Nowy komp - prośba o sugestie co do podzespołów

Witam

W najbliższym czasie planuję wymianę większości podzespołów komputera. Ze starego kompa chcę zostawić obudowę, kartę TV, stację dyskietek, DVD rom i nagrywarkę CD. Kwota jaką chcę przeznaczyć na nowy sprzęt to +/- 2000 zł bez zasilacza. Chodzi o komputer ze złączem PCI-E. Sprzęt ma służyć zarówno do grania w najnowsze gry jak i pracy w Windowsie i w internecie. Poniższe ceny pochądzą ze sklepu http://www.apollo.pl - ewentualnych sugesti proszę udzielać pod kątem tego sklepu.

Procesor: [939] Procesor AMD Athlon 64 3000+ BOX Venice cena: 572 zł

Czy to dobry wybór? Może lepiej zainwestować w jakiegoś Pentiuma 3 Ghz?

Płyta gł.: [AMD][939] Płyta Asus A8N-E cena: 365 zł

Chodzi mi o płytę która nie zacznię zbyt szybko nawalać (tak jak mój ECS). Dobrze by było gdybym mógł na niej bez obaw podkręcić powyższy procesor. Powinna mieć zintegrowaną kartę dźwiękową z przyzwoitą jakością dźwięku. Zastanawiałem się też nad płytą Gigabyte K8N-SLI, co o tym myślicie?

Karta graficzna : [PCIE] Karta GeForce 6600GT GigaByte 128MB BOX GV-NX66T128D cena: 491

Znajdę coś lepszego w tej cenie?

Pamięć : Pamięć DDR 2x512MB PC3200 400MHz GeIL CL2,5 GE1GB3200BHDC cena: 379 zł

Co to jest “CL2,5”? Czy to dobry wybór?

Dysk: [sATA2] Dysk Samsung 200GB 7200 8MB SP2004C cena: 328 zł

Są różne typy dysków - ATA, SATA itp. - który rodzaj wybrać? Który model dysku w podobnej cenie w przedziale 120 - 200 GB polecacie?

Nie wiem czy to że mój stary dysk pracował na ATA/100 ma znaczenie jeśli chodzi o działanie mojej starej nagrywarki i dvd romu wraz z nowym dyskiem.

Części dobierałem samemu, dlatego proszę o porady forumowych fachowców. Czy ten sprzęt jest kompatybilny - czy wszysko może ze sobą współdziałać?

Co wy pozmienialibyście w tym zestawie.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

działac bedzie ale inny dysk musisz zakupic polecam tego :arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26366 i koniecznie zasialc przynajmniej 400W

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeśli było by Cię stać to polecam płytę główną. Idealna do podkręcania i można uruchomić w niej tryb SLi.

No i przyda Ci sie dobrz zasiłka 400W minimum!

Co do dysków są ATA 66/100/133 i SATA (tzw. 150) i SATAII (tzw. 300).

Różnicy nie zauważysz w pracy. SATA i SATAII są obecnie najcześciej stosowane. Jednak działją one na poziomie ATA 133 ponieważ dyski nie są przystosowane do szybszej pracy (7200R RPM, tylko niektore mają 10 000RPM, ale te są drogie). Co do Twoich napędów nie powinieneś mieć z nimi problemów. Tylko zastanów się czy nie warto by zainwestować w napęd DVD+/-RW.

prcesor: napewno bierz Athlona

płyta: ja bym wybrał tego Gigabyte

dysk: tu wybór zależy na co stawiasz cisze, niską temp. poczytaj

Jeśli wybierzesz HDD SATA to napędy będziesz mógł podczepić na osobne taśmy, przez co poprawi się ich wydajność.

Napewno zainwestuje tylko trzeba będzie kasy dozbierać :smiley:

Raczej zależy mi na wydajności, szybkości dostępu i kopiowania danych.

W temacie dysków orientuję się raczej śrenio a ten:

SATA2] Dysk Samsung 200GB 7200 8MB SP2004C

Był pierwszy lepszy o dużej pojemności w niewygórowanej cenie

w takim razie weź tego. Lepszego nei znajdziesz :wink:

A tak na serio. Ten Samsung nie jest złym dyskiem. Naprawde mam go w wersji 80GB i jeszcze mnie nie zawiódł. A wydajność… hm… sądze żę nie zauważysz różnicy. :wink:

Wziąć go mogę, ale kupić raczej nie :stuck_out_tongue:

A można zaufać firmie Western Digital? Nie znam nikogo kto korzysta z ich dysków.

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 8:13

Jeszcze mam pytanie:

Lepszy jest Athlon BOX Venice, czy BOX Winchester?

proc to proc, no chyba ze interesuje Cie, który lepiej bedzie poddawal sie o/c ?

Venice ma obsługę rozkazów SSE3

OK

Czy dysk który polecił kamilszndsfua jest godny uwagi?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26366