Nowy komputer, a gry na FB

Witam

Kupiłem ostatnio teściowej komputer na allegro

http://allegro.pl/komputer-dla-firm-ath … 11920.html

Mimo, że to nowy komputer ku mojemu zdziwieniu gry na Facebooku bardzo zamulają. Czy jest to wina słabej karty graficznej, która ma tylko 128mb?

Wiem, że to mało, ale myślałem, że proste gry we flashu będą działały dobrze :stuck_out_tongue:

Jeśli to wina karty graficznej to czy powinienem kupić kartę PCI-E z 512 mb?

Druga sprawa, czasami komputer co parę dni się zawiesza tzn oglądam strony, a obraz się zamraża i traci ostrość. Pytałem się faceta ze sklepu i powiedział mi, że kabelki mogą być poluzowane jednakże wszystko jest dobrze podpięte. A może to też wina słabej karty graficznej?

Zastanawiam się nad tą kartą http://allegro.pl/asus-radeon-eah4350-d … 81529.html

Za pomoc dziękuję!

Czego Ty oczekujesz po tak przestarzałym sprzęcie? Ten komputer to “nowy” był

5-8 lat temu, do teraz to mógł być najwyżej “nieużywany”.

Procesor - staruszek jednordzeniowy.

Pamięć - czyżby DDR a nie DDRII?

Dysk - tylko 40GB? więc to jakaś bardzo wolna staroć,

Płyta główna - jakiś odrzut od Fujitsu

No tak, wszystko jasne:

http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupp … /D2030.htm

Pamięć DDR, grafika na SIS, Dysk SATA a nie SATAII

Krótko - kupiłeś szmelc, stronki (nie wszystkie) możesz sobie poprzeglądać, w sapera pograć, tekst (byle nie za duży) w Wordzie napisać.

Dokupienie nowej karty graficznej będzie tylko próbą reanimowania trupa i ponownym bezsensownym wyrzucaniem kasy.

Widzę, że lubisz teściową :wink:

Że podobno 5-8 lat temu nie przeglądało się stron i nie używało programów?

Przecież wiadomo, że nie jest to komputer do grania czy oglądania filmów w HD. Komputer jest używany do prostych czynności jak przeglądanie stron, ściąganie plików, skype czy właśnie granie w gry we FLASHU.

Wiec po co ładować nie wiadomo ile kasy skoro komputer nigdy nie będzie w pełni wykorzystany?

Także pytam ponownie czy zakupienie karty PCI 512mb poprawi płynność w grach na Facebooku?

Używało, tylko wymagania co do sprzętu były mniejsze. Używaj programów sprzed 5-8 lat, to będą działały płynnie.

Sprzeczność już w tym co piszesz. Gry we flashu też są wymagające i potrafią zamulić nie tylko tak przestarzały komputer.

Po co wydawać kasę na to co kupiłeś?

Za kwotę, którą wydałeś można kupić dużo bardziej wydajny komputer.

Przy pozostawieniu pozostałych podzespołów może minimalnie, nie dowiesz się jeśli nie sprawdzisz.

Przy tych pozostałych elementach nikt Ci poprawy nie zagwarantuje.

PS. MB a nie mb

LeszekC87 nie ma się co oszukiwać - przepłaciłeś okropnie za ten sprzęt,

i moim zdaniem nie opłaca dokładać się ani kolejnej złotówki w to co tam jest.

Pzdr

Za podobny sprzęt (bez obudowy i dysku) dałem kiedyś 80 zł. Jak chcesz go jakoś tanio reanimować to za ~40 zł można kupić Radeona HD2400, który wspiera już akcelerację sprzętową, więc przeglądarka wyraźnie przyśpieszy.

Możliwe, że komputer nie jest dobry, ale miesiąc temu tylko taki był dostępny w najniższej cenie na allegro.

Dzięki za konstruktywną odpowiedz :slight_smile: Czyli nie potrzeba karty z 512mb by przeglądarka i flash płynnie chodziły?

Bo szukałeś “nowego” a w tej cenie można kupić używanego np. poleasingowego Della, HP o lepszych parametrach i na lepszych podzespołach.

Nigdzie nie napisał, że będą płynnie “chodziły”. Mogą działać trochę szybciej, to czy będzie płynnie przy grach flash nikt zagwarantować nie może.

Załączona akceleracja sprzętowa w przeglądarce i dla flasha niejednej osobie sprawia problem, propozycja jej wyłączenia często pojawia się tu, na forum.

Karta graficzna to nie tylko rozmiar jej pamięci (podaje ją się w MB a nie w mb, tego też nie widzisz)

Oczekujesz tylko odpowiedzi wygodnej dla Ciebie a nie przyjmujesz opinii na temat pozostałych podzespołów.

Np. wolny, malutki dysk bardzo szybko dostanie czkawki przy zapisie i odczytywaniu danych tymczasowych w czasie gry w przeglądarce.

Najlepiej gdybyś miał możliwość pożyczenia karty graficznej i sprawdzenia przez kilka dni jak będzie wszystko działało.

PS. Zobacz, oferta z tego forum, kilkukrotnie większa wydajność niż ten Twój “nowy”:

sprzedam-komputer-t546290.html

Widać teściowej taki przysługuje?

A ogólnie to kupiłeś złom techniczny.

Trzeba tu ewentualnie wsadzić kartę na PCIE i powinno być lepiej np: najtańsze ATI 5450, GF 210.