Nowy dział dla Mac OS X-a?

zastanawiam się czemu w głównym menu forum są tylko systemy operacyjne z rodziny windows-a / linuxy a co z apple i jego OS X-em? Jest to system który staje się coraz bardziej popularny…

Jest dzial systemu operacyjne UNIX, to dej grupy UNIX należy Linux, BSD, i Mac Os X

Ale Mac OS X nie jest otwartym oprogramowaniem jak “linuxy” wiem że jest on oparty na linuxie ale moim zdaniem nie powinien być zaliczany do np Fedory, Mandrivy, Cent OS-a.

Może to Tylko moje zdanie, ale warto to rozwazyc. Dla porównania Dla Windowsa są az 3 kategorie.

Prosze o opinie… Nie mówcie “o znalazł się szpaner chce sie pochwalić ze ma coś z apple”, wiem ze są i wady tego systemu ale mysle ze powinien mieć swoje miejsce. Szukałem postów dotyczących tego OSa i w sporej części jest dopisek “nie wiedziałem gdzie napisać więc pisze tutaj”

Prosze o opinie… każy ma swoje zdanie na ten temat.

hmmm po 1. Przykro mi, ale niestety Windows jest jak do tej pory najpopularniejszy. A działy dlatego że, Vista musi mieć swój dzial, bo ma jądro 6.0, Starsze systemy swój, bo mają jądro 5.x i starsze, dlatego inaczej sie zachowują, A windows 7 dlatego że jest nowy i bardzo ciekawy, ale moim zdaniem, jak wyjdzie już wersja pełna, dział powinien zostać złączony z działem do Visty, bo 7 to jądro 6.1, i to jest niemalże vista, jeśli chodzi o jądro. No a działy z moc os x nie cieszył by się popularnością, bo tutaj jabłek jest niestety mało, jeszcze mało osób używa, to moje zdanie, jak dla mnie komputer z mac os x to trochę pasja do kompów, a na codzień korzystałbym i tak z Windowsa.

W Polsce może pasja - na świecie to popularna platforma.

zgadzam się z tym choś nie do końca ja maca nie uzywam z pasji lecz dlatego ze wygodnie mi się na nim pracuje/“bardzo wygodne” a z windowsa kozystam kiedy muszę lub kiedy chce się rozerwać :wink:

dybcio89 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nieprawda. Jest dział Systemy operacyjne GNU/Linux. I do tej kategorii zaliczają się tylko systemy na jądrze Linuksa. Nie zaliczają się do niej inne systemy uniksowe, jak BSD i Mac OS X. Oczywiście gdybym miał problem z którymś z tych systemów, napisałbym właśnie w tej kategorii (a już na pewno w przypadku BSD). I można rozszerzyć ją o inne systemy uniksowe.

Kpc21: Dział ystemy operacyjne GNU/Linux

A systemy unixowe: To Linux, Mac i BSD, tylko nazwa działu jest trochę myląca. :wink:

więc zmieńcie nazwę działu :slight_smile:

Nie doczytałem :slight_smile:

A więc jest tu taka sama sytuacja jak przy dziale “Problemy”, który jak wiadomo powinien się nazywać “Problemy z oprogramowaniem” (tematy w tym dziale dotyczą wszelkich problemów mimo, że jest to niezgodne z opisem) tylko nie ma kto tego zmienić (było o tym wiadomo już przy ostatniej reorganizacji działów i można było zrobić to “przy okazji”).

jak widać to nie od “nas” zaloeży

Co Ty za bzdury piszesz?

Od kiedy Linux jest system unixsowym :o Linux jest system UNIXOPODOBNYM i wbijcie sobie to wszyscy do tych waszych główek.

MacOs X też dużo z unix nie ma. A praktycznie tyle co Darwin (Podstawa mac os x) ma już więcej z unix.

Nawet BSD nie jest Unix, przypomina tylko jego ciągłość kodu. A GNU to już w ogóle, nawet skrót o tym mówi “Gnu Not Unix”.

Ja popieram zalozyciela tematu. Ale jeśli dział dla Maca to za dużo to zamiencie dział GNU/Linux na “systemy alternatywne” :wink:

Albo utworzyć dział Inne Systemy Operacyjne

niezbędne jest poparcie pomysłu przez administratorów…