Nowy Gamingowy składak stacjonarny do 8000 zł

Nastał ten dzień w którym w sklepach konkretnie X komie pojawiły sie karty graficzne RTX serii 3 Czekałęm na to 2,5 pół roku.
Czy moglibyście mi złożyć na papierze jak najbardziej wydajną konstrukcje pod kontem gier
Z dość pojemnymi dyskami twardymi Myśle od 2 do 4 tb
Komputer to sama jednostka centralna bez monitora i windowsa(box zakupiony wcześniej)
I niech mi ktoś doradzi jeśli chodzi o Ram jego ilośc to 16 GB wystarczy Czy już pakować 32GB?
Mój obecny sprzęt to pokrótce
I5 4690K
GTX1060 6gb Gygabyte
1,5tb pojemności dysków(ssd+ HDD)
Reszta chyba niema znaczenia może tylko tyle iż mam monitor Z G-Synck

Gorzej jak znikną szybciej niż świeże bułeczki - może jak jest EVGA z 10 letnią gwarancją lub Zotac z 5 letnią to już rezerwuj (raczej wycofali się z płatności przy obiorze).

3070 Wyniki wyszukiwania - x-kom
3060 jest jakby EVGA https://www.x-kom.pl/szukaj?sort_by=accuracy_desc&f[manufacturers][344]=1&q=rtx%203060&f[groups][5]=1

Nie chcę psuć zabawy, ale to praktycznie sprzęt EOL.

Wkrótce premiera nowszej generacji, a aktualna zamiast poważnych obniżek ledwie zbliża się do cen sugerowanych.

Czyli sugerujesz cierpliwość?

Nie tyle cierpliwość, co fakt że wraz z premierą układów nowej generacji wymagania gier zostaną zweryfikowane i dostosowane do niej.

Jeżeli nie interesuje cię ustawianie wszystkich suwaczków w prawo (a nie powinno bo jest to skrajnie nieefektywne energetycznie) to i na serii 3xxx pograsz.

Nie uważam obecnych cen z atrakcyjne, to nie są nowości, a sprzęt który jest lata na rynku.

Tylko boje sie czy seria 4xxx będzie dostepna czy znowu to będzie polowanie

Dostępność 4XXX oznacza tańsze 3XXX więc tak czy inaczej warto poczekać.

Na większe przeceny może się nie doczekać.

Zaryzykuje poczekam do 4 Generacji może dozbieram te 2k i wtedy złożymy coś z RTX 4.0
Tylko modlić sie żeby znowu coś produkcji nie zatrzymało. Ktoś wie kiedy RTX 4.0 Pojawią sie w Polsce

Mam dość Czekania pojawiła sie seria 4000 Ale w sklepach widzę tylko 4090 Na którą mnie nie stać najtańsza jaką znalazłem była za 10K A ja na cały zestaw chce wydać 8 no ni jak tego nie włożymy.
Czy ktoś mógłby mi na papierze złożyć obecnie najmocniejsza konfiguracje z 1 z tych Kart Karty graficzne | cena, raty sklep Komputronik.pl
Z pewnych wzgledów Musze równierz złożyć go w tym sklepie To komputronik