Nowy dział na forum - "Overclocking i cooling"


(Nethalythic) #1

Taka mała propozycja.

Codziennie praktycznie w dziale Hardware są pytania dot. overclockingu a to Inteli, a to produktów AMD. Dodatkowo padają czasami (chodziaż oczywiście rzadziej) pytania o chłodzenie. Tak więc może by zrobić pod hardware nowy dział zatytułowany np .

"Overclocking i Cooling"

W sumie szczerze mówiąc takiego czegoś brakuje, bo można by tam po prostu zrobić dwa tematy, jeden o OC inteli, drugi o OC Athlonów. Dodatkowo zamieszczać info dot. coolerów na proce, wyciszanie HDD, chłodzenie HDD, chłodzenie GPU oraz opinie na ich temat. Wiem że Hardware to hardware ale może jednak by coś wydzielić? To tylko taki pomysł z mojej strony. Napiszcie swoje opinie.

Pozdrawiam

Neth


(Grzesiu139) #2

Wiem że się czepiam, ale Athlon to produkt, nie firma :wink: AMD tutaj lepiej pasuje...

Według , mnie pomysł dobry, ale wszystko zależy tutaj od admina :slight_smile:


(Goodprogram) #3

Wg mnie też.

Ostatnio sie rozmnożyło tematów o oc w 'harware...',

pomysł ciekawy, choć pewnie nie przejdzie, jak to zawsze bywa.


(Nethalythic) #4

grzesiu129 masz racje. Pomyliłem. Już poprawiam. Dzięki.


(Łukasz14) #5

Nom nawet i fajne, ale raczej nie przejdzie :stuck_out_tongue:


(Nethalythic) #6

E tam nastawienie macie :stuck_out_tongue: Optymizmu trochę :smiley:

Jakby przeglądać strony hardware to na praktycznie każdej jest temat o OC. Według mnie lepiej zrobić na to dział, aby np taki Kowalski który jest nowy na forum nie robił nowego tematu tylko poczytał starszy (może być przyklejony) w którym znajdzie stosowne porady. Ponadto co do coolingu, sądzę iż rozbudziło by to większe zainteresowanie ogólnie chłodzeniami i nowinkami na rynku.


#7

Proponuję zacząć od stworzenia tematu w którym doświadczeni użytkownicy opisywaliby sposoby kręcenia konkretnych procesorów. Jeżeli miałoby to ręce i nogi, można by go przykleić (dział Hardware).


(Kpc21) #8

Ten dział powinien stać się podforum działu Hardware - phpBB3 ma taką możliwość a nie została ona na tym forum jeszcze wykorzystana :slight_smile: .


(Feelek3) #9

I właśnie to jest najlepsze w tym forum, przez takie "podfora" można się pogubić.

Osobiście uważam że pomysł hmmm jest nie realny jak na to forum, sama nazwa mówi że jest to forum programów, a programy i overclocking to dwie odmienne rzeczy. Lecz to czy dział zostanie wprowadzony na forum, zależy wyłącznie od administratorów.


(Nethalythic) #10

Feelek, to czemu ludzie w dziale hardware pytają sie o OC albo karty, albo proca albo i tego i tego a później pytają czy mają jeszcze dokupić chłodzenie :smiley:


(Błażej) #11

Ponieważ nie umieją szukać


(Nethalythic) #12

To akurat druga strona medalu. Bierzmy pod uwagę to że raz - autorom tematów nie chce sie korzystać z szukajki , a dwa - userom nie chce się często odpisywać po raz nty tego samego.


(Monczkin) #13

To niech się zechce. Z całym szacunkiem, ale to nie jest przedszkole. Jak ktoś ma problem, to niech wykaże odrobinę zaangażowania. Co to płatny support, że niektórzy stosują postawę roszczeniową?

Dziwisz się?

Jak niektórzy zauważyli - to jest forum vortalu o oprogramowaniu a nie hardware. Zapraszam na TechIT

http://forum.techit.pl/

To chyba odpowiednie miejsce na takie tematy, zwłaszcza poświęcone overclockingu? U nas, jak widać, problemy z hardware są trochę innej natury.

Amen. Jak będzie podstawa i faktyczne zaangażowanie w rozwój tej "dziedziny" to wtedy można myśleć dalej. Na razie, dla mnie osobiście, jest to - ja chce.


(Kpc21) #14

Na razie można takie tematy umieszczać w dziale "Sprawdzone porady".


(klopas) #15

ten pomysł już kiedyś padł i nie został przyjęty... aha i każda płyta główna ma inny bios więc nie można zrobić uniwersalnego poradnika... można wytłumaczyć że podnosząc fsb gdy komp nie wstanie trzeba dovoltować i zmienić dzielnik pamięci itd. :wink: no ale musimy znaleźć kogoś kto napisze to w topicu i żeby rozbudował to trochę... jakiś słowniczek wyrazów, co to jest fsb, mobo, dzielnik pamięcu itp. bo nie każdy wie co to i gdzie tego szukać... można dodać jakieś porady np. nie podkręcaj na zasilaczach marki codegen, tracer itd.

na mnie nawet nie patrzcie bo nie mam czasu i w ogóle nie chce mi się :stuck_out_tongue: ale pewnie ktoś mądry się znajdzie i opisze wszystko krok po kroku i tylko inni będą pomagać (tak jak to było w przypadku FAQ o viście usera kuhar )


(Łukasz14) #16

Może ja się zdecyduje napisać takie coś :slight_smile:

Wakacje są i mam peeełno wolnego czasu :wink:

Ale się muszę jeszcze zastanowić :smiley:


(klopas) #17

najwyżej jak będzie błąd to napiszemy jak poprawić itd. :wink: i na końcu napiszesz że pomogli ci w robieniu FAQ userzy:... :wink: