Nowy dział w vortalu: Systemy operacyjne

Czy w vortalu mógłby się pojawić dział systemy operacyjne. Nie mówię żeby umieszczać całych systemów, ale można zamieścić linki do stron, z których można je sciągnąć (pobierz ze strony producenta). Byłoby to bardzo pomocne, gdyż dotąd gdy chciałem ściągnąć nową wersję QNX musiałem przekopać pół internetu :cry:

ty już wiesz…

a co do propozycji: popieram…

dlaczego ?? :evil:

Mi się pomysł podoba :slight_smile: w końcu to wortal z legalnym oprogramowaniem więc systemy operacyjne się przydadzą.

No właśnie podlinkować tylko obrazy ISO ze strony www OSa

Przy tym uniknie sie wielu pytań co dokładnie pobrać itp. Pomysł w 100% trafiony. :wink:

No nie wiem czy tak od razu się tego uniknie. W końcu systemy tworzone są pod różną architekturę i (przynajmniej moim zdaniem) bezsensowne byłoby tworzenie oddzielnych wpisów dla różnych wersji (przykładowo) dystrybucji GNU/Linux jaką jest Ubuntu.

Już bardziej trafiony byłby pomysł linku kierującego do działu download na stronie producenta, skąd użytkownik sam sobie wybierze co potrzebuje.

Powiedzmy sobie szczerze, jeżeli ktoś nie wie jaką wersję systemu ma ściągnąć, to po co w ogóle się zabiera za takie rzeczy?

popieram :!: przydałby się taki dział :slight_smile:

Heh co za odpowiedz.

Jak dla mnie nie ma ta sensu poniewaz moze to troche skaplikowac jak dla mnie.

Omawiane całkiem niedawno - tak niszowa sprawa, że nie ma sensu zakładać dla niej osobnego działu. Zaczęło się zresztą od dyskusji o dziale o Mac OS X. Jakie systemy poza Linuksowymi i Windowsowymi można omawiać na _polskim_ forum? Ilu jest użytkowników BeOSa, Mac OS X, OS/2 Warp czy QNX? I najważniejsze: jaka jest szansa na to, że ktoś odpowie na problemy związane z poszczególnymi systemami operacyjnymi?

Co komu po forum z pytaniami i bez odpowiedzi. Pozostaje też kwestia rzeczowej moderacji - problem który widać już w dziale “Programowanie”. Niektóre reakcje moderatorów sprawiają, że opadają mi gacie - gdyby mieli pojęcie o programowaniu nie reagowaliby tak. Ale niestety nie mają.

Popieram ponieważ jak chcę np. pobrać Ubuntu to wchodzę na stronę i ?? Czy jest to polska czy chińska czy jaka wersja ?? DP.PL mogłoby określać wersje PL.

Akurat z tym nie ma żadnego problemu, obojętnie z jakiego mirrora ściągniesz obojętnie jaki Ubuntu będziesz miał do wyboru (oceniam na oko bo nie chce mi się liczyć) około 40 - 80 języków w tym polski, chiński, angielski, zulu, itd…

Zbędna dyskusja która miała miejsce w tym temacie została usunięta.

Wszystkich biorących w niej udział zarówno Userów jak i Moderatorów proszę o zaprzestanie takich rozmów w tematach które tak naprawdę są o czymś innym. :!:

Chcecie pogadać to zakładajcie temat i …