Nowy komp, pomożecie?

(Lukaszs1986) #1

Cześć,

Za kwotę do 2200 zł chciałbym złożyć zestaw, głównie do grania, no i myślałem tak nad E4300 i żeby go podkręcić, tyle że trzeba by dopasować do niego i płytę i RAM i zasilacz żeby to zrobić, a ja nie bardzo się orientuję, także proszę o pomoc. No i kartę możliwie najlepszą tak żeby mieścić się cenie.. Zestaw bez monitora.

Tak w ogóle to gdzie proponujecie zakup, myślałem o sklepie internetowym znak.pl, co wy na to?

(Inferno Pl) #2

Abit AB9 lub Evga 650i Ultra

C2D E4300

2x1gb 800mhz A-data/Corsair/G-skill (mogą być 667, ale skoro myślisz o oc to 800 mogą pomóc)

GF 7900GS Galaxy Zalman Edition albo Palit

Amacrox 450W

do tego jakieś wydajne chłodzenie na procka.

(Tomasz Antoniuk) #3

tak ale ja bym wział pamięci Corsair 675 CL4

(system) #4

ja proponuje sklep http://www.esc.pl :smiley:

a zestaw zestaw podobny do propozycji Inferno :slight_smile:

Core 2 Duo E4300 lub E6230(o ile starczy)

Abit AB9

1GB lub 2GB A-Data DDR2

8600GT 256MB DDR3 PALIT SONIC

Amacrox AX450-PNF

Dysk 250GB Hitachi lub Seagate

(Tomasz Antoniuk) #5

Corsair jest o wiele lepszy do OC

(Inferno Pl) #6

IMHO nie ma się co pakować w DX10 na razie. Karta nie jest za specjalnie wydajna w tym środowisku i wątpię żeby to się zmieniło prędko. Chyba, że kolega zna się na v-modach to jak najbardziej 8600 można brać i kręcić do upadłego.

(Rastko1) #7

o ile starczy a według mnie starczy to warto wziąść płyte główną Gigabyte P35C-DS3R będzie możliwa większa rozbudowa w przyszłości i byłbym bardziej za 7900GS od galaxy niż 8600GT ponieważ są w tej samej cenie a 8600Gt nie ma szans z 7900GS

(Tomasz Antoniuk) #8

nie ma co jej brać jak już coś to poczekaj na Abity na chipsecie Bearlake

(Rastko1) #9

dlaczego nie ma co jej brać oc na niej jest niezłe ma 6 sekcji zasilania dobre ułożenie elementów a poza tym można włożyć DDR3 w przyszłości

(Tomasz Antoniuk) #10

do OC jest taka sobie. masz racje co do dobrego rozłożenia elementów ale moim zdaniem nowe Abity będą o wiele lepsze do OC

(Rastko1) #11

Ale puki co nie ma ich jeszcze :stuck_out_tongue: