Nowy ekran do Honor 4C

(stanek.94) #1

Witam. Pekla mi szybka w hororze 4C. Chcialbym zamowic na ebayu nowa i znalazlem takie dwie opcje:

Pierwsza jest taka tania bo to sama szyba z digitizerem bez ekanu? Czy mozna wymienic sama szybke a wyswietlacz zostawic z obecnego ekranu? Szybka obecnie jest pewnie przyklejona na sam klej i da sie jakos ja zerwac nie niszczac wyswietlacza?
Czy da sie cos takiego gdzies dostac taniej niz na takich ebayach?

(LORDEK) #2

Tak, to sam digitizer. Jest on klejony do LCD. Może klejony to za duże słowo, ale to spoiwo w dotyku przypomina gęsty olej. Samodzielne usuwanie jest trudne i wymaga lekkiego podgrzania by łatwiej było zdjąć. Serwisy mają do tego specjalną stację do ściągania ekranów. Samodzielne sposoby to cienka żyłka wędkarska. Lekko podważamy digitizer, wkładamy pod żyłkę i ciągniemy trzymając za oba końce w dół odseparowując powoli ekran. Czyścimy resztki pozostałego oleju i ew kawałki digitizera, polerujemy na glanc, nakładamy nowe spoiwo i na to idzie digitizer. Wymaga to sterylnego stanowiska pracy i troche zręczności. Jezeli nie masz wprawy i boisz sie, że rozwalisz telefon to kup ekran razem z dotykiem. Wymiana wymaga tylko przepięcia kabelków.

(Pharun) #3

Dobrze prawi - polać mu.
Kupiłem kiedyś oddzielnie digitizer dla szwagierki bo nie chciałem żeby inwestowała w ekranik i niestety nie działało to najlepiej - zmniejszona precyzja, brak łapania w jednym rogu. Lepiej wymieniać cały komponent albo iść do serwisu żeby mieć gdzie reklamację złożyć jak będzie działało wadliwie.

(LORDEK) #4

BTW. po co ściągać z E Bay, skoro rodzime Alledrogo też ma to w podobnej cenie?

https://allegro.pl/listing?string=huawei%20honor%204c%20lcd&order=pd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-5-1003&p=2

80~90 zł za komplet wliczając przesyłkę.

No chyba, że mieszkasz poza Polską.

Ty się ciesz. Patrz ile kosztuje ekran do mojego telefonu…

To i tak rarytas, bo zazwyczaj chodzą od 350 zł. AMOLED…

(stanek.94) #5

Ale coś źle zamontowałeś czy poprostu był badziewny? Jak się zrobi dokładnie to moze nie bedzie problemu?

Wymienałem już ekran 2 razy i mysle ze nie chce mi się już wiecej inwestować w ten telefon, a taka sama szybke za 4 funty bym kupił. I tak teraz przebywam w UK.

(Pharun) #6

W moim wypadku ekran badziewny najprawdopodobniej, ale to “chorela” wie - myślę że gdybym kupił całość to mniejsza szansa że byłby problem (a i szybciej bym się zorientował bo wymiana całości idzie szybciej niż samego digitizera). Sam digitizer jest też stosunkowo delikatny i transport pocztą polską jakiego doświadczyłem w tym wypadku też mógł dorzucić swoje 3 grosze…