Nowy komputer 2800zł (do gier)

Witam. Sprawa wygląda następująco mam budżet 2800zł (MAX, w cenę wchodzi obudowa za 120zł) potrzebuję zrobić w miarę dobry komputer dla siostry i wiele lepszy dla siebie mój obecny komputer to:
Ram - 8gb DDR3
Płyta gówna - Gigabyte GA-B75-D3V
GPU - Asus Radeon RX 470 4GB GDDR5
CPU - Intel Pentium G2020 2.9GHz
Zasilacz -Thermaltake Smart SE Modular 530W

Z tego /\ trzeba zrobić 2 komputery, mam na myśli kartę graficzną przełożyć do nowego komputera a do tego wsadzić : Gigabyte GeForce GT 730 2GB DDR3
Albo coś innego żeby ten procek nie ograniczał karta graficznej. A do swojego komputera tego lepszego myślałem nad tym:
CPU - Inter i5-6500 3.2GHz
Płyta główna - MSI Z170A TOMAHAWK
RAM - Crucial DDR 8GB(2x4GB)
Zasilacz - SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus
SSD - ADATA SU800 125GB
Chłodzenie - be quiet! Dark Rock 3

[quote=“myszaku, post:1, topic:522466, full:true”]
Witam. Sprawa wygląda następująco mam budżet 2800zł (MAX, w cenę wchodzi obudowa za 120zł) potrzebuję zrobić w miarę dobry komputer dla siostry i wiele lepszy dla siebie mój obecny komputer to: Ram - 8gb DDR3Płyta gówna - Gigabyte GA-B75-D3VGPU - Asus Radeon RX 470 4GB GDDR5CPU - Intel Pentium G2020 2.9GHzZasilacz -Thermaltake Smart SE Modular 530W

Z tego /\ trzeba zrobić 2 komputery, mam na myśli kartę graficzną przełożyć do nowego komputera a do tego wsadzić : Gigabyte GeForce GT 730 2GB DDR3Albo coś innego żeby ten procek nie ograniczał karta graficznej. A to swojego komputera tego lepszego myślałem nad tym:CPU - Inter i5-6500 3.2GHzPłyta główna - MSI Z170A TOMAHAWKRAM - Crucial DDR 8GB(2x4GB)Zasilacz - SilentiumPC Vero M1 600W 80PlusSSD - ADATA SU800 125GBChłodzenie - be quiet! Dark Rock 3
[/quote]Cześć,

  1. Ram - 8gb DDR3
    Płyta gówna - Gigabyte GA-B75-D3VGPU -
    Gigabyte GeForce GT 730 2GB -
    Intel Pentium G2020 2.9GHz
    Zasilacz -SilentiumPC Elementum E1 SI 85+ 350W

  2. Asus Radeon RX 470 4GB GDDR5CPU
    Thermaltake Smart SE Modular 530W
    I5-7500
    Gigabyte GA-B250M-DS3H
    DDR4 2x4GB 2400MHz CL14
    Transcend 370 SSD

Jakby została kasa, to sprzedaż 470 i kupno 480 8GB MSI Gaming lub 1060 6GB PalitJetstream. Następna w kolejce zmiana: modernizacja do 16GB RAM.

Transcend 370 SSD - Czemu wolisz ten Trascend zamiast Adaty gdzie Adata ma większą szybkość zapisu (300MB/s) a Trascend(170MB/s) pytam z ciekawości.
Płyta główna - chyba wole pełne ATX
Zasilacz - 350W?

Całość z twojego zestawu wyszła zaledwie 1800zł(z obudową) a budżet to 2800zł. No chyba że czegoś nie dodałeś.

Dobra. To jest wszystko co sobie poukładałem: http://www.morele.net/inventory/info/9B3l7A/
Płyty główne wole ATX bo zawsze można coś wpiąć
Zasilacz 600W wole mieć nadwyżkę niż żeby było "na styk"
Dysk SSD jest nowy ma najlepsze parametry i ludzie go polecają co więcej trzeba?
Zmieniłem Chłodzenie z tego Dark Rocka na Pure Rocka
RAM sam nie wiem czym te wszystkie ramy się różnią chyba tylko opóźnieniem.

Proszę o jakieś ewentualne uwagi lub potwierdzenie, że wszystko jest all right :slight_smile:

PS. W przyszłości planuje zmienić kartę graficzną ale jeszcze nie na ten moment a ta RX470 chyba taka zła nie jest ? ;c

Dysk sobie zostaw ten ADATA

natomiast po co Tobie taka płyta do procesora z zablokowanym mnożnikiem?
po co to,czy takie dodatkowe chłodzenie?
tę grafikę bym sobie odpuścił,a został teraz na zintegrowanej.

Dodatkowe info na temat płyt.
http://www.asrock.com/MB/Intel/B250%20Pro4/index.pl.asp
http://www.asrock.com/MB/Intel/B250M%20Pro4/index.pl.asp

Zasilacz sobie zostaw ten 600 W, tylko przedłuż gwarancję do 5-ciu lat

Chłodzenie zostaje bo tak i koniec :smiley:
A tą płytę główną polecasz ? Malo usb… Masz coś innego? Ta płyta nie odbiega ceną od tej co dałem a ludzie ją polecają i jest w rozsądnej cenie (jedna z niższych ATX) więc prawdopodobnie wybór padnie na tą płytę: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170-a-pro-z170-dualddr4-2400-sata3-satae-dvi-d-sub-dp-usb-3-1-atx-z170-a-pro-780951/

A grafika musi być bo wiem jak działa ta zintegrowana(zależna od procesora a procesor jest słaby) i powiem ze ssie po całości dlatego każda inna niż zintegrowana będzie lepsza chodzi o to żeby filmy działały bez ścin i starsze gierki nie będę żałować skoro to dla siostry :slight_smile:

To jak chcesz zostać przy tej płycie i z tym procesorem

to dodaj sobie jeszcze usługę aktualizacji Biosu

PS.
natomiast bez aktualizacji Biosu

ogólnie to bym polecił Tobie taką płytę,tylko szkoda przepłacać z tym procesorem,ale jak chcesz.

A aktualizacja biosu do czego potrzebna jest?

żeby ruszył procesor z serii 7xxx czyli Kaby Lake.

Tutaj masz jeszcze info o tej płycie co podałem wyżej.
https://pl.msi.com/Motherboard/Z270-TOMAHAWK.html#productFeature-section

te są już bez aktualizacji Biosu.

Czyli jak dodam to do koszyka to zrobią mi to i nić się z tym nie stanie ? Przyjdzie taka sama tylko z nowym biosem ?

Edit:
Tomahawka nie ma możliwości i tak wyszedłem 100zł za budżet.

Tak, sklep wgra nowy bios, z płytą nic się nie stanie :slight_smile:

Ok to w poniedziałek zamówię, dzięki wielkie za pomoc ! :slight_smile:

Mam nadzieje ze wszystko będzie ze sobą działać tak jak planuję.

czyli dajesz to

plus bios

sklep wgra i będzie już gotowa pod nowy procesor.

Komputer dalej nie zamówiony.
Na chwilę obecną wygląda on tak:


Zasilacz wybrałem Thermaltake, ponieważ na chwilę obecną mam Thermaltake i przez ostatnie 6 lat nie sprawiał żadnego kłopotu tak więc…
Karta graficzna zostaje nie będę się bawił w żadne kupowanie używanego sprzętu elektronicznego bo to głupie moim zdaniem ;/ Zawszę będę mógł ją sprzedać lub wymienić z dopłatą jeśli najdzie mnie taka ochota.

Proszę o finalne odpowiedzi na temat zestawu ^^

Pod Kabyego weź sobie pamięci 2400MHz

zasilacz jak najbardziej ok.
Można spokojnie dać piętro niżej.


Ta pasta jest zbyteczna,masz z chłodzeniem wystarczającą.

PS.
**Płytę jak chcesz możesz zostawić,**ale zamiast brać z aktualizacją Biosu to już bym wolał wstawić tę na B250

Jak chcesz z większą ilością usb na tylnym panelu,alu tutaj już z aktualizacją Biosu


dosyć ciekawa płyta,masz dodatkowo możliwość podpięcia dysku SSD na złaczu M.2

PS.
Twoja tez może zostać.


Na obecną chwile to tak wygląda w pon finalizuję tak myślę bo nic innego się lepiej zrobić nie da ^^

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora


to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu “kod promocyjny” należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

Skorzystałem z kodu PCWEEK3 na tańszy procesor a przesyłkę robię obiór osobisty więc 0 zł i zapłata gotówką też 0 zł tak wiec :slight_smile: A procek 50zł taniej ^^