Nowy Dysk.Zmiana ATA na SATA


(Malolat141) #1

Witam.Odkupiłem od kumpla dysk sata(1TB) z racji ze mój ata już nie mieści tego wszystkiego (45GB) No i zaczełem zmiane.Wszystko podłaczyłem jak należy przewód sata zasianie.Odpalam komputer i w momencie Pojawienia się loga windowsa XP wyskakuje mi bluescreen. Czym to może być spowodowane? Na starym Dysku zainstalowany był win 7 wszystko działa do tej pory.

Płyta główna :GIGABYTE GA-MA74GM-S2


(system) #2

To Ty chciałeś uruchomić dysk z systemem kumpla? Przecież Ty masz inny sprzęt, więc XP-k potrzebuje odpowiednich do tego sprzętu sterowników. Używany dysk należy wymazać podczas pierwszego uruchomienia, a nie instalować z czyimś system.


(Xparanienormalnyx) #3

Przestaw w BIOS priorytety dysków jeśli chcesz, by wystartował z tego starszego, a potem i tak polecam zainstalować system na nowym dysku - będzie działał o wiele szybciej.


(Malolat141) #4

Czyli jak zainstaluje na nowo system XP na nowym dysku bez podłaczania starego wszystko będzie działać poprawnie?


(_abrakadabra_) #5

Zacznijmy od tego, że jak zaczniesz instalować XP’ka to ci dysku nie wykryje - najlepiej to zintegrować nlite’m “jakąś” paczkę ze sterownikami sata.


(Malolat141) #6

w tym rzecz że niemam działającej nagrywarki.Wiec jedyna możliwością wgrania tych sterowników jest usb. Jest taka możliwość?


(Xparanienormalnyx) #7

Niby dlaczego miałby nie wykryć? Instalowałem u siebie XP kilkakrotnie na sprzęcie z dyskiem SATA II, o ile dobrze pamiętam wystarczy w biosie wyłączyć tryb AHCI i obejdzie się bez dodatkowych sterowników.

Anyway

Nie radzę ci instalować XP, bo i po co? Zostań przy Win7. Tylko oczywiście wykonaj nową instalację na nowym dysku :wink: