Nowy komputer, brak obrazu, dioda VGA i BOOT

Złożyłem nowy komputer
Intel core i3 10100f
pirot viper ddr4 2 * 8BG 3000 MHZ
dysk kingston SSD M.2
ASRock B460M PRO4
zasilacz seasonic S12III bronze 650W

Włączam komputer i na płycie głównej palą się diody VGA i BOOT

karte sprawdzałem już na innym komputerze i działa normalnie.

zrobiłem reset biosu przez wyjęcie bateri na 5 min i poprzez CMOS i dalej nic

Wie ktoś jak to naprawić ?

Ale zdajesz sobie sprawę, że my widzimy pusty ten koszyk i nie wiemy coś ty tam sobie złożył za wynalazek?

Do płyty głównej jest załączona taka mała książeczka, instrukcja obsługi. Nie gryzie. Tam gdzieś, prawdopodobnie pod koniec będzie wyjaśnione co oznacza zapalenie się lampek kontrolnych.

W instrukcji nic nie ma napisane o tym ale w internecie przeczytałem że VGA oznacza że błąd lub uszkodzenie karty graficznej ale sprawdziłem na drugim komputerze i wszystko działa a BOOT to problem z dyskiem ale wziąłem też dysk z drugiego komputera i też nie działa

3 opcje możliwe i wszystkie wymagają sprawdzenia.

  1. Niekompatybilna/uszkodzona karta, należy spróbować innej.
  2. Uszkodzony procesor, należy spróbować zainstalować inny.
  3. Uszkodzona płyta główna, skorzystać z reklamacji/gwarancji.

Tam jest wtyczka 6 pinowa do zasilania karty? Bo nie pamiętam. Ale pamiętam, że niektóre Radki nie wiedzieć dlaczego, na niektórych płytach/zasilaczach, nie startowały jak podpięło się wtyczkę zasilacza przeznaczoną do zasilania karty, a na przelotce z molexa działało bez problemu. Pamiętam, że kilka razy miałem taki przypadek i zajęło mi chyba z godzinę, zanim doszedłem do tego. Może warto sprawdzić.

karta uszkodzona nie jest a płytę miałem inną oddałem na reklamację bo występował ten sam błąd i na tej też występuje. to zostaje opcja tylko z procesorem

Mam już obraz ale nie mogę wejsć do biosu ani zainstalować windowsa, tak jakby klawiatura nie działała

Może klawiatura z klawiszami funkcyjnymi, wymaga np. wciśnięcia Fn? Albo bezprzewodowa, czasami na takich nie wchodzi do BIOSu, alb spróbuj w innym pocie, z tym, że wymagany reset.

Klawiatura działa tylko jak mam podpięty jeden monitor i wtedy normalnie mogę wieść do bios i uruchomić windowsa natomiast gdy mam podłączeone 2 monitory to wysępuje ten problem że nie moge wejsć do bios ani na windowsa

Piszesz, że chcesz zainstalować Windows’a, to zainstaluj z jednym monitorem. Potem, po zainstalowaniu systemu, będziesz się zastanawiał nad uruchomieniem drugiego monitora.

Windowsa zainstalowałem a drugi monitor gdy podłączę jak już komputer jest włączony to też działa tylko że zawsze przed włączeniem komputera bede musiał odłączać drugi monitor i gdy już komputer się włączy wtedy podłączyć drugi