Nowy Dysk+ Xp - Problem

Witam, kupiłem sobie dysk 400GB podłączyłem elegancko wykrywa mi go itd włączyłem kompa bo windowsa mam na starym i teraz wyskoczyło mi że wykryto nowy sprzęt i że wszystko okey z nim gotowy do użycia ale nie pokazywało go w mój komputer, wszedłem w narzędzia administracyjne zarządzanie dyskami i tam dodałem nowy wolumin? tak pisało z tego co pamiętam z formatowało go w ntfs itd ale dlaczego pisze że ma pojemność 370 GB skoro 400 kupiłem… ;/?? coś nie tak poszło ??

Pozdro…

nie, to jest ok. rozmiar dysku zawsze jest mniejszy po formatowaniu.

BO TYLE ON MA w rzeczywistości :lol: =P~

Producenci liczą że jeden kilobajt ma 1000 bitów, a tak naprawdę kilobajt odpowiada 1024 bitami w komputerze, stąd z każdego kilobajta dysku pobiera nam te 24 bity i przy dużych dyskach są to straty kilku giagabajtów.

A teraz mi się ten dysk formatuje dobrą godzinę sam zaczął po stworzeniu nowego woluminu itd., czy coś trzeba będzie jeszcze zrobić nie wiem jakieś dyski logiczne?. Czy jest mozliwośc jeszcze teraz podzielić go na partycję?

w każdej chwili, wstrzymaj się z umieszczaniem na nich danych… poszukaj sobie czegoś w stylu partition magic, zrób sobie nim partycje z poziomu windows.