Nowy dział.Smietnik na forum.Sprawdzanie logów

Moim zdaniem ludzie wklejający logi robią śmietnik z forum powinien powstać osobny dział do sprawdzania logów który był by czyszczony ze starszych wiadomości niż miesiąc w tedy był by porządek

Niby czemu? Niektórzy zanim napiszą posta o sprawdzenie loga przeszukują inne logi i sprawdzają je czy nie mają takich samych wpisuw jak w błędnych logach. Według mnie jest to pomocne przy sprawdzaniu logów.

A kto tak zrobi? Jak nawet niektórym sie w google wklepać nie chce :?

Grzesiek1 przecież jest taki :?

A dlaczego miałby być czyszczony ?? Trochę bez sensu. Każdy jeden log jest specyficzny - zresztą, dlaczego likwidować bazę, z której ktoś moze skorzystać ?? Jak dla mnie pomysł całkowicie nietrafiony i zbędny

tak by moc powiedziec o kazdym dziale i doszloby sie do wniosku po co forum…

Glupi pomysl, prawda jest jedna, kazdy komp jest inny(infekcja itd - podobne, ale inne), ma inne softy zainstalowane ktos, nie kazdy sie zna i wiec co to jest ten lub tamten wpis, jak log jest zanalizowany i tzw. nowy sprawdzacz log-ow sie pojawia, moze nie wiedziec co to moze byc, czy - soft, wirus, trojan itp. rzecz, to w tym dziale moze znalezc cenna wskazowke i nie popelni bledu :slight_smile:

No może i racje macie ale przecież jak sie tyle tych logów nazbiera to nic nie można na forum znaleźć.

Niewiem myśle że przynajmniej osobny dział mógł by powstać.

Może z tym czyszczenie starsych niż miesiąc przesadziłęm troche ale jeśli by był chociaż osobny dział każdy kto wkleja loga nie musiał by podpisywać tematu prosze o sprawdzenie loga tylko taki dział by był i było by to już oczywiste a w temacie mógł by wpisać coś bardziej konkretnego problem jaki czy co chcą zrobić i jak by szukali to by może patrzeli niektórzy na inne logi a nie odrazu temat prosze o sprawdzenie loga teraz tak patrze na forum a tam pełno takich pozycji i większość ma ten sam problem ze infekt sie przy starcie ładuje nawed o tej samej nazwie plik to jest.

Podejrzewam ze większość co wchodzi na forum umieścić loga nawed nie spogląda na inne ale to nie ich wina jeśli sie ktoś dobrz nie zna przecież na sprawdzaniu loga ale w osobnym dziale nawed moderator mógł by wrazie czego przykleić temat do innego itp myśle ze było by to w tedy łatwiejsze ale to tylko moje zdanie

na to jest prosty sposób , nie musisz używać ogólnej wyszukiwarki bo fakt na niej jest dużo wyników z logami , ale przy każdym dziale masz wyszukiwarkę , która szuka tylko w danym dziale aaa2ks.jpg

Przecież w ogólnej wyszukiwarce można ustawić dział w którym ma szukać. :slight_smile:

Np. można ustawić

:mrgreen:

Tak to jest, jak się najpierw pisze, a potem myśli :?

Nie krytykuj

Jak masz coś mądrego do powiedzenia to pisz

To obowiązuje obie strony - nie przeginaj :evil:

moim zdaniem jest śmietnik i tak. Nie chodzi mi tu o dział tylko o same logi. Wklejanie ot tak sobie po kilka razy bez tagów i opisu problemu. A potem taki kto sprawdza log musi sie domyslac co jest nie tak z systemem 8) Czasem to jest temat" log" i sam wklejony log BEZ zadnego słowa. :mrgreen:

nie domyślisz sie jak jest Ok, albo chcą sprawdzić czy Ok, albo widac autostart zawalony, albo wolny net itd.

no i w tym wypdku nic nie zmienisz, na innym forum są próby walki z tym ale marnie to widac mimo że temat jest zawsze przyklejony na wieszchu co i jak postępować :wink:

Można to zmienić - poprostu ignorować takie tematy lub je wywalać z miejsca :!: Chociaż nie jest to najlepsze rozwiązanie. Nic tak nie irytuje człowieka, jak ignorowanie pracy, którą ktoś włożył - przygotował temat, opisał dokładnie, podał na tacy - a inny ją olewa z góry na dół, bo jednemu leniowi, z drugim, nie chciało się poświęcić 30 minut na zapoznanie z podstawami. Dzięki temu mamy takie “jazdy” jak widać na forum. To nie user jest winny tylko moderatorzy czy administratorzy. Z racji tego, że jestem moderatorem muszę te tematy czytać (gdyby nie to, to i tak bym tam nie zaglądał - tak jak robiłem to zanim zostałem modem) :sciana: Pewnie zostanie to źle odebrane, ale nawet jak znam rozwiązanie problemu, to nie pomagam. Dlaczego mam się starać, skoro inni wychodzą z założenia, że nie muszą ?? W końcu jestem takim samym userem (z dodatkowymi obowiązkami) jak inni na tym forum.

Co prawda większości “naszej interwencji” nie widać w takich sytuacjach - powiem szczerze, że jak mam cały czas pisać “proszę zmienić tytuł na konkretny” czy inne uwagi, to mi się odechciewa. Wolę coś poprawić i mieć spokój - dlatego, że i tak 90% próśb jest poprostu olewane, nimo, że user jest w danym momencie na forum :frowning:

Tak więc, dziękuję wszystkim userom, którzy idą z “nami na współpracę” i stosują się do naszych próśb ku (górnolotne) poprawianiu wizerunku forum w sieci. Tak naprawdę laurkę wystawiają nam osoby trzecie.

P.S. To pisałem ja, monczkin

no pewnie - wtedy na bank by sie zmieniło

swiete słowa Monczkin 8)

Kolejne majaczenie gutka :smiley: :smiley:

Oczywiscie i Monczkin czuje dobrze przez skórę ,ale dopuki sprawdza sie logi bez opisów, rzucając się na nie jak na dziewice ,doputy będziecie mieli tu smietnik :slight_smile:

Można sobie z tym poradzić ,oj można i to bardzo łatwo.Wystarczy chcieć :evil:

chcesz mnie zdenerwować :evil:

Jesli juz to na pw proszę,to nie jest czat :mrgreen: :mrgreen:

Dokładnie - nie sprawdzać logów bez opisu. tylko wywalać je w kosmos. To. jak mi sie wydaje, proponujesz - prawda ?

Tak czytam i widze że niektórzy chca z tego forum zrobić jakąś żelazną twierdzę :o

Wywalanie logów bez opisu jest niestety bardzo złym rozwiazaniem, userowi powinna być dana szansa :?

Nie można od razu z góry olac usera i wywalić mu temat z takiego powodu, jezeli widze usera który nagminnie wkleja logi bez opisu czy nie obejmuje go takami, to owszem można mu wtedy dać ostrzeżenie lub tematy wywalić do śmietnika, ale wielu userów którzy wklejają logi bez opisu to głównie nowi userzy.

Znam jedno tandetne forum na którym niestety jest taka niesprawiedliwość i nękanie userów że robi sie źle na żołądku, user wkleił loga bez tagów i opisu i od razu dostał dwa ostrzeżenia naraz na trzy mozliwe, po dwóch dniach widze usera zbanowanego no i jak sadzicie czy ma to jakiś sens, liczba userów zamiast wzrastac bedzie maleć a nie o to chyba nam chodzi, przy takim zastosowaniu userzy poprostu bedą opuszczać forum - a dlatego że bedzie za duży rygor

Ten dział odwiedzam codzienni i spedzam tochę w nim czasu i zaobserwowałem poprawę jezeli chodzi o problematyke logów z opisem, coraz cześciej userzy wklejają logi z opisem, za sprawa uwag typu:

"Na przyszłośc pisz jaki jest powód zamieszczenia loga"

"Na przyszłość napisz co jest i dlaczego umieszczasz log-a"

Wielokrotne upominanie usera który nic sobie z tego nie robi niesie oczywiście za soba konsekwencje - ostrzeżenia