Nowy komputer czarny ekran

Witam,

kupiłem nowy PC po montażu wszystkich komponentów BIOS nie chce wystartować. poniżej specyfikacja:

Płyta główna MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155

Procesor Intel Celeron G1610, Dual Core, 2.60GHz, 2MB, LGA1155, 22nm, 55W, VGA, BOX

Zasilacz Fortron FSP400-60APN 85

Pamięć Crucial 4GB, 1333MHz, DDR3, NON-ECC, CL9 DIMM

Lite-On DVDRW 24xSATA gen. bk (iHAS124-04)

Dysk SSD Crucial SSD V4 128GB SATA 3Gb/s 2,5’

Monitor BenQ G2255 9H.L8CLB.QPE 5 ms 21.5 1920 x 1080

Po włączeniu diody na obudowie zaświecają się, wiatrak na procesorze zaczyna się kręcić. Jednak na monitorze, nic się nie wyświetla. Włącza się, wykrywa aktywne wejście D-SUB. Jest czarny i ani drgnie. Jedynie w prawym dolnym rogu wyświetlają się liczby 99. Co to może oznaczać. BIOS restartowałem, przez zwarcie pinów - około 30 sec. Pomóżcie, dostaje już flustracji ;/

Problemem może być wersja biosu płyty głównej (ten procesor jest obsługiwany od wersji 1.1).

Zresetuj bios przez wyciągnięcie na chwilę baterii (na odłączonym z prądu komputerze).

Wyjąłem baterię na 5 minut. Nic to nie dało :confused:

Wszystko poprawnie podłączyłeś?

Jeżeli tak, to może być tak jak poprzednik wspominał czyli wersja BIOSu nie wspierająca twojego procesora. A w takim przypadku bez jego uaktualnienia się nie obejdzie.

Wydaje mi się, że tak. Wszystko powpinane. Wiatrak na CPU zakręca, napęd DVD startuje. Diody na przednim panelu zaświecają się.

tylko teraz muszę mieć jakiś starszy procesor na tej podstawce, żeby odpalić BIOS :confused:


EDIT:

ten bios mial premierę, 2012-07-30, więc chyba mam tą wersję, jak płyta nowa ?

Dodane 25.04.2013 (Cz) 14:51

Czy ktoś jeszcze poratuje mnie jakąś sugestią ?

btw. przepraszam za post za postem