Nowy dysk twardy

Czołem forumowicze!

Kupiłem nowy 2,5 calowy dysk ATA i pudełeczko aby uczynić go przenośnym dyskiem zewnętrznym… Po podłączeniu przez usb chmurki w tray’u informują o znalezieniu nowego sprzętu, następnie o jego zainstalowaniu, ale w oknie mojego komputera nie jest on widoczny - komputer go nie widzi. Być może ma znaczenie to, że element z obudowy wpinany w dysk nie obejmuje czterech osobnych “igiełek” - z tego co się wstępnie zorientowałem to chyba ta część gniazda, która służy do uczynienia z dysku mastera, bądź nie. Być może z tym ostatnim to plotę bzdury, ale jedyna osoba jaką o to pytałem tak mi powiedziała.

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie problemu. Czekam oczywiście na ewentualne dodatkowe pytania ze strony chcących mi pomóc dobrodziejów.

nie jest widoczny w oknie mojego komputera ponieważ jest to nowy dysk i nie jest podzielony na partycję ani sformatowany

Start --> Uruchom --> wpisz “diskmgmt.msc” i tam go sobie podziel i zformatuj

Weź podłącz do innego portu USB i w tedy zobacz, czy będzie tak samo. Zasilanie, musi cały czas łączyć, więc zwróć na to uwagę bo czasem należy poruszć kablem. Jeszcze możesz spóbować restartu :slight_smile:

Nie jest widoczny bo nie ma stworzonych partycji.

To samo uzyskasz klikając Start/Panel sterowania/Wydajność i konserwacja/Narzędzia administracyjne/Zarządzanie komputerem/Magazyn/Zarządzanie dyskami tam odszukaj swój nowy niesformatowany Dysk klikając na niego prawym przyciskiem myszy otworzy Ci się menu podręczne Utwórz partycje jedną lub kilka wg potrzeb i sformatuj go możesz utworzyć partycje podstawową, dysk logiczny możesz tez podzielić go na partycje a nawet zmienić litery dysków. Kolega ma racje dysk który nie ma utworzonych partycji, i który nie został sformatowany w systemie plików rozpoznawanych przez system Windows nie bedzie widoczny.

Jesteście wspaniali! Dziękuję serdecznie.