Nowy dysk Samsung czy Seagate

Witam wszystkich mam zamiar kupić nowy dysk i się zastanawiam czy wziąść Samsunga F1 640GB 16MB cache, czy Seagate 500GB 32MB cache. Głównie chodzi mi o to aby dysk był cichy, wydajny, i co najważniejsze wytrzymały.Znalazłem takie:

http://www.allegro.pl/item405643834_dys … cache.html

lub

http://www.allegro.pl/item409802384_sea … promo.html

Proszę o wasze odpowiedzi.

Samsunga F1 640GB ja bym brał :stuck_out_tongue: ludzie na forum piszą że F1 lepsze są :slight_smile:

Seagate nie są zbyt ciche, F1 to zdecydowanie najlepszy wybór, cichy i szybki dysk.

Ja bym brał Seagate, w końcu robią dyski od lat i mają w tym doświadczenie.

A Samsung to teraz robi prawie wszystko (telefony, aparaty, monitory itd.)

tylko patrzeć jak zacznie produkować samochody.

Dyski po 500GB się bardziej opłacaja bo na allegro je sprzedają po 189zł z buforem 32mb wiec zawsze mozęsz kupić 2 takie.

to co w końcu wziąść, jedni piszą, że samsung inni seagate, już sam nie wiem

Samsung F1

Himmak5g , dopłacając 20zł masz 640GB od Samsunga, który powinien być nieznacznie wydajniejszy od tego Seagate’a, a i cichszy.

bartaz10 , bierz Samsunga.

sorry, ale dla mnie jesteś jak te żarty : śmieszne, bo głupie.

Bufor 32MB a 16MB to niezauważalna różnica, którą widać przy przegrywaniu kilkudziesięciu płyt DVD z rzędu.

640GB F1 są szybsze, od 500GB mają większą gęstość zapisu, przy czym są Ciche i to one mają lepszy stosunek cena=pojemność jak i cena=wydajność.

dziękuje

No chyba ze się znajdzie jakąs okazje a do tego własnie służy allegro.

Ty już znalazłeś okazje na allegro - płytę główną, która nie obsługuje penrynów :lol: i takich okazji mu nie polecaj.

Znalazł się jasnowidz który wie gdzie co kupilem. a wiesz gdzie rano chleb kupowałem. Tak dla sprostowania to kupiłem ją w komputroniku. znalazł się człowie który ma średnią 5.2 :smiley:

Pokazywałeś tą swoją plytę w linku z allegro, no ale sorry, tam kupiłeś palita.

No własnie. O płycie nic nie dawałem.

Przy normalnych cenach opłaca się Samsunga, przy wyjątkowych okazjach opłacalny jest również Seagate 7200.11, ale trzeba znaleźć okazję, o którą nie łatwo.

Andrew34

Różnicę w cache zauważy się raczej przegrywając wiele małych plików, przy DVD faktycznie tego się nie zauważy…

Hehe kto umie ten umie. Ja to robie na codzień. Co według was jest w tym okazją???