Nowy komp, Windows Vista - problem z dyskiem

Witam,

Dzisiaj złożyłem sobie nową stacje:

Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-550AB-A) 550W bulk

Seagate 320 GB Barracuda ES (16MB, Serial ATA II)

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-3-3 Heatpipe

GeForce 8600 GTS EVGA 512MB HDTV & DVI (PCI-E)

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H42L LightScribe bulk black

Chieftec CH-01B-B-SL - 400W

Microsoft Windows VISTA Home Premium PL OEM 64Bit 1-pack DVD

Gigabyte GA-P35-DS4

Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz (S775) BOX

Instalacja systemu przebiegła sprawnie wręcz bardzo szybko i zaraz mogłem się cieszyc nowym sprzętem.

Oczywiście zainstalowałem wszystkie sterowniki itp.

Niestety zauważyłem jedną denerwującą rzecz. Dysk poortsu non stop mieli. Gdy odpala się Vista i jakieś 15min po uruchomieniu dysk caly czas mieli, dysk jest bardzo glosny, dzwiek jest metaliczny i bardzo uciazliwi. Gdy instalowalem boshocka to wydawalo mi sie ze pracuje nadal na mojej starej maszynie. Kursor myszki zawieszał się, otworzenie nowej strony w operze trwalo jakbym mial 32mb ramu. Moze ktos z Was wie co jest grane? Teraz np. dysk się uspokoił i jest ok ale włącze jakiś film i znowu jest to samo terkot i nic więcej.

Aha i jeszcze jedno odpalając Subedit playera musze za kazdym razem PPM i uruchom jako administrator mimo ze jestem na koncie administratora, mozna to jakoś ominąć?

PS. nie chciałbym się przesiadać na XP spowrotem w koncu zakupilem oryginalny system :wink:

Pozdrawiam i dzieki z gory za jakakolwiek pomoc.

to jest indeksowanie plików

możesz wyłączyć UAC ale to zmniejszy bezpieczeństwo

http://www.xp.net.pl/vista/vista_tips_n_tricks.html

Nowy 10 ma rację.

Skończy się indeksowanie plików i komp będzie pracował jeszcze szybciej niż na początku. Oczywiście “mielenie” ustanie.

Ja sobie wyłączyłem UAC.

Dzieki, bo juz mialem isc w pon i kupic WD. Ale i tak to jakies nieporozumienie ten dysk, żeby aż tak głośno chodził. Seagate się nie popisał.

Pozdrawiam

8.10.2007

Wrociłem do XP. Niestety mielenie dysku stało się bardzo uciążliwe. Przy instalacji Bioshocka doslownie system sie wieszal na pare chwil, nawet kursorem myszki nie mogłem ruszyć. :confused: Nie wiem co jest z ta Vista, na Xp nie mam takich problemow wszystko działa jak powinno. Nawet wyłaczyłem indexowanie w Visicie i to nie pomoglo.

Teraz włączyłem dyski pod AHCI i wydaje mi się, że Vista lepiej działa tak samo właczyłem w biosie HPET Mode w książce od płyty głównej jest napisane, żeby to zmienić na 64 jak sie Viste 64bitową instaluje. Aha i jeszcze jedno nie robiłem aktualizacji systemu, wtedy tak zrobiłem - jestem ciekaw co będzie po aktualizacji. Napisze jak zrobię.

Pozdrawiam

09.10.2007 - zrobiłem aktualizacje i jak narazie wporzadku ale zrobiłem aktualizacje tylko rzeczy waznych a te, które były odatkowo narazie nie. Wydaje mi się ze pomogły ustawienia w biosie. Powiem szczerze dysk nie mieli tak jak poprzednio z czego jestem bardzo zadowolony a stabilność systemu Vista stoi na bardzo wysokim poziomie.

Pozdrawiam

Niestety to raczaj nie jest indeksowanie bo ja miałem to samo na nowym lapku z orginalną vistą home premium, kombinowałem co sie da: usługi, indeksowanie, vista meneger, itd. itp., a mój asus po szybkim starcie systemu mielił dyskiem ok 5-6 min., szukałem i znalazłem to *****.

Jest to technologia SuperFetch. Niżej jak to wyłączyć:

// Poprawiłem Twój post - gwiazdki nie zmieniają sensu rzeczy.

Kaka’

No jak narazie u mnie sie to ustabilizowało lecz zauważyłem jedną rzecz. Gdy zrobiłem aktualizacje opcjonalne zaczęło znowu mielić. Naszczeście przywracanie systemu pomogło. Teraz jest all ok. Ale dzięki za info napewno zachowam sobie tą informacje.