Nowy Dysk.Zmiana ATA na SATA

Witam.Odkupiłem od kumpla dysk sata(1TB) z racji ze mój ata już nie mieści tego wszystkiego (45GB) No i zaczełem zmiane.Wszystko podłaczyłem jak należy przewód sata zasianie.Odpalam komputer i w momencie Pojawienia się loga windowsa XP wyskakuje mi bluescreen. Czym to może być spowodowane? Na starym Dysku zainstalowany był win 7 wszystko działa do tej pory.

Płyta główna :GIGABYTE GA-MA74GM-S2

To Ty chciałeś uruchomić dysk z systemem kumpla? Przecież Ty masz inny sprzęt, więc XP-k potrzebuje odpowiednich do tego sprzętu sterowników. Używany dysk należy wymazać podczas pierwszego uruchomienia, a nie instalować z czyimś system.

Przestaw w BIOS priorytety dysków jeśli chcesz, by wystartował z tego starszego, a potem i tak polecam zainstalować system na nowym dysku - będzie działał o wiele szybciej.

Czyli jak zainstaluje na nowo system XP na nowym dysku bez podłaczania starego wszystko będzie działać poprawnie?

Zacznijmy od tego, że jak zaczniesz instalować XP’ka to ci dysku nie wykryje - najlepiej to zintegrować nlite’m “jakąś” paczkę ze sterownikami sata.

w tym rzecz że niemam działającej nagrywarki.Wiec jedyna możliwością wgrania tych sterowników jest usb. Jest taka możliwość?

Niby dlaczego miałby nie wykryć? Instalowałem u siebie XP kilkakrotnie na sprzęcie z dyskiem SATA II, o ile dobrze pamiętam wystarczy w biosie wyłączyć tryb AHCI i obejdzie się bez dodatkowych sterowników.

Anyway

Nie radzę ci instalować XP, bo i po co? Zostań przy Win7. Tylko oczywiście wykonaj nową instalację na nowym dysku :wink: