Nowy Komp+ Vista = Big Problem

Witam

otóż w sobote zakupilem nowego kompa oczywiscie podnieta itp . Moja radosc prysla gdy nie moglem zainstalowac XP. Wysakiwal niebieski ekran i reset kompa. Po calodniowej kombinacji i lazeniu po kolegach ainstalowalem viste i co sie okazalo??? Komp widzi cd-rom jako dysk wymienny . Nie moge wiec zainstalowac zadnych sterow ani nic, nie moge do niego wejsc bo chce mi go formatowac wszyscy mowia przeinstaluj win. No niestety nie da sie reinstalnac bo w czasie instalacji visty wyskakuje blad ze nie znaleiono napedu itp. Natomiast XP zapewnie nie chcial sie zainstalowac i resetowal sie w momencie gdy chcial odpalac z plytki a nie mogl. Dzisiaj rano bylem u informatyka powiedzial ze cos tam poprzemienial i powinno czytac plyte niestety przy instalacjii visty to sa mo a w komputerze nadal dysk wymienny. Pierwszy raz widze cos takeigo i nie mam pojęcia jak to rozwiazać. PLZ POMOCY jezeli bedzie trzeba podam dalsze informacje

A masz kompa na gwarancji, czy płaciłeś za wizyte u informatyka? Może napęd padł, podaj jaki masz zasilacz.

zasilacz 550W kupowalem na gieldzie w katowicach gwarancja na kazda czesc z osobna a informatyk to znajomy mojego ojca dzwonilem do niego to powiedzial zebym jutro go znowu przyniosl zobaczymy co to bedzie mo brat tez kupil kompa odobnego tylko inna karte graficzn i plyte gl i jemu smiga wszystko ok.

Ale jakiej firmy ten zasilacz jest?

Podaj dokładną konfigurację kompa… płyta główna, procesor, pamięć, karta grafiki, zasilacz, napęd optyczny, dysk twardy może wtedy ktoś będzie mógł pomóc…

płyta gł gigabyte e45-ds3l

procek Intel core2 quad Q6600 2.40GHZ

grafika radeon HD 4870

pamięć 4gb OCZ

dysk 320GB

zasilcz 550W chieftec

npęd nei wiem jaki ale mojemu bratu chodzi a ma takeigo samego kupionego w tym samym miescu :smiley:

nie mam pojęcia czemu mi takie jaa sie robi pożyczalem dysk cdroma od brata i jakbym nie przekladal i kombinowal to to samo

poprawka płyt gł to gigabyte ep45-ds3l

a reset biosa??

nie robilem eszcze

spróbuj może akurat pomoże

to samo po resecie