Nowy hdd się rozłącza

Siemka. jakieś 3 miesiące temu kupiłem nowy hdd stargate 1T
jakieś 2 miesc kupiłem sobie przepustkę xbox pass ultime chcąc pograć w jakieś gry
i od tamtej pory dysk się rozłącza z Windowsem? płytą główną?
wystarczy że władze sciąganie gry i po jakimś czasie zniknie w „mój komputer”.
nie wiem, znika z kompa, tylko restart pomaga.
odłączenie nie jest regularne. czasem pobierze 1GB czasem 50GB
próbowałem pod obciążeniem (grałem w grę zainstalowaną na innym hdd) i bez (zostawiony sam sobie na jakiś czas)
kopiowanie plików (100 GB w jednym ciągu, pliki po około 700 MB :P) nie spowodowało problemów
dziś włączyłem PC. pograłem w grę zainstalowaną na innym hdd i po wyłączeniu gry patrzę że znów dysk nikł. mimo że nic nie pobierałem na niego. nie wiem co z tym zrobić . jak zdiagnozować problem. przełączałem kable sata , zasilające i data z innych dysków i nie pomogło.

DESKTOP-UIM61PK.txt (74,4 KB)

A sprawdzałeś, czy sytuacja występuje na innych złączach SATA? Dobrze, że sprawdziłeś kable, ale problem może być w uszkodzonym złączu w płycie głównej.

A co do dysku, jeśli możesz daj screena z CrystalDiskInfo, jak oceni zdrowie dysku. Na screenie i w raporcie z CPU-Z nie ma nic o zdrowiu dysku.

Dodatkowo, jesteś pewien że kupiłeś nowy dysk? Czasami kupując np. z Allegro można się nadziać na „prawie jak nowe”. :slight_smile:

Dzięki za odpowiedz, dysk kupiłem na amazonie
wg programu który poleciłeś stan dysku dobry i ma 203 godziny pracy, czyli w miarę nowy
załączam raport
wziąłem zmieniłem wejście na płycie, może pomoże ale :

  1. płyta to już staruszek i swoje przeszła , możliwe że już siada dlatego szukałem softu który powie mi czy hdd ■■■■… .czy płyta
  2. zamieniałem kable (zostawiłem wejście do płyty na tym samym kablu) miedzy dyskiem D:/ i H:/ (problematyczny) , miałem nadzieje ze problemy zaczną się z dyskiem D i wtedy bym wiedział ze to wejście a nie dysk , ale dalej były problemy z dyskiem H

dziś całkowicie wymieniłem miejsce wpięcia kabla od dysku H
może pomoże
ale tam mam ciasno bo grafa tam ma dupsko
dysk H.txt (23,4 KB)