Nowy dział - literatura

Co myślicie o daniu nowego działu? Mianowicie taki “Literatura”. Zapewne wiele z was czyta jakieś książki. Albo normalne albo informatyczne albo jeszcze inne. Co o tym myślicie?

Fani internetu nie czytają książek :stuck_out_tongue:

marcio15 to forum komputerowe nie literackie. :roll:

Moim zdaniem to chyba wystarczająca odpowiedź na propozycjęnowego działu.

Poza tym, jest dział Na luzie.

Ale w dziale “Inne” jest np. dział o komórkach.

Tia jak by nie patrzeć to jest związane z informatyką :slight_smile: w komórkach też jest soft :slight_smile:

Jak już to fani internetu czytaja czasopisma informatyczne

W książkach też się zdarza, jakaś płytka z softem, albo kod źródłowy na kartkach :stuck_out_tongue:

Ale jestem na nie - to nie ma żadnego związku z tym forum.

statystyczny Polak czyta pół książki rocznie i wypija 15 litrów spirytusu,

dobre :smiley:

Nie mówimy o tym, co robi statystyczny Polak i co jest popularne. A twierdzenie, że użytkownik Internetu nie książek też jest zasadne. Po prostu - to forum komputerowe, o oprogramowaniu i jest dział do tego - Na Luzie, co było wielokrotnie powtarzane, a dział Telefonia wiąże się z IT.

Doceniam dowcipną sugestię, by zamiast działu

o książkach stworzyć dział dla znawców alkoholu :mrgreen:

Jedno i drugie nie ma sensu

Bez sensu kompletnie.

Nie załamujcie mnie. Czyli niedługo wyrośnie nam nam pokolenie niepiśmiennych ludzi niemających pojęcia o kulturze i własnych korzeniach, umiejących tylko stukać w klawiaturę? Zwiewam z tego kraju w takim razie :mrgreen:

Joan prawdę powiedziawszy, obawiam się że Twoje obawy mogą okazać się słuszne. Zwiewanie z kraju jednak nie wiele mogło by pomóc, bo podobna sytuacja ma miejsce zapewne nie tylko w Polsce. Zapewne ujemny wpływ komputeryzacji i powszechnego dostępu do informacji, ot chociażby na swoim przykładzie mogę zilustrować; poleca nam się poszukiwanie informacji związanych z niektórymi przedmiotami na uczelni nie w książkach, a właśnie w internecie, ze na szybkość, ogólnodostępność, oraz aktualność takich danych (mowa akurat o dziedzinach w których z roku na rok zachodzą znaczne zmiany). Takie podejście można obserwować u coraz młodszych ludzi, co za tym idzie nie występuje tutaj jakiś typowy pęd do kultury czy wiedzy.

to taka mała dygresja związana z wypowiedzią Joan i moją opinią na ten temat, odnośnie samego tematu… jak już zostało zauważone tutaj, pomysł nie trafiony. Sytuacji wśród polskiej młodzieży zapewne nie poprawi, a dział raczej nie będzie się cieszył zbytnim zainteresowaniem, nie ten target :wink:

Airborn że nie ten target to mnie właśnie martwi trochę. Wiem, że zwiewanie nie jest rozwiązaniem, to był żart w sumie ale chyba podszyty smutkiem… To są dywagacje filozoficzne raczej, ale mam wrażenie, że dużo ludzi dziś nie potrafi korzystać z głową z komputera, co powoduje brak czasu na inne, bardzo ważne w życiu rzeczy. Pół biedy jeszcze, kiedy z kompa korzysta dorosła osoba, która ma określoną hierarchię wartości. Chociaż dziś dowiedziałam się, że kolega, który jest bardzo dobrym programistą, niestety poważnie się od chronicznego przesiadywania przed kompem i prowadzenia niezdrowego trybu życia rozchorował, przykre… Teraz w zasadzie lekarze nie dają mu wielkich nadziei.

Wracając do tematu > niestety jest tak, że z internetu korzystają coraz młodsze dzieci, które potrafią mylić rzeczywistość wirtualną z realnością w takim sensie, że chyba zbyt wielu wartości poszukują w sieci… A chęć czytania trzeba wyrabiać w młodym wieku, potem może być za późno.

Wspomniałaś o jeszcze jednym dość istotnym problemie, niezdrowym trybie życia. Stres, życie w pośpiechu, wyścig szczurów, i wszystkie tego typu sytuacje, których współcześnie spotykamy w życiu coraz więcej działają negatywnie na psychikę człowieka, utrudniając, a często i uniemożliwiając, koncentrację. Niestety sporo osób chętnie czytających książki ze względu na prowadzony tryb życia, nie jest w stanie skupić się nad czytaną książką, a każdy chyba zdaje sobie sprawę, że nie ma sensu (niewspominając o przyjemność) czytanie książki w której co 10 stron trzeba wracać do początku bo nie pamięta się kto jest głównym bohaterem…

Zgadza się, chociaż ja miałam swego czasu tak, że potrafiłam czytać 2 książki równolegle, nie tracąc ani wątku, ani przyjemności z czytania, chociaż to może się wydać trochę dziwne :wink: Negatywnie na psychikę działa przede wszystkim ciągły pęd i stricte konsumpcyjny tryb życia, który coraz więcej osób prowadzi… Niestety, coraz wyraźniej też widać, że takiego właśnie podejścia wymagają pracodawcy. W takiej sytuacji trudno też wymagać, żeby ludzie poświęcali się tak “błahym” zajęciom, jak czytanie i poszerzanie swojej wiedzy dla samej przyjemności i satysfakcji…

Jak vortal ulegnie przebranżowieniu się na portal wielotematyczny, to może :stuck_out_tongue:

Jak na razie to jest miejsce związane z oprogramowaniem i sprzętem i niech tak zostanie.

Wszelkie propozycje wybiegające poza tę tematykę nie mają sensu.