Nowy kabel USB nie współpracuje z ładowarką

Witam. Dzisiaj kupiłem nowy kabel USB-C. Niestety, gdy przez ten kabel podłączam telefon do oryginalnej ładowarki, nic się nie dzieje. Kabel jest sprawny - zarówno po podłączeniu do laptopa, jak i do innej ładowarki (jakaś chińska 500mA), telefon się ładuje. Co może być przyczyną? Telefon to Xiaomi Mi 4c, kabel SBS TECABLEMICROC30K, a ładowarka to Xiaomi MDY-03-EB.

EDIT: Jeśli nie wsunę wtyczki kabla do ładowarki do końca, wszystko działa jak należy, łącznie z QC. Czy da się to jakoś poprawić?

Widocznie ładowarka ma jakiś konflikt z tym konkretnym kablem. Nic z tym raczej nie zrobisz.

Polecam Ci kable marki blitzwolf - bardzo dobre pod względem jakości i działają ze wszystkim. Zamów sobie od Chińczyka https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC5-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144832.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Dzięki za radę. Też podejrzewałem, że winna jest ładowarka. Tylko ona sprawia problemy (wtyczka w oryginalnym kablu jest o ok. 1mm krótsza). Kabel musiałem kupić dość szybko, dlatego nie zdecydowałem się na Blitzwolfa. Pozostanę jednak przy obecnym kablu. Udało mi się opanować sposób podłączania tak, by wszystko działało. Po za tym w ciągu 2 miesięcy zamierzam zmienić telefon. Liczę na to, że wtedy już nie będzie takich problemów. :smiley: