Nowy dysk - wybór partycji do klonowania

Hej
Chcę przenieść system na dysk ssd,który jest sporo mniejszy niż obecny. Po sprawdzeniu mam jakoś dużo partycji. Które są niezbędne do działania Win ? Wiem,że partycja “C” na pewno a co z resztą?

Przenieś: partycje od 1 do 5 (z drugiego zrzutu)
Na pierwszym są prezentowane nie w kolejności.

Ok,dzięki
Wszystkie “super poradniki” mówiły o 2,3 partycjach a tu jakiś wysyp :wink:

Nie pojmuję, skąd wzięły się te partycje. Dla mnie to obłęd.

Aomei Backupper wybierasz clone system i sam ci odpowiednie partycje z samym systemem sklonuje.

Gdy masz schemat partycji gpt dodatkowych partycji jest 3 jak kojarzę, przy mbr max jedna.

Przyjacielu mam do ciebie prośbę;Próbowałem dokonać tego klonowanie tylko nie wiem czy dobrze się do tego zabrałem;chciałem dać system z SSD 256 GB na SSD 150 i utworzył ten Aomei dwie partycje tak jak ma być ale dalej kaplica bo wyskakuje ERROR ,co robię źle?

Do autora i Józka - trzeba polecieć z tej opcji Backupera

Dla zainteresowanych:
AOMEI Backupper Pro 5.7 w promocji za free
https://www.comss.ru/page.php?id=4935

Wypróbuję tego AOMEI.
Fabrycznie na tym dysku było coś na kształt emulatora Android. Nie wiem czy ma to znaczenie,że jest więcej partycji?

A kto ma to wiedzieć dlaczego masz tak dużo partycji i co na nich masz?
Pytasz ‘co z zresztą’ w domyśle danych z innych partycji. No przecież nie upchają się na mniejszy fizycznie dysk. Zainwestuj ewentualnie w większy SSD.

Kilka rzeczy, bo sam się przejechałem:

  • upewnij się, że w systemie masz wyłączony szybki rozruch
  • po wyłączeniu go uruchom ponownie system
  • teraz użyj opcji klonowania dysku na nowy dysk w AOEMI Partition Assistant Pro (Tu masz darmową licencję, działa, bo sprawdzałem) ewentualnie MiniTool Partition Wizard Free 11.6, który u mnie lepiej zadziałał
  • Program automatycznie zmniejszy partycje tak by pasowały na mniejszy dysk

Ręczne przenoszenie partycji pojedynczo może się skończyć brakiem bootowania systemu.

Nie,nie.
“Co z resztą” dotyczyło jakie jeszcze są potrzebne do przeniesienia systemu. Nic więcej nie potrzebuję przenieść.

Bajecznie prostym programem jest
EaseUS Disk Copy —> ale nie ma teraz free w promocji

Ma on tylko dwie opcje, ale GWARANTOWANE w niezawodności