Nowy komp -> Problem z GeForce 7300GS - Stery! - LOG

(Pslovik1) #1

Witam.

Zakupiłem nowy sprzęt, (niestety na szybko musiałem to robić) i mam problem z kartą graficzną. Mianowicie nie mogę dobrać sobie odpowiednich sterowników do niej. Na standardowych rozdzielczość ekranu mam max 800x600 w 4 bitowej palecie. Nie mogę ani tego zmienić ani odświeżania. Jeżeli ma ktoś jakieś info na jakich sterach pójdzie porządnie to byłbym wdzięczny za info.

Zestaw wygląda w ten sposób:

1. Obudowa MidiTower MCH

(aro1978) #2

Może te zadziałają: http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

(Drojek15) #3

Zakup bezsensu muszę przyznać niestety. Co do sterów to zainstalowałeś też od płyty głównej? Aha i wymień zasilacz bo ten pociągnie ci kompa do grobu.

(Boguszek) #4

ja myślę jesteś naiwnym że kupujesz coś łapu cupu na szybkiego :roll:

przecież komputer to nie mygło że posłuży ci na parę dni przy zakupie komputera trzeba zobaczyć ile ma się kasy i na przykład mogłeś wpaść na te forum i poprosić o poradę co za taką i taką kwotę kupić na pewno pomoglibyśmy ci :slight_smile:

ale na pewno w tym zestawie masz bombę 300W darmowych fajerwerków :stuck_out_tongue:

wywal ten zasilacz bo będzie zile oj oj oj będzie zile z resztą jak pierdyknie kto wsadził ci taki zasilacz ? :-o

(McDracullo) #5

Przepraszam, ale jak można kupić coś takiego? Rozumiem na szybko, ale nie można było się spytać na forum co kupić? Sądze że odpowiedź dostałbyś już po 20 minutach (góra!).

Wymień zasilac bo to może jego wina, że karta pracuje nieprawidłowo.

(Monczkin) #6

SlaVa proszę zmienić tytuł na konkretny

(Pslovik1) #7

Tak jak napisałem, musiałem kupić na szybko kompa, więc niewiele sie zastanawiałem :?

A co byście polecili do 2000 zł w tym winXP home (niestety musi być ten system, bo korzystają z tego kompa jeszcze inni userzy, którzy są "początkujący").

Dzięki za info.

(Remix) #8

Witam!

Ciężka sprawa... i do tego jeszcze system chcesz hmm...

A na jakiej platformie chcesz tego kompa i do czego ma służyć?

(Pslovik1) #9

Generalnie ma być do wszystkiego :slight_smile:

Wiem, że najnowsze gry na nim nie pójdą. Myślę, że generalnie ma służyć do muzy, internetu, filmów. Ale także do gry przez sieć w takie gry jak np. on-line rpg, Enemy Territory, Raczej starsze niż najnowsze tytuły. Ale także np. do Football Manager.

Najlepiej jakby był na AMD'ku.

Myślę, że jaki by nie był, to w porównaniu do poprzedniego kompa i tak będzie to skok o parę klas :wink:

Poprzedni to był AMD duron 1.2 GHz na ECS k7s5a + 512 MB SDR + GeForce 2 MX 200 32MB.

(Remix) #10

Witam!

Nowy XP Home PL OEM kosztuje około 350zł

Czyli do dyspozycji zostanie 1650zł

Powiedz co trzeba kupić - jakie komponenty - czy wszystko, czy coś zostaje ze starego zestawu np. karta graficzna?

-EDIT-

Poprawka XP Home PL OEM z kuponem na Vistę kosztuje 309zł + przesyłka:

http://www.allegro.pl/item143767517_win ... ista_.html

(Pslovik1) #11

Ze starego kompa może pozostać co najwyżej karta muzyczna. Bo wszystko inne to już sprzęt z ery kamienia łupanego.

(Remix) #12

Witam!

No to ja się nie podejmuje składania zestawu za 1650zł, bo to złom będzie moim zdaniem.

Co uważam za sensowne:

Procesor: przynajmniej Athlon 64 3200+ i podkręcać

Płyta główna: Asus M2N-E

Pamięć: DDR2 533 lub 667 1GB i podkręcać

Grafika: przynajmniej 7600GS

Dysk: Samsung 160GB SATAII

Obudowa: obojętnie (osobiście preferuje BigTower)

Zasilacz: Tagan lub Chieftec

Nagrywara: LiteON SHM-165H6S

Osobiście i takiego bym nie kupił.

Ostatnio właśnie kupowałem sprzęt i też stałem przed podobnym dylematem, no ale się w końcu zdecydowałem.

(Pslovik1) #13

No nic, chyba raczej pozostanę przy tym co mam teraz :wink:

Ale byłbym wdzięczny za wszelkie info co powinienem wymienić, bym w spokoju mógł na nim pracować.

Za wszelkie sugestie wielkie dzięki.

I jeszcze raz zadaję pytanie, jakie stery ściągnąć do tej karty graficznej. GeForce 7300GS. Na najnowszych nie działa (max rozdziałka 800x600 w 4-bitowej palecie :confused: )

Dzięki i pozdrawiam

(McDracullo) #14

Za 1650 zł. Można miec coś jużładnego :slight_smile:

3000+ wersja tańsza i lepsza do OC.

DFI INfinity MII/G lub ABIT K9 na Force 4 lub BIOSTAR ze zintegrowanągrafiką.

667 2x512 od GOODRAM kręcić synchro z procem a jak nie dadzą rady to zostawić je na twardo.

7300GT DDR3 od Galaxy

Allegro. Używana już za 10zł. :slight_smile: Nówka torche droższa.

:shock: A fortron 350W nie starczy?! Oczywiście że starczy! wersja MDN ® lub THA-P

Bądź BenQ

Wsyztsko nówka i dużo lepsze od tego co przedstawone jest wyżej. :slight_smile:

(Remix) #15

Witam!

Zgadzam się miałem na myśli 3000+ - nie wiem dlaczego napisałem 3200+, grafika 7300GT - no jak dobrze podkręcisz to będzie OK.

Co do zasilacza to nie jest kwestia czy starczy tylko czy będzie w przyszłości rozbudowywał zestaw, bo jak np. zmieni kartę graficzną czy procesor to już może być za mało mocy.

Ja osobiści w żadnym wypadku bym się nie pchał w AMD - jeśli nowy komp to tylko na C2D, no ale jak nie ma to być wydajna maszyna do najnowszych gier itp. to rzeczywiście przedstawione propozycje wystarczą :slight_smile:

(Michal Kolatek) #16

Za 1600 złóż taki zestaw (może w biedronce czy avansie), mimimum na samą dobrą jednostke trzeba dać ~3200 zł ostatnio składałem znajomemu.

DFI Infinity M2/G NF4U 390 Biostar Tforce4 nForce 4 Ultra, lub FN4 brak Sata2, ale dla chcącego nic trudnego wystarczy ołówek i jest Sata2 320-250

A64 3000+ 310, Sempron 2800+ 190

Ram Goodram/PDP/A-Data 2x512 667 400

Segate Barracuda 250 GB 16 MB buforu 310 oznaczenie xxxAS lub mniejszy np 120 Samsung 200

Galaxy 7300GT 128 DDR3 1.4ns 320

LG H22L, Liteon, BenQ 170 za Box

Forton 350W MDN® THA-P 80 (tylko allegro)

Obudowa np Mustang 40 (allegro), lub używana, a jak ma się większy stół to zrobić ''pająka'' koszt 0 zł

(Remix) #17

Witam!

Wiem ile trzeba wydać na dobry sprzęt bo ostatnio kupowałem komputer oparty na C2D E6600 i każdy komponent wybierałem osobno - sam procesor to 1300zł, ale podkręciłem na 3.2GHz i zaoszczędziłem prawie 2 tysiące zł.

Nie napisałem, że za 1600zł złoży coś na C2D.

(McDracullo) #18

w C2D pchają się tylko bogaci. ;] Zresztą z podstawką AM2 będize kompatybilna podtsawka AM3. Dla Ciebie widze, liczy sie tylko C2D, a AMD robi naprawdę dobre procesory.

ślepo zapatrzonych w C2D pozdrawiam :slight_smile:

ALe ten AMD będzie bardzo dobym sprzętem.

(Remix) #19

Witam!

Nie jestem ślepo zapatrzony w C2D, ale prawda jest taka, że zostawia AMD daleko w lesie. Też wcześniej miałem AMD (Barton 2500+@3200+) i byłem zadowolony, ale miałem zmieniać kompa na jakiegoś Athlona X2, ale pojawił się C2D, zabił całe AMD i cena była przystępna - więc wziąłem.

AMD robi owszem dobre procesory, ale nie można ich porównywać do C2D.

Co do bardzo dobrego sprzętu - to jest pojęcie względne - dla Ciebie coś może być bardzo dobre i wydajne, a dla mnie może być czymś słabym low-end'em.

(McDracullo) #20

Ale to nie było konkretnie do Ciebie.. :stuck_out_tongue: Core 2 Duo fajna sprawa, ale jeśli mamy mniej kasy to bierzemy atka, fakt faktem, że ustępuje Core 2 Duo, jednak jego wydajnośc jest zadawalająca!

Punkt widzenia zależy od stanu w kieszeniach :slight_smile: