Nowy dysk twardy - błędy

Cześć

Kupiłem na allegro dysk WD5000AZRX  (seria WD green), podłączyłem i postanowiłem sprawdzić czy jest sprawny

Program HDTune pokazuje coś takiego:

35449e5828fa.jpg error scan

259a637d1e62.jpg benchmark

Jak widać program pokazuje 2199GB mimo że dysk ma 500GB ( mój komputer pokazuje tyle ile być powinno)

Co powinienem w takim wypadku zrobić? Oddać dysk, czy może on jest jednak sprawny? Jakiego narzędzia powinienem jeszcze użyć?

pozdrawiam

 

PS: przepraszam jeśli napisałem w złym dziale

Spróbuj tym go sprawdzić http://www.hiren.info/downloads/freeware-tools/western-digital-data-lifeguard-tools

Hej,

 

Sprawdź dysk przy pomocy programu Crystal Disk. Po jego uruchomieniu wejdź w ustawiania Funkcje -> Advanced Features -> Wartość RAW i zmień wartość na 10 [DEC]. Następnie wrzuć screena z programu z wartościami S.M.A.R.T.

Pozdrawiam,

Dimatheus

@

luckiblue

4d998dc32553.png

@

Dimatheus

22247bf352c4.png

o to chodzi? nie widze tu innej zakładki

Hej,

 

Tak, chodziło mi o to, co wrzuciłeś. :wink:

Generalnie dysk faktycznie jest nowy, przepracował jedynie 22 godziny. Nie ma na nim błędów odczytu czy bad sektorów. Wygląda to więc na błąd programu HD Tune. Spróbuj dysk sformatować, spartycjonować i puścić na nim skan diska.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dysk jest już skonfigurowany, MBR, jedna partycja sformatowana normalnie (nie ‘szybkie formatowanie’), skandisk twierdzi że nie ma błędów.Niestety nie mam żadnych plików które mógłbym tam wrzucić. Szczegóły w innym temacie ;]

Hej,

Skoro tak, to mamy pewność, że jest to ewidentny błąd programu HD Tune. Tym bardziej, że wykrywa jego pojemność ponad 4-krotnie zawyżoną. Naturalne jest więc, że gdy dochodzi do obszaru fikcyjnego, pokazywane są bad sektory.

Pozdrawiam,

Dimatheus

no jeśli dysk jest sprawny to temat można zamknąć

dziękuje i pozdrawiam