Nowy G92 czyli odświeżony 8800GTS czy spasi na PCI E 1.0?

Witam czy nowy G92 ( nowy 8800GTS ) : będzie pasował na pci express 1.0 na płycie P6N SLI Fi ?? .

Ropów nie wiem ile ma ??

64 jednostki 2 generacji o taktowaniu ok. 750 Mhz

256 - bitowy kontroler pamięci o taktowaniu 900-1000 Mhz

Direkt x 10.1

ok 75W .

Premiera chyba koło 12 listopada .

jeśli pcie 1.0 nie będzie kompatybilne z 2.0 to będzie koniec świata, agp istnieje już dobre 15 lat i przez 10 lat ciągle było “najświeższe”. Jeśli chcesz to wiedzieć to szukaj jaka jest specyfikacja pcie 2.0 i tyle. Swoją drogą 8800gts i tak będzie wydajniejszy od nowego cuda…

nie 8800 tylko 8700!

8700 to G98 :

8 ROPÓW

32 jednostki zunifikowane taktowanie 800 Mhz

256 - bit pamięci .

To jest ten sam układ co 8600GTS taktowany 800 mhz i ma jący szynę 256 bit :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 19:23

PCI Express 2.0 nadchodzi

Organizacja PCI SIG, która sprawuje kontrolę nad specyfikacją interfejsu PCI Express, zakończyła prace nad jego kolejną wersją, a mianowicie 2.0. Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, przepustowość uległa podwojeniu z 2,5 Gb/s do 5 Gb/s. Przy zastosowaniu złącza x16 transfer danych wyniesie nawet 16 Gb/s.

PCI-Express 2.0 pozostaje kompatybilny z PCIe 1.1, dzięki czemu starsze karty rozszerzeń będą mogły współpracować z komputerami , wyposażonymi w nowa wersję interfejsu. Koncern Intel zapowiedział już na przyszły kwartał premierę pierwszych układów z rodziny Bearlake, które zostaną wyposażone w obsługę PCIe 2.0.

Jak przyznaje organizacja PCI SIG, nowa technologia zapewnia wsparcie dla coraz bardziej energożernych układów GPU. Nie wiadomo jednak, czy kolejna generacja interfejsu sprosta temu zadaniu, biorąc pod uwagę, że już niektóre z dzisiejszych kart graficznych wymagają oddzielnych złączy zasilających.

Czy w mojej płycie jest ten 1.1 ??

Złączono Posta : 24.09.2007 (Pon) 19:38

Specyfikacja i ceny G92 oraz G98 ujawnione

środa, 05 wrzesień 2007 - 10:20:32 | cacolukia

Na temat domniemanej specyfikacji nadchodzących układów G9x firmy NVIDIA napisano już wiele. Jednak w końcu nadszedł czas rozwiać wszelkie wątpliwości - specyfikacja i ceny nowych układów zostały ujawnione.

G92 będzie układem z segmentu middle-end. Pomimo 33% mniejszej liczby procesorów strumieniowych, układ wydajnościowo dorównuje GeForce 8800 GTS. Póki co, nie wiadomo jak NVIDIA osiągnęła taki stan rzeczy (być może dzięki taktowaniu rdzenia i shaderów). Nie mniej jednak, układ zapowiada się niezwykle obiecująco. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek wydajności do poboru mocy.

Specyfikacja G92:

  • taktowanie rdzenia - 740MHz

  • 64 procesory strumieniowe

  • 512 MB pamięci GDDR3, taktowanej zegarem 1800 MHz

  • 256-bitowy kontroler pamięci

  • wskaźnik TDP pomiędzy 7900GS i 7900GTX

  • 3DMark06 na QX6700 - 97xx punktów

  • cena - 249-299 USD

Jeśli chodzi zaś o G98, to układ może okazać się sporym hitem. NVIDIA najwyraźniej wzięła sobie do serca krytykę, jaką spotkały G86/84 i przygotowała całkiem ciekawy chip. Jedyne obawy dotyczyć mogą poboru mocy, który wynosi tyle samo co w przypadku G92 (proces technologiczny 90nm?).

Specyfikacja G98:

  • taktowanie rdzenia - 800MHz

  • 32 procesory strumieniowe

  • 512 MB pamięci GDDR3, taktowanej zegarem 1800 MHz

  • 256-bitowy kontroler pamięci

  • wskaźnik TDP wyższy od 8600GTS

  • 3DMark06 na QX6700 - 74xx punktów

  • cena - 169-199 USD

skąd bierzesz takie trefne informacje ?! :?

G92 bedzie montowany w 8700

a G98 ma zastapic uklady w 8400

http://www.frazpc.pl/news/19222-GeForce_8700_GTS

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10 … i7bkpyo68K

http://pclab.pl/news28540.html

A g90 ma zastąpić 8800 :slight_smile:

Denerwuje mnie fakt że nie wiadomo czy w ciągu 6 miesięcy nie wyjdzie na agp coś zdecydowanie wydajniejszego, energooszczędniejszego i tańszego od x1950pro, bo jak wiadomo lepiej mieć kapitał w portfelu, nawet na tych 600zł można sporo z giełdy wycisnąć w takim czasie…

Mariosti* nie martw sie AMD nie zapomina o uzytkownikach AGP i wzjda serie radeonow HD2xxx dla tej magistrali

czyli G92 to są dwie wersje 8700GT lub 8700GTS różniące się ilościami Jednostek zunifikowanych .

Prędzej taktowaniem…

A hd2xxx już niby są, ale 2400 i 2600 to bynajmniej wydajniejsze nie są, a nawet jesli wypuściliby 2900xt to nie możnaby o nim powiedzieć że jest energooszczędny, a jeśli wypuszczą 2950pro to kiedy i jaki będzie poślizg z wersją agp?

Na AGP już chyba nic nie wypuszczą .

No tak właśnie nie wiadomo… nvidia nowe hsi zaprojektowała wspierające też geforce’y na układach serii g9x … podobno o wypuszczeniu mają zadecydować producenci kart graficznych…

Ale czy będzie można podpiąć kartę PCIe 2.0 do płyty głównej wyposażonej w PCIe 1.x??

Z tego co czytałem na pewnej stronie, pisali że niestety karty graficzne z PCI-E 2.0 nie będą działać na płycie z PCI-E 1.x.

To do Bani to zrobili .

Żeby normalny użytkownik czy gracz chciał kupić 9800GTS ~ 1100zł , to musi dołożyć drugie tyle na nową płytę .

Stracą duży rynek bo nikt nie wyskoczy z PCIE 1.x na 2.0 na zawołanie .

Tak samo było z AGP nie wszyscy sie przesiadali na PCI-E nawet do dzisiaj .

Wg. to by była wielka głupota ze strony Nvidii .

Mam nadzieje że te karty będą działać na normalnych Pci-E .

Nie tylko głupota ze strony Nividii bo AMD też ma zamiar wprowadzić karty na PCI-E 2.0.

Nie dość że Microsoft robi sobie jaja z tym direx 10.1 to jeszcze oni nie chcą wypuścić karty na starsze płyty NORMALNIE SZOK CO SIE TERAZ DZIEJE .

Zabardzo sie im w głowach poprzewracało .

Dla klienta kupującego w sklepie nowy komputer te większe liczby będą miały znaczenie :]

Ja niedawno wymieniałem kompa. Nie kupowałem od razu jakiejś wypasionej grafiki tylko po to, żeby później kupić jeszcze lepszą. Ale teraz widzę, że moje pieniądze poszły na marne, bo nie mogę korzystać z nowości. To jest śmieszne

Na pewno muszą coś zrobić żeby działało na PCI-E 1.0 .

Chyba że nie chcą zarobić no to ich wybór .