Nowy komp

co myślicie o takim zastawie (bez karty graficznej):

:arrow: Procesor AMD Athlon 64 2800+ BOX (Socket 754)

:arrow: Płyta główna Asus K8N nVidia nForce 250

:arrow: Pamięć RAM Kingston DDR 512MB PC-400 (KVR400X64C3A/512) CL3

:arrow: Dysk twardy IDE/SATA WD Caviar SE 80 GB WD800JD 8MB cache Serial ATA

I jaką polecicie mi obudowe (do 170zł)?

Powiedz najpierw do czego ci ten komputer bedzie potrzebny to wtedy moge cos powiedziec

Procka wzialbym na socket 939.

Co do dysku to obecnie 80GB to jest nieco malo, jesli zamierzasz skladowac wiele danych na nim. Ale jesli bedziesz instalowal na nim tylko gry i pdst. soft to Ci wystarczy

Co do obudowy:

:arrow: Zerknij

Co do płyty głównej poleciłbym Ci:

:arrow:Gigabyte GA-K8NSC-939 nVidia nForce3-250

Lub jeśli masz troszke więcej gotówki:

:arrow:Gigabyte GA-K8VT800Pro Via K8T800

Procesor mało przyszłościowy, wybierz coś pod Socket 939. Polecam AMD Athlon 64 3000+

Do tego dobra płyta główna Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI

Kingston DDR 512MB PC-400

WD Caviar SE 120 GB WD1200JD 8MB cache Serial ATA

Obudowa

Komputer ogólnie bedzie u mnie w domu i bedę używał go do wszystkiego (gry internet). Na kompa nie chciałbym wydać więcej niż 1800 żł bez graficznej( w tym obudowa, napęd dvd, i nagrywake dvd). Czyli pozostaje jakieś 1300zł na płtytę procka dysk i pamięć.

Jakiej firmy napęd dvd mi polecicie( chodzi mi o tanie ale sprawdzony sprzęt) no i co z tą obudową ( może do 200zł :wink: )

:arrow: PLEXTOR

:arrow: LG

Ja jeszcze polecam NEC’a :wink:

I pamieci wez 2x 256… dual chanel z tym procem chodzi super…

RAM: http://sklep.benchmark.pl/pelny_13790.html

Płyta główna: http://sklep.benchmark.pl/pelny_15512.html

Procesor: http://sklep.benchmark.pl/pelny_18166.html

I tu wychodzi 1293 zl (bez twardziela) wiec radze poszukac nizszych cen albo uzbierac troche kasy… co do dysku to polecam ten:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_9845.html

Razem: 1544 zl…

Doloz troche i wez dwie kostki 2x512.

Bo obecnie dla gier minimum to juz 1GB ramu.

:arrow: Chocby te

Nie przesadzaj 2x215 raczej wystarczy to wszystkich gier ale oczywiście lepiej mieć 2x512. A ten komp będziesz podkręcał??? pozatym pomyśl o chłodzeniu bo ono też ze 100 zł kosztuje

A co myślicie o tym zestawie:

:arrow: Procesor : AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939) Venice

:arrow: Płyta główna: Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x

:arrow: Pamięć : Kingston DDR 512MB PC-400

:arrow: Dysk Twardy: WD Caviar SE 80 GB WD800JD 8MB cache Serial ATA lub Samsung SpinPoint 80 GB SP0812N (7200, 8MB cache) ATA/133 (jeszce się zastanowie)

do tego napę DVD i nagrywarka DVd LG stacja i jakaś opbudowa (jeszce nie wiem jaką) i graficzna gigabyte radeon 9550

Co wy o tym myślicie i co z tą obudową??

Do 754 to weź jedną kość ale do 939 to lepiej już 2 kości ramu :stuck_out_tongue:

Moim zdaniem wszystko jest :spoko:

Ewentualnei mógłbym Ci polecić karte graficzną

:arrow: Radeon 9600 Pro Sapphire Adantage 128 MB DDR DVI + TV (AGP x8) BOX

Na twoim miejscu dokupił bym jeszcze jedną kość 512mb ram, wtedy żadna gra nie bedzie wyzwaniem i większy dysk, teraz norma to 120gb.

Jak byś rozszeżył o to co Ci napisałem to dla mnie miodzio :slight_smile:

a jeszce jedno czym się różni athlon 64 3000 od athlon 64 3000 Venice??

Jest wydajniejszy, ma więcej funkcji i jest droższy o 2zł od tego bez Venice :smiley: :hahaha:

Wydajniejszy to raczej nie jest. Napewno znacznie lepiej się kręci dodano instrukcje SSE3 i poprawiono kontroler pamięci. Ogólnie lepiej go kupić.

Zamówie sobie ten komputer. W proline jest opcja że mi go zmątują za 30zł ( karte będę umiał podłączyć 8) ) Ale nie wiem jak to dalej będzie. Jak będę chciał wgrać Windowsa to tak jakbym wgrywał po sformatowaniu? I w ogóler czy po zmątowaniu go będzie już wszystko gotowe (np bios itp.) czy będę musiał wsystko wgrywać??

march88

Jesli komputer zostanie zlozony w pelni tam gdzie go kupiles to wszystko bedzie gralo ok. Jedyne co to pdst. sekwencja wgrania na dysk Windowsa tak jak to robisz zawsze. Nawet jesli bedziesz musial sam podlaczyc karte to wszystko bedzie juz ok. BIOS jest juz wgrany na plyte glowna wiec nie masz sie co martwic. Poprostu wgraj Winde tak jak zawsze i wszystko powinno smigac.

Powodzenia.