Nowy komputer a stary monitor ( Acer MC605 ) vs LG Flatron

Siemka w piątek zakupiłem nowy komputer Acer MC605 ( intel i5-3330, GT630 2GB itd ) i chciałem podłączyć go do starego monitora LG FLATRON W2252V. Niestety mój nowy komputer nie obsługuje już starego wejścia D-SUB ( jakie obsługiwał stary komp ) więc dokupiłem kabelek HDMI zadowolony wracam do domu podłączam kabel pod monitor i komputer i widzę okno iż monitor nie jest podłączony o.O w szuku podłączam komputer do tv przez ten sam kabel HDMI wszystko działa. Co mogę zrobić aby monitor działał z nowym komputerem ? Nie mam teraz pieniędzy na nowy monitor. W sieci wyczytałem że w BIOSIE w nowym kompie mam przywrócić ustawienia domyślne nic się nie dzieje. Dodam iż jak chciałem zmienić rodzaj kabala w ustawieniach monitora nie mogę wejść w ustawienia klikam MENU a monitor się wyłącza każdy przycisk reaguje na włączenie i wyłączenie monitora. Co się stało ? Jak mogę naprawić monitor ?

Jeżeli jest to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie. Z góry dziękuję za odpowiedź. :slight_smile:

Odpalasz kompa i kilkukrotnie wciskasz przycisk SOURCE na monitorze tak długo aż zobaczysz obraz z komputera (musisz przestawić monitor na wyświetlanie obrazu z źródła pod nazwą HDMI) I tyle. Wszystko powinno grać.

Mogłeś kupić też kabel DVI - też byłoby OK.

:roll:

niestety gdy naciskam przycisk SOURCE monitor się wyłącza ;/

Wciskasz go raz czy próbowałeś może kilka razy? Coś się wtedy wyświetla na monitorze? Jeśli pojawia się jakiś napis choć na chwilę - napisz jaki!

:roll:

nie pokazuje się żaden napis naciskam przycisk wyłącza się monitor. naciskam drugi raz włącza się ;/ podejrzewam możliwość zwarcia w monitorze ponieważ co 2 przycisk reaguje tak samo tzn wyłącza monitr lub go włącza ;/ Nie wiem co robić;/

Możesz jeszcze kupić/pożyczyć przejściówkę DVI/D-Sub lub pożyczyć kabel DVI.

:roll:

mam kabel DVI i występuje z nim identyczny problem jak z HDMI. Nie wiem czy nie oddać monitora do naprawy. Jakie są teraz cenny monitorów ~22 cale ?

Jak masz gdzie sprawdzić ten monitor z jakimś starszym komputerem (wyjście D-Sub) i okaże się, że działa to znaczy, że robisz coś źle przy przełączaniu źródła sygnału na Twoim monitorze.

:roll:

Siemka, monitor oddałem do naprawy pan powiedział że płyta główna jest uszkodzona coś tam zrobił i jemu monitor działał a mi nadal nic. Czy jest to może spowodowane Windowsem 8 kiedy mój monitor obsługuje max xp ? Jeżeli tak to jak go uaktywnić w win8 ? karta grafriczna widzi monitor. Gdy naciskam ten przycisk który ma przełączyć tryb monitora na inny kabel to nie działa /