Nowy dysk ssd do 300 zł

Ostatnio mój dysk uległ awarii i będę musiał go wymienić.

Oto sprzęt jaki posiadam:

1jpg_whqwraw.jpg

Dysk wysiadł i myślałem nad zakupem tym razem dysku SSD.

Tylko w ogóle pytanie czy będzie pasować do tej płyty głównej??

Budżet jaki chciałbym wydać na dysk to do 300zł

I w ogóle chciałem jeszcze się dowiedzieć czy opłaca się kupować SSD zamiast HDD czy zwiększy to bardzo wydajność? Czy odczuje ta szybkość?

Windows 7 zajmuje ~20gb + 30gb rzeczy które mam na kompie więc taki SSD 120gb by wystarczył na wszystko mi (winda + programy + musyka/gra jakaś)

Coś tam szukałem i znalazłem coś takiego : plexor ms6

Dowolny dysk SSD możesz montować w sowim komputerze, sposób montażu nie różni się od HDD.A zobaczysz jakich kom dostanie skrzydeł.

Dysk 120 GB spokojnie wystarczy na system i jakieś tam programy, ale dobrze mieć też dysk HDD 500-1000 GB na magazyn danych, może być również zewnętrzny.

Ja mam system na 60GB SSD i też śmiga, jeszcze miejsca nie zabrakło.

 

oferta dysków http://www.x-kom.pl/g-5/c/1779-dyski-ssd.html

 

 

A tu masz info jak dobrać dysk i też ofertę http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-dysk-ssd/363/

 

Jeśli chodzi o odczuwalną szybkość, reagowanie komputera w użytkowaniu to jest kosmos. Niedawno sam kupiłem Plextora M6S i różnica względem starego dysku jest bardzo wyraźna. To najlepszy SSD w okolicach 300 złotych. Jeśli chodzi o dopasowanie, nie będzie problemów.

Ja kupiłem Samsung 840 EVO SSD 120GB. Działa od pół roku bez zarzutu, przyspieszenie podczas startu jest ogromne, tak samo podczas codziennej pracy gdzie mój program do edycji kodu źródłowego często musi przeszukiwać po kilka GB danych i po zmianie dysku nie sprawia mu to większego problemu. Jeśli używasz linuxa to w sieci można znaleźć wiele poradników jak najlepiej skonfigurowac sobie system do współpracy z dyskami SSD.