Nowy ekran do Honor 4C

Witam. Pekla mi szybka w hororze 4C. Chcialbym zamowic na ebayu nowa i znalazlem takie dwie opcje:


Pierwsza jest taka tania bo to sama szyba z digitizerem bez ekanu? Czy mozna wymienic sama szybke a wyswietlacz zostawic z obecnego ekranu? Szybka obecnie jest pewnie przyklejona na sam klej i da sie jakos ja zerwac nie niszczac wyswietlacza?
Czy da sie cos takiego gdzies dostac taniej niz na takich ebayach?

Tak, to sam digitizer. Jest on klejony do LCD. Może klejony to za duże słowo, ale to spoiwo w dotyku przypomina gęsty olej. Samodzielne usuwanie jest trudne i wymaga lekkiego podgrzania by łatwiej było zdjąć. Serwisy mają do tego specjalną stację do ściągania ekranów. Samodzielne sposoby to cienka żyłka wędkarska. Lekko podważamy digitizer, wkładamy pod żyłkę i ciągniemy trzymając za oba końce w dół odseparowując powoli ekran. Czyścimy resztki pozostałego oleju i ew kawałki digitizera, polerujemy na glanc, nakładamy nowe spoiwo i na to idzie digitizer. Wymaga to sterylnego stanowiska pracy i troche zręczności. Jezeli nie masz wprawy i boisz sie, że rozwalisz telefon to kup ekran razem z dotykiem. Wymiana wymaga tylko przepięcia kabelków.

1 polubienie

Dobrze prawi - polać mu.
Kupiłem kiedyś oddzielnie digitizer dla szwagierki bo nie chciałem żeby inwestowała w ekranik i niestety nie działało to najlepiej - zmniejszona precyzja, brak łapania w jednym rogu. Lepiej wymieniać cały komponent albo iść do serwisu żeby mieć gdzie reklamację złożyć jak będzie działało wadliwie.

BTW. po co ściągać z E Bay, skoro rodzime Alledrogo też ma to w podobnej cenie?

https://allegro.pl/listing?string=huawei%20honor%204c%20lcd&order=pd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-5-1003&p=2

80~90 zł za komplet wliczając przesyłkę.

No chyba, że mieszkasz poza Polską.

Ty się ciesz. Patrz ile kosztuje ekran do mojego telefonu…

http://allegro.pl/microsoft-nokia-lumia-950-lcd-ekran-dotykowy-ramka-i7018171270.html

To i tak rarytas, bo zazwyczaj chodzą od 350 zł. AMOLED…

Ale coś źle zamontowałeś czy poprostu był badziewny? Jak się zrobi dokładnie to moze nie bedzie problemu?

Wymienałem już ekran 2 razy i mysle ze nie chce mi się już wiecej inwestować w ten telefon, a taka sama szybke za 4 funty bym kupił. I tak teraz przebywam w UK.

W moim wypadku ekran badziewny najprawdopodobniej, ale to “chorela” wie - myślę że gdybym kupił całość to mniejsza szansa że byłby problem (a i szybciej bym się zorientował bo wymiana całości idzie szybciej niż samego digitizera). Sam digitizer jest też stosunkowo delikatny i transport pocztą polską jakiego doświadczyłem w tym wypadku też mógł dorzucić swoje 3 grosze…