Nowy dysk SSD - HDTune odczyt SMART, dwa warningi

Mam nowy dysk ADATA SP900 (128 GB), początkowo nie udało się nawet zainstalować systemu na nim, gdyż w połowie instalacji wyskakiwał błąd wejścia/wyjścia, to samo gdy próbowałem kopiować większe dane na niego 10 GB+. Po próbie instalacji linuxa w ext4 a później znowu Windows, jakoś udało się zainstalować Windows 7. Przejdźmy jednak do rzeczy, odczyty SMART:

30ic55e.png

 

Wygląda to tragicznie, dane błędów (01) zwiększają się z sekundy na sekundę. Aktualnie wartości 05 i C4 są równe 16.

Gwarancja

Jeżeli to komputer stacjonarny to najpierw sprawdź przewody, zarówno zasilający jak i SATA.

To nie jest normalna sytuacja w przypadku SSD.

 

Warto również, abyś pokazał zrzut z CrystalDiskInfo.

Dziwne, że nowy dysk i takie cuda. Czy tzw ‘low level formatting’ powoduje utratę gwarancji?

 

Powiem Ci tyle, że mój Intel SSD 530 120GB - dokładnie 2 tyg. i 2 bad sektory.  Więc chyba normalna sytuacja. Taką mamy “jakość” dysków.

 

@dmc - nic nie rób dysk podlega wymianie na nowy. Mi wymienili w sklepie na miejscu nawet nie czekałem na przesłanie nowego akurat mieli go na stanie.

@mrFreeze

Nie wiem, czy takie dyski, kwestia przypadku, jak przy HDD (ale tu odpada czynnik, że sami rozwalimy np. wstrząsem). U mnie przewinęło się już około 10 różnych SSD i miałem problem tylko z nieco leciwym już Crucialem M4 - po zrobieniu ponad 30 TB zapisów spadły wyniki w benchmarkach… i tyle, bo reszta była ok. Producent dysk wymienił.

 

 

@dmc:

Widać, że nówka, a jednak coś się z nim dzieje.