Nowy komp - temperatury

(Artur520) #1

Witam, złożyłem w końcu kompa proponowanego tutaj:)

Modecom MC 400W

FOXCONN A690GM2MA-8KRS2H

AMD ATHLON 64 X2 4800+

GOODRAM DDRAM 2 1 GB 800MHz

INNO3D GEFORCE 7300 GT

Włożyłem to w MAŁĄ obudowę i chyba trochę sie grzeje. Mam też problem bo dysk siedzi w kieszeni mniej więcej dla dyskietek. Kieszeni do dysków po prostu nie ma. I teraz tak:

http://img293.imageshack.us/my.php?imag ... tuuye3.jpg a jak trochę popracuje to:

http://img257.imageshack.us/my.php?imag ... 112hn2.jpg

Co dziwne w Evereście czujnik widzi tylko GPU i 2 dyski:O

Obecnie jeden dysk jest w tej kieszeni i przy stresie dochodzi do 47-49 stopni. Drugi leży na dole obudowy na kartce papieru. U niego max to 39-40 stopni.

Można dokupić gdzieś kieszenie na dysk czy coś w tym stylu?

Zdjęcie kompa :smiley: :

http://img167.imageshack.us/my.php?imag ... 011xm9.jpg

Inaczej nie dało się tego włożyć w tą budę:slight_smile: Proc jest zakryty w 1/3 przez za siłkę. Ale temperatura w normie raczej:)

(Kabuto1378) #2

zainstaluj wersję trail Everesta bo speedfan to się nie nadaje.

Co z tą budą, nie możesz włożyć zasilacza bo obudowa jest za wąska, czy jak? Nie lepiej zainswestować jeszcze z 50-60 zł na budę normalną.

(Artur520) #3

bo śrubki są odwrotnie :] a w poziomie sie nie zmieści zresztą tylko tak pasuje:) Możliwe, że uda mi się coś wykołować niedługo :slight_smile: i dorzucę 2x 80x80 wentyli na przód i tył. :slight_smile:

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 10:00 został dopisany post przez artur52

Pole	Wartość

Właściwości czujnika	

Typ czujnika	Fintek F71882F (ISA E80h)

Typ czujnika procesora graficznego	Driver (NV-DRV)

Temperatury	

Procesor	47 °C (117 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1	22 °C (72 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2	22 °C (72 °F)

Aux	40 °C (104 °F)

Procesor graficzny	60 °C (140 °F)

Seagate ST380811AS	[TRIAL VERSION]

WDC WD2500AAJS-00VTA0	[TRIAL VERSION]

Wentylatory	

Procesor	1650 RPM

Wartości napięć	

Napięcie rdzenia procesora	1.34 V

+3.3 V	3.33 V

+5 V	5.01 V

+12 V	[TRIAL VERSION]

+3.3 V podczas wstrzymania pracy	3.33 V

VBAT baterii CMOS	3.02 V

Everest Ultimate :stuck_out_tongue:

(M Zganiacz) #4

Temp. w normie. Tylko nie wiadomo jak z dyskami :stuck_out_tongue:

(jarekm26) #5

człowieku zmień tą bude na jakąś normalną... to przez tą bude masz podwyższone tempy,

i wszystko się kitwasi... dzizys krajst dysk twardy na kartce papieru :rotfl:

(Artur520) #6

wiem :wink: będę szukał :slight_smile:

a dyski obecnie 48/41

i Aux wysoki w starym kompie miałem max 24:P

a na czym miałem położyć? na blachę trochę nie tego:P

Czy jak dyski pochodzą w takiej tempie przez tydzień dwa nic im nie będzie?

(Kabuto1378) #7

rozumiem, że to są temp. procesora karty graf i procesora głównego w stresie bo jeżeli w spoczynku to są za duże nawet jeżeli na procesorze jest box=owe chłodzenie.

Napięcie procesora też jest za duże rozumiem że jest OC.

Papier jest świetnym izolatorem ciepła - stań bosą stopa na terakocie a później podłóż pod stopę jedną cienką kartkę papieru, poczujesz znaczną różnicę, dysk połóż na np. dwóch kawałkach gąbki ale tak by pod dyskiem był przewiew.

(Artur520) #8

Komp złożony wczoraj wieczorkiem. Nie ma OC, w sumie żaden stres. Komp chodził 30min i trochę plików kopiowałem i instalowałem :stuck_out_tongue:

na gąbce mówisz? ok zaraz spróbuję:slight_smile: Wyciąć 4 kwadraty podłożyć na rogi? Czy dwa paski wzdłuż?

W pokoju mam dość ciepło: 26 stopni ...

edit:

Wziąłem zwykłą gąbkę łazienkową. Wyciąłem 4 prostokąty 2-2.5cm x 1cm i podłożyłem pod rogi dysq leżącego. Do tego podłączyłem wentylek bodaj 45x45 na 5V i ustawiłem aby wiał na ten dysk i wciągał powietrze spoza obudowy. Poczekałem 10 min. Temperatura dysku leżącego spadała o 3-4 stopnie. Dysku w kieszeni również o 2-3.

Teraz jest 44/39 :slight_smile: Więc tragedii nie ma;)