Nowy komputer brak internetu

Witam!! Zakupiłem nowy komputer Model Płyty głownej M4N78SE firma ASUS Niestety nie mam internetu moja karta sieciowa :

nvidia nforce 10 100 1000 mbps ethernet . Na pasku jest komunikat : To urzadzenie ma ograniczoną łącznosc lub jej brak ,więc daje napraw i pisze ustanawianie adresu IP trwa to około 3 minut i Pisze nie udało się ustalić adresu IP… Mam internet z proNET Jasło i internet jest bo po wpięciu do gniazda karty sieciowej swieci się kontrolka… Prosze może o jakies Sterowniki …Chociaż instalowałem juz te co otrzymałem tzn cała płyte… Prosze o pomoc

Chciałeś powiedzieć karty sieciowej ;)?

Rozumiem, że połączenie jest przewodowe i korzystasz z modemu?

Napisz, jaki system operacyjny aby dostosować swoje wskazówki pod twój system.

Nie nie korzystam z modemu poprostu jest kabel i jest on puszczony przez całą klatke z piwnicy i jest przewiercone do mnie i mam Tylko kabel wpinam go do karty sieciowej i swieci kontrolka , tyle

Windows XP

Karta sieciowa jest wl. w Managerze urządzen

Musisz zdobyć dokładny adres IP, serwer DNS

A więc gdzieś ze skrzynki w piwnicy bezpośrednio idzie do Ciebie :wink:

A na innych komputerach działa? Jak tak, to wejdź w Panel Sterowania - Połączenia sieciowe -> twoje połączenie (np. Połaczenie Lokalne) -> 2x LPM (tak jak otwierasz folder) -> zakładka Obsługa -> szczegóły i tam masz dane (adres IP itp).

To de dane wklep w Połączeniach Sieciowych -> Twoje połączenie -> Prawy przycisk myszy -> Właściwości -> Protokół internetowy TCP/IP -> Właściwości.

I tam odpowiednio powpisuj na nowym komputerze.

możliwe że jest ustawione filtrowanie MAC addressu przez co twoja nowa karta sieciowa nie jest rozpoznawana…

skontaktuj się z dostawcą internetu

jest tam wpisany , Adres fizyczny , Adres IP , Maska Podsieci , i Tyle reszta pusta daje napraw i pisze ze nie można było coś tam ustawic

W tym kompie zmieniałem wszystko Tylko paka została stara … wymieniłem Też karte sieciową :wink: Czekam na podpowiedzi

Internet nie był używany 2 miesiące ,ale był normalnie regularnie płacony …

Witam a czy ta sieć nie daje sygnału internetowego po adresie mac karty sieciowej?

jeżeli masz nowy komputer to masz też inny adres mac karty sieciowej.

W takim wypadku musisz podać dostawcy internetu nowy adres mac karty.

Niestety nie wiem , jak to sprawdzić … ?? Przypominam kontrolka swieci normalnie

Kontrolka nie ma nic do tego.

Możesz podmienić maca karty sieciowej, ale nie wiem jakie są tego konsekwencje :wink:

Może ona jest gdzięś wylączona ?

wpis w consoli ipconfig /all

tam między innymi będzie adres mac karty sieciowej

powinieneś go podać swojemu dostawcy i powinno ruszyć.

Jeżeli masz nowy komputer to zmienił się też adres mac karty sieciowej.

W takim wypadku musisz podać dostawcy internetu nowy adres mac karty.

Skontaktuj się z dostawcą internetu i wtedy on poprosi się o podanie adresu fizycznego,który znajdziesz:

Start=>Uruchom i wpisz cmd => enter

W otwartym oknie wpisz polecenie: ipconfig /all i kliknij enter

Odszukaj i zapisz sobie adres fizyczny,który podasz dostawcy internetu,po kilkunastu minutach powinneś mieć internet.

to super nawet DNS nie ma to możesz sobie co najwyżej w CS przez sieć pograć na internet nie wejdziesz…

daj na automatyczne uzyskiwanie adresu IP kliknij na tę kropke (po prostu wszystko zrobi sie puste, to włączy ci DHCP) to wystarczy gdy nie ma filtrowania MAC adresu (dla pewności odepnij i podłącz skrętke by ci na nowo wyszukał)

a gdy jest -> ta rada co kolega wyżej napisał, czyli “call to your net provider”

Dodane 11.08.2009 (Wt) 11:45

Człowieku co ty mu radzisz??? “wklep te dane” jak mu źle przydzielił IP (a dane z innego kompa! !!

Nie krzycz :wink: Każda pomoc jest ważna. A pozatem jak mu wywali, że konflikt jak to jest jego IP?

Troche wiem, bo walczyłem ze swoim internetem miesiącami :wink:

Nie krzycze :stuck_out_tongue: po prostu niedorzeczne jest wklepywać na sztywno IP innego kompa na inny ( to z góry masz konflikt IP skoro 2 kompy mają ten sam IP)to po pierwsze.

Po 2 nie ma bata aby 2 kompy z dwoma różnymi MAC i jednym IP działały…

Po 3 taki przekręt mógłby wyjść bez filtracji MAC ale pierwszy komp nie białby neta

Po 4 nie powiedziałeś Mu aby wpisał DNS (a to do internetu niezbędne)

Po 5 wątpie aby u pemka11 były jak opisałem konflikty z DHCP (np routeramiże nie obsluży automatu albo robi to źle) czyli zalecane jest w takich sytuacjach ustawienie na kompie DHCP (automatyczne uzyskiwanie IP) ta opcja w TCP/IP czyli wszystko zrobi sie puste te dwa na dole też muszą mieć automata

Po 6 podmiana MAC może sie skończyć u niektórych providerów całkowitym odcięciem Neta

Po 7 jakbyś nie wiedział możliwe jest że po zakupie innego kompa (chodzi mi o inną karte sieciową o inny MAC) provider przydzieli inny IP (więc na tamtym starym nie pociągnie)

Po 8 jak masz na automatach wszystko masz pewność że gdy nie ma filtracji MAC to ci przydzieli wszytko dobrze, no chyba że ktoś w sieci ci podpierniczy MACa w co wątpie

Po 9 jak to nie pomoże to zostaje ci konsultacja z dostawcą ADMINem i podasz mu MACa (oznacza to że masz filtracje MAC w tej swojej sieci a to raczej na 90% pewne bo jaki admin tak nie robi dzisiaj (każdy mógłby sie podpiąć i uzyskać wolne ip)

Ustawianie internetu to wbrew Twojej sla17 opinii na systemach windows cholernie prosta sprawa…

pozdrówki