Nowy dysk twardy nie załącza monitora

Witam, mam problem. Otóż jakiś czas temu kupiłem sobie nowy dysk twardy :?

http://allegro.pl/item415836459_dysk_20 … f_vat.html

Gdy go podłączam i uruchamiam kompa to lampka od monitora świeci na pomarańczowo zamiast na zielono. Przy starym dysku nie ma takiego problemu. A chce na tym nowym zainstalować windowsa

A czy dysk jest dobrze podłączony i dobrze jest ustawiona zworka master\slave??

Tak jest dobrze podłączony podłaczam go jak tego starego. Powiedz mi o tym ustawieniu master\slave.

Jak masz wszystkie złącza to masz tam zworkę i dysk z systemem ustawiasz na Master, dodatkowy na slave. A układ pinów i jak je złączyć masz nadrukowane na dysku.

Master—>slave-------------->mobo

Obrazek.

Obrazek1

http://www.mysuperpc.com/build/sata_har … pers_3.jpg

Co do tego obrazku to co tam mam podłączyć?? Normalnie podłączam tak samo jak ten stary dysk twardy, tyle że wszystko ok przy starym a przy tym nowym nie.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

tam nic nie podłączasz, tylko przepinasz to białe (czyli zworkę).

Nad tą zworką na dysku znajdź nadruk : MA czyli master. Przepnij tą zworkę pod piny przy MA.

Powinno być ok. Jeśli nadal nic, to spójrz jeszcze raz na obrazek 1.

Tam masz jak to powinno być, czyli dysk podepnij pod środkowe “wpięcie” na taśmie.

Ten nowy musisz ustawić na slave przekładając zworkę.

Jeśli to jedyny dysk podłączony do komputera, to pod Master.

Ja poprostu podłączam tak samo jak był podłączony stary dysk…

Mogę dać zdjęcie jak to jest podłączone. Tylko nie wiem po co skoro obydwa podpinam tak samo.

…i nie działa, to spróbuj tak jak my radzimy.

Sprawdź, czy taśmy są dociśnięte, żadne styki się nie ułamały.

daj linki do zdjęć.

Taśmy dociśnięte wszystko ok, podłączone do master tak samo jak stary dysk. Ciągle wam próbuje wytłumaczyć że skoro podłączam tak jak stary a stary przy takim podłączeniu działa to wiecie…

Dziś zrobiłem tak przy uruchomionym komputerze bez żadnego podłączonego dysku podpiąłem dobrze ten nowy dysk i zgasł monitor (tzn chodził on ale nie było obrazu i sie świeciła żółta lampka) a jak stary podłączyłem to monitor działał.

Chcesz powiedzieć, że podłączyłeś dysk twardy przy załączonym komputerze ? W ten sposób spalisz dysk twardy. Mogę nawet przypuszczać, że spaliłeś w ten sposób dysk twardy :?

Zrób zdjęcie, żeby było widać podłączenie dysku twardego i ustawienie zworki na nim.

Podłączałem już na wszystkie możliwe sposoby więc raczej nie to ale jeśli trzeba zdjęcia to zrobie tylko nie dzisiaj.

W ogóle jeśli masz możliwość, to sprawdź ten dysk na innej taśmie, jeśli nadal to samo, to na innym komputerze.

Przecież pisze że podłączyłem na wszystkie sposoby czyli na innych taśmach. Tzn na jednej, bo inne są od stacji dvd/cd

Wielki problem odłączyć napędy od taśmy i sprawdzić, czy to nie wina uszkodzonej taśmy pod dysk?

Radził Ci ktoś podłączać HDD przy włączonym komputerze? :expressionless: Mogłeś tym uszkodzić peceta.

Teraz jeszcze możesz podłączyć ten starty dysk pod Master (tak jak był) a nowy pod slave i zobaczyć czy go wykryje choćby w BIOSie.

Jak nic to nie da, to sprawdź u jakiegoś kumpla, czy będzie działać

Btw już wszystko ok ale jak wyszukuje płytke, wkładam ją i się komp restartuje a potem zaraz po włączeniu sie restartuje jak jest płyta w napędzie. Może to być wina płyty?

Proszę o pomoc.