Nowy kompter ? co źle?

Witam .

Nie dawno kupiłem komputer na allegro o takich parametrach :

Częstotliwość taktowania procesora [MHz] 3006

Ilość pamięci RAM [MB] 1536

Pojemność dysku [GB] 80.00

Dokładniejsze dane na : http://allegro.pl/item546689743_kompute … gb_xp.html

Gdy komputer przyszedł , bardzo się cieszyłem że go zaraz przetestuje . Lecz tu się zawiodłem . Już przy samym włączaniu komputer dosyć wolno się włączał .

Lecz akurat tym najmniej się przejmowałem . Pierwsze co zrobiłem chciałem zagrać w grę Counter Strike 1.6 . Zainstalowałem i po uruchomieniu dowiedziałem się że gra działa tylko na grafice Software , bo gdy włączałem na OpenGL wyskakiwały błędy . Ta gra przy swoich bardzo małych wymaganiach technicznych chodziła wolno (zacinała się) . Tak samo z innymi grami , włączałem i pojawiało się okno z błędem a w nim pisało coś po angielsku zaczynającego się na Graphics .

Nie wiem czego to jest wina . Komputer jak dla mnie wyglądał dobrze ( nie znam się zbytnio na komputerach ) .

Parametry były wystarczające do gier w miarę nowych ( nie jakiś super nowoczesnych ) Jestem bardzo zawiedziony tą sprawą .

Jak myślicie , co mam zrobić ? czego to jest wina ? mi się wydaje że coś z kartą graficzną .

Może pomógł by re-install windowsa , lecz z tego co wiem trzeba po re-installu płytki z kartą graficznądo ponownego zainstalowania , których nie posiadam .

Proszę o pomoc.

Dziękuję.

Nie potrzebujesz żadnej płytki do grafiki. Wystarczy pobrać sterownik do odpowiedniego systemu operacyjnego ze strony AMD i już. Opisany problem (CS 1.6…) raczej pachnie mi tu problemem software’owym. Zainstaluj nowe sterowniki do grafiki, uaktualnij Direct X, wyczyść system i powinno śmigać.

A można wiedzieć jak dobrać te sterowniki ? nie znam się na tym i nie wiem co i jak .

Tu są najnowsze: http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … deonxip-xp

Jeżeli oczywiście używasz Windows XP. :slight_smile: Wystarczy, że pobierzesz Display Driver Only. Upewnij się też, że masz najnowsze DX - http://www.microsoft.com/downloads/deta … 6652cd92a3 Jeżeli po tych zabiegach dalej będzie coś nie tak, to warto byś sprawdził system pod kątem spyware’u, wirusów itd.

czyli wystarczy to zainstalować ? http://www.microsoft.com/downloads/deta … 6652cd92a3

A może inaczej . Pomoże ktoś na gg ? jak coś 7033780

oraz sterowniki do karty graficznej, o czym już wspominał kolega wyżej, które możesz pobrać np. stąd http://driverscollection.com/?H=Radeon% … ndows%20XP

a sterowniki mam wziąć z ?

np. stąd http://driverscollection.com/?H=Radeon% … ndows%20XP

Hmmm wiem że jestem upierdliwy i ciemny ale wystarczy te 2 rzeczy zainstalować i nic wiecej ? :twisted:

Przekonamy się. :slight_smile: Jak pisałem wyżej to może być wina syfów na komputerze, a wtedy hijack i combofix… ale wtedy będzie wtedy, póki co zainstaluj.

hmm jeśli bym mógł , to bym prosił o kogoś gg bo nie wiem kiedy to ja zrobię , bo ten komputer znajduje się u mnie w domu a ja jestem u znajomych na ferie 30 km od domu , więc jeśli bym to robił to napewno nie dziś a ni jutro więc jeśli mogę prosić o gg bo potem już nikt nie będzie czytał tego tematu ;>