Nowy Firefox - nie ma "x" do zamykania jednej otwartej karty

Witam, tak jak w temacie i na załączniku poniżej. W starszych wersjach był taki “x” żeby można było zamknąć tylko jedną otwartą kartę i jak się zamykało, to po prostu zostawała pusta strona. W nowym Firefoksie szukałem już chyba wszędzie i nie znalazłem takiego ustawienia, a było to dla mnie bardzo wygodne.

Screen:

firefoxg.th.jpg

Jest w nowym Firefoksie możliwość ustawienia tego krzyżyka dla tylko jednej otwartej karty?

Wpisz w pasku adresu about:config.

Odszukaj po lewej browser.tabs.CloseButtons -> dwuklik na to -> zmień wartość na 1.

Przy otwartej jednej karcie nie będzie nigdy “X”-jak otworzysz drugą lub więcej kart-wtedy pojawi się “X” . Wg Ciebie co by miało się wyświetlać gdybyś zamknął jedną kartę? = zamknąć firefoxa. Teraz możesz otworzyć pustą stronę “+” obok i wtedy zamknąć poprzednią i tyle :smiley:

Nie wiem co ci w tym tak przeszkadza :stuck_out_tongue: Twórcom Firefox’ a chodziło chyba o to, żeby sobie przez przypadek nie zamykać przeglądarki, poprzez przypadkowe kliknięcie ‘x’

Mi tez brak X na karcie pierwszej bardzo przeszkadza. Dawniej po kliknięciu w X oznaczało otwarcie strony domowej lub pustej. Bardzo dla mnie wygodne było… a od jakiegoś czasu kicha. Teraz aby otworzyć zakładkę ze stroną domową (SpeedDial) muszę nową otwierać, a tą pierwszą “zamykać” bo łaskawie się pojawia wtedy na niej X. Czyli w pewnym momencie mam 2 strony otwarte w tym jedną całkiem niepotrzebną.

“Przypadkowo” przeglądarka nie zamknie się poprzez naciśniecie X, bo to nie ten X zamykający program. Poza tym niech za mnie nikt nie decyduje co mam zamknąć i kiedy i czy przypadkowo0 czy nie, a twórcy firefoxa coś zaczęli za mnie decydować (według postów wyżej)

Postuluje ODDAĆ X NA POJEDYNCZEJ KARCIE!

Nie wystarczy kliknąć Ctrl+T??

To otwiera nową kartę ze SpeedDial’em, o ile zaznaczyłeś w jego opcjach “Otwieraj w nowych kartach”. :wink:

Fakt ta kombinacja klawiszy otwiera odpowiednią kartę (ale z otworzeniem nowej karty to ja problemu nie mam). Nadal pozostaje “ta pierwsza” otwarta i dopiero teraz mogę ją zamknąć. czyli nadal o wiele więcej “klikania” niż jakby był X na pojedynczej karcie.

Do zamknięcia takiej karty użyj środkowego przycisku myszy (rolki).

Tab Mix Plus…?

tabmixamyk.th.jpg

“Placio74” wielkie dzięki =D> Ta wtyczka i poprawne jej skonfigurowanie spowodowała, że mam X na pojedynczej karcie.

Tylko dlaczego do tego jest potrzebna osobna wtyczka… nooo, ale ta wtyczka pewno ma tez kilka innych przydatnych funkcji.

Ciekawe czy temu co założył ten temat tez pomogła i w ten sposób pomogłeś kilku osobom.

Inne ciekawe rozszerzenie zawierające odpowiednią opcję: Informational Tab

firefoxinfotab.th.jpg

Oraz… Last Tab Close Button

BTW

0 - przycisk zamykania tylko na aktywnej karcie

1 - na wszystkich kartach, jednak z wyjątkiem pojedynczej

2 - brak przycisku zamykania

3 - ‘stały’ przycisk na końcu paska kart (zamiast na kartach)

Nie.

Pusta strona lub startowa albo użytkownika (np. z ustawionym Fast Dial albo Speed Dial).

Za zamykanie okna/przeglądarki przy zamknięciu ostatniej karty odpowiada opcja browser.tabs.closeWindowWithLastTab. Przy ustawieniu false okno/przeglądarka nie zostaje zamknięta.

Czyli wystarczyłoby wpisać w “about:config - browser.tabs.CloseButtons -> 3” i by było po moim problemie :smiley: Nie będę tego sprawdzał, bo polecona wtyczka bardzo dobrze działa. Spodobała mi się… ale jakby ten wpis był na początku wątku to pewno o wtyczkach do X bym nic nie wiedział… i swojego X miałbym na pojedynczej stronie.

Jeszcze raz dzięki.

Niezupełnie.

Przy otwartej pojedynczej stronie - owszem.

Jednak przycisk zamykania będzie wówczas nie na kartach, ale cały czas na końcu paska kart.

closebuttons3.th.jpg

BTW

Pomyliłem się przy wcześniejszym poście (poprawiłem przed chwilą) odnośnie ustawienia browser.tabs.closeWindowWithLastTab.

Bez zainstalowanych (wspomnianych) rozszerzeń domyślną wartością jest true - czyli przy zamknięciu pojedynczej karty, zamknięta zostanie również przeglądarka (chyba że zmienić wartość na false).