Nowy komputer- brak obrazu

plyta glowna asrock extreme3 gen3

procesor intel ivy bridge 3450

ram kingston 1600mhz 2x4gb hyper x ( w kazdym razie do plyty glownej pasuje , wybieralem ze strony asrock’a)

narazie podlaczylem tylko te 3 rzeczy by sprawdzic czy wszystko dziala

efekt jest taki ze diody sie zapalaja wiatraczek od procesora sie kreci ale obrazu nie ma

sprawdzalem na d-sub, dvi, hdmi oraz w roznych rozstawieniach kosci ram w slotach a na koncu na 1 kosci

brak obrazu - sygnalu na monitor

obstawiam jedynie ze trzeba zaktualizowac bios , co wy na ten temat sadzicie ?

da sie jakos sprawdzic wersje biosu ? na stronie asrocka jest ze obsluguje ten procek od wersji biosu P2.10

jak pytalem na forum mowiliscie ze wszystko bedzie pasowac ^^

Ekran podłączyłeś do płyty głównej czy do karty graficznej?

Nazwa karty graf.

Zasilacz? Producent/Moc

podlaczylem do plyty glownej, procesor niby ma swoja grafike zintegrowana

nie podlaczalem karty graficznej- ale moge podlaczyc od starego kompa jesli bedzie obraz ;O

Edit - procesor najpierw sprawdzane na maximus bodajze 500wat a nastepnie na modecom feel3 350wat wtycznia 4pin zamiast 8pin wlozona poprawnie wedlug instrukcji plyty glownej docelowo bedzie xfx 550wat

najnowszy bios 2.30 http://www.asrock.com/mb/download.pl.as … en3&o=BIOS

tak że przypuszczam że masz już jeden z nowszych

jeśli masz starszy niż P2.10 nie będzie działać

w ogóle nie masz obrazu tak ?

1.Może spróbuj z CMOS’em zresetuj Bios

  1. przy zakładaniu procesora nie dostał się jakiś paproch lub nóżka która się nie podgięła !

(sprawdź przy dobrym oświetleniu, gdyby tak było delikatnie wyprostować)

“modecom feel3 350wat” - to może też być winowajca

no wlasnie nie mam obrazu i nie mam jak sprawdzic biosu ani tym bardziej go jak aktualizowac…

uzywalem przycisku clr cmos parokrotnie

zasilacz podalem w poscie wyzej bo przeoczylem go wczesniej

  1. raczej watpie ale sprawdze to pozniej jesli juz nie bedzie innych pomyslow - troche szkoda mi pasty :smiley:

jest jakis sposob aby sprawdzic ta wersje biosu ?

E: tak wiem ze 4pin to nie 8 ale jak juz mowilem sprawdzalem tez na innym zasilaczu efekt ten sam

Mówiłeś że masz kartę graficzną od starego PC,próbowałeś ją podłączyć?

Wyjęcie bateryjki na 5 min?

mam jakiegos radeona 9550 128mb oraz geforce fx5500 256ram ( aktualnie z niego korzystam )

nie znam sie ale wydaje mi sie ze nie beda pasowac do plyty glownej . ktos potwierdzi ?

E: wyjmowalem bateryjke ale na mniej niz minute, moge sprawdzic dluzej

1.zasilacz - który podpięty ?

2 .z pastą się nic nie stanie zdejmij tylko nie “upaprać” i spójrz nas te nóżki i zamontuj ponownie

  1. wcześniej sprawdź jeszcze na starej grafice, jak masz na PCI Express będzie pasować

4.poruszaj kablem od monitora może ma gdzie przerwę zdarza się

  1. w tej chwili podpiety modecom , neotec maximus sprawdzalem u kumpla rano w przyszlym tygodniu bedzie xfx 550 ktory mialem kupic dawno temu -,-

  2. najpierw sprawdze ta baterie jak kolega wyzej mowil a nastepnie przejrze te piny pod prockiem

  3. chyba nie sa pod pci express - za stare ;/

  4. kabel nie ma przerwy bo mam jeden monitor i przelaczam miedzy nowym a starym kompem

Dodane 22.08.2012 (Śr) 22:23

pozwole sie jeszcze zapytac bo nie zauwazylem aby przy wlaczaniu byl ten charakterystyczny dzwiek beep bo moze nie potrzebnie zajmujemy sie grafika jesli ominelismy cos wczesniej

btw trzeba miec do tego podpiete glosniki/sluchawki ? slyszalem ze jesli cos jest nie tak to wydaje jakies dzwieki

na płycie masz Dr. Debug wyświetla jakiś kod jak tak jaki ? taki kwadracik z cyferkami !

sprawdź ten procek tak jak napisałem wcześniej

jak nie wydaje żadnego dźwięku to obstawiał bym procek lub zasilacz zakładając że płyta ok

wszystko dobrze podpiąłeś sprawdź jeszcze ?

jak przełączasz pomiędzy kopami monitor, to pamiętaj o resecie tego nowego bo przez to możesz nie mieć obrazu !

jesli chodzi o te cyferki na wyswietlaczu to jest to 10 nastepnie 15 , 19 i staje na 55 ktore swieci caly czas

ze tez wczesniej nie pomyslalem o co z tym chodzi :stuck_out_tongue:

a z instrukcji wynika ze 0x55 -> memory not installed ;O???

ram jest KHX1600C9D3K2/8GX -> ten sam co w supportowanych przez plyte glowna na stronie asrock’a

sprawdzany w slocie 1 i 3 oraz 2 i 4 , biezaca konfiguracja to 1x kosc w 2 porcie

Dodane 22.08.2012 (Śr) 22:38

dodam jeszcze z instrukcji ze

10 -> pei core is started

15 pre memory north bridge initialization is started

19 -||- south bridge -||-

Edit: przelaczam gdy jest on wylaczony takze nie w tym rzecz

interesuje mnie ten numer 55 i brak dzwieku przy wlaczaniu, rozumiem z wczesniejszych numerow debuga ze proces chodzi normalnie i nie musze tam zagladac?

czyli kod 55 - kontroler pamięci jest w procku, szukaj problemu w kontakcie z socketem czyli te nóżki - nie ubrudzone czy pogięte od tego zacznij

ah czyli jednak kontroler pamieci w procku, w takim razie zdam wam relacje za jakies 5-10 min

hmmm nie wiem jak to powinno wygladac ale opisze to tak

piny skladaja sie z dwoj liter L a w srodku puste pole te piny w literce L sa polozone- skierowane w gore ( gdyby plyta byla umocowana w obudowie ) a ta druga litera L- do gory nogami w ktorej piny skierowane sa w stronie slotu od karty graficzniej

tak powinno byc ? w kazdym razie u mnie one leza przynajmniej tak mi sie wydaje

montaz-procesora-lga-1155-t495460.html

tak tez mnie tutaj poinformowano, wrocilem po dluzszej nieobecnosci wiec czas odpalic w koncu tego kompa a tu same problemy :<

E: pasty ani innych paprochow/syfow/kurzu nie ma slot przedmuchalem, procesor od spodu wytarlem chusteczka i przedmuchalem

tylko delikatnie i gdyby pogięły się da się wyprostować tak że spokojnie - sprawdź też bo może jakiś paproch tylko wlazł albo pastą usmarowane

Pogięte nóżki dawno odeszły w niepamięć :slight_smile: Teraz żeby nóżkę zgiąć trzeba być wybitnym specjalistą…Nóżki są na płycie,procka się tylko wkłada,nie ma możliwości zgiąć nóżkę na płycie.

oj można je pogiąć też :slight_smile: możliwe że paproch wlazł bo takie są objawy jak by nie stykało ?

edytowalem poprzedni post, mam skladac spowrotem czy cos zrobic ?

jak ok to złóż i zobaczymy

no w kazdym razie wyglada to tak jak powinno naszczescie :smiley:

Dodane 22.08.2012 (Śr) 23:10

wciaz wyswietla 55…

ok sprawdź czy nie masz naklejki na płycie tam jest jaki bios musisz mieć P2.10

bo jak masz na naklejce P1.10-15-B to dlatego nie startuje

http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … en3&o=BIOS