Nowy komputer ~10K (Gry, Programowanie)

Cześć,

Nadszedł czas zmiany komputera i niestety trafiłem na bardzo nieprzyjemne czasy dla PC MasterRace. Już to przełknąłem, gdyż komputer dla mnie to nie tylko hobby (gry), ale i możliwość samorozwoju i potencjalnego dodatkowego zarobku (programowanie, gamedev, grafika 3d).

Mam nadzieję, że poczuję wzrost wydajności/stabilności w porównaniu do aktualnej jednostki (i5-4690K, GTX970, 12GB DDR3, MOBO Z97 Extreme4).

Co udało mi się złożyć:

Suma: 10127,10zł

Dysków nie dodałem, gdyż te przeniosę z aktualnej maszyny (mam 1 dysk na M2, 1x SSD oraz 1x HDD)

Ogólnie chciałbym aby zestaw znów mi służył jak najdłużej - jestem bardzo tolerancyjny do „potato-mode” w grach. Na aktualnej karcie ogrywałem jeszcze RDR2 i całkiem wygodnie w 30 FPSach strzelało się do mumii :slight_smile: Ważna jest dla mnie większa ilość pamięci RAM gdyż w wolnym czasie staram się rozwijać swoje umiejętności zawodowe i pracuję na wirtualizacjach (docker, virtualbox) lub w Unity3D oraz blender (te nie są priorytetem). Mam monitor 1440p.

Co myślicie o tym zestawie? Można coś zmienić/zoptymalizować w kosztach lub/i wydajności?

Pozdrawiam wszystkich

Alternatywnie na X-KOM, to samo tylko, że jest chwilowa promocja na 3070 Ti, trochę drożej, ale:

Wg mnie sensowniejsze lub lepsze podzespoły (poza obudową bo ciut mniejsza, ale to tylko zmiana z kolosa na dużą, a fera to też bardzo dobre chłodzenie).