Nowy dysk twardy. Nie ma ikonki w "Mój komputer"

Przed chwilą dostałem nowy dysk, Segate Barracuda 250 GB (model nr: ST3250820A).

Podłączyłem i wszystko niby dobrze, wykryto nowy sprzęt, ale nic mi się nie instalowało, chyba. Zrestartowałem kompa i ikonki żadnej nie ma w “Moim komputerze” (wcześniej, za 1. razem kiedy komputer był włączony z tym dyskiem, też nei było ikony).

AIDA32 wykrywa tylko model dysku twardego i żadnych specyfic, tzn. np. ST3400016A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100).

Co zrobić?

Jeszcze jedna sprawa.

Ten mój nowy dysk przyszedł mi bez dolnej klapki zasłaniającej układy scalone i tym podobne rzeczy, które są tam. Może tak przez dłuższy okres czasu chodzić, czy lepiej abym do Sprzedawcy startował?

Dzięki, Kicior.

Musisz utworzyć partycje.

PPM na Mój komputer ->Zarządzaj-> Zarządzanie dyskami i stwórz partycje na niepzydzielonym miejscu

Wszystkie operacje dostępne pod prawym myszy po kliknięciu na wolne miejsce dysku.

Dzięki. :slight_smile:

Teraz tak, inicjuję partycję i pytania:

  • mam formatować wolumin czy nie?

Jeśli tak, to:

  • wykonać szybkie formatowanie?

  • włączyć kompresję plikówi folderów?

Teraz jeden dysk ma system plików FAT32, a ten nowy NTFS (nie wiem po co, ale czy można to zmienić jeszcze teraz?)

Złączono Posta : 09.05.2007 (Sro) 17:58

Wybrać dysk :

  • podstawowy czy dynamiczny?

słuchaj jesli masz windowsa to pod winda lepiej chodzą ntfs, no i formatuj go i włącz kompresję, albo nie zależy jak Ci pasuje. Lepiej włączyć, ale masz 250 gb to i tak wystarczy. Pełne formatowanie, najlepiej nie szybkie

Dynamiczny ustaw :slight_smile:

Mam FAT32 na dysku systemowym, więc chciałbym na tym nowym też takie samo, ale niestety do wyboru mam tylko NTFS, ale niech będzie.

Co do kompresji, to mi nijak pasuje, bo nie za bardzo wiem, o co biega. :wink: No, ale skoro tak mówisz to włączę.

A to dynamiczny będzie.

To sobie to ustawię. :wink:

Ten dłuższy czas, to oczywiście kilka godzin dziennie przez kilka lat.

Po prostu biega mi o to, czy się nic nie zniszczy, jak będzie tak ‘otwarty’, bo tam jest tylko ta zielona “tabliczka”, a na niej kupa tych różnych rzeczy i jeszcze coś poza tym, ale kompletnie nie ma pojęcia, co.

Gdyby tu ktoś się eszcze udzielił. :slight_smile:

Kicior.

może mało w życiu widziałem ale zawsze od spodu jest widać kawałek układu, a dokładnie płytki z nalutowanymi elementami. więc jeśli nie będziesz nurkował z kompem, skakał z wieżowca itd tylko komp będzie sobie bezpiecznie stał na biurku czy tam gdzieś i nie będziesz go kopał itp to gwarantuje że nic się nie stanie. Partycje Fat32 mają to do siebie że widza je Linuxy, ale podejrzewam że masz windę więc lepiej jak masz ntfs, zresztą w niczym to nie przeszkadza. pozdro

Czyli definitywnie nie da rady, aby w tym moim okienku o systemie plików miałem do wyboru i FAT32 i NTFS? :mrgreen:

Ustaw na NTFS. Dysk jest ciut szybszy i w ogóle nowsza konstrukcja.

Dobra, dziękuję Wam, Panowie.

Obecnie dysk mi się formatuje, jak jeszcze coś będę do Was miał to napisze.

Dobra, cofam. One są tak produkowane.

bottom.jpg

Dzięki, Kicior.

:hahaha:

Własnie że jest dokładnie odwrotnie, odczyt z partycji NTFS jest nieznacznie wolniejszy.

Podzieliłeś dysk na partycje ??

Nie…

A lepiej by było gdyby były?

By c może Twój system nie widzi tak wielkiej partycji w FAT 32, z NTFS nie było by takich problemów.