bez tego CD.

Zainstaluj SP2.

Kiedy ustawie na set as slave tak jak na rysunku to chce botowac z czystego dysku ;|

sp2 mam na xp z ktorego korzystam nacodzien

drugi (czysty windows) z sp1 jest tylko do “specjalnych celow” wymagajacych wlasnie czystego windowsa

Ustaw w BIOS kolejnośc bootowania na dysk stary. Instukcja do płyty głównej powinna Ci w tym pomóc.

Zworka w nowym dysku ustawiona na zlaczach BA oba dyski podlaczone i w biosie widac to http://www.republika.pl/symbian_s60/02012007(012).jpg czyli jak ja to nazywam nazwa jak “kopytko” tylko ten “dysk” widzi

Stary dysk zworka na master, i na koniec taśmy. Nowy dysk na Cabel Select i na środek taśmy.

ale mam patrzec na instrukcje ta co dostalem z dyskiem czy na ta ze strony samsunga? obie wersje juz przerabialem… nic z tego :frowning:

jutro sprobuje utworzyc jedna wielka partycje z poziomu instalacyjnego Windowsa moze wtedy windows z sp2 zobaczy ten dysk ;| a potem ustawic bootowanie na dysk z systemem :frowning:

macie u mnie piwo za pomoc :wink:

Cabel Select jak na stronie internetowej.

Ale podłączałeś je tak na taśmach?

Może podłącz dysk pod oddzielną taśme IDE.

Problem rozwiązany :mrgreen: sformatowalem nowy dysk z poziomu instalacji windy a w systemowym dysku przestawilem zworke na slave. pozniej mialem poblemy z uruchomieniem mojego windowsa (restart przy animowanym logo Windows XP) newet w trybie awaryjnym bylo to samo.

Po chwili walki udalo sie uruchomic z poziomu “ostatnie dzialajace ustawienia” XP-ka i narazie wszysko cacy dziala :smiley:

Dzieki all :slight_smile: