Nowy komputer czy dołożyć jakieś podzespoły?

Hej,
pacjent stary komputer wujka:
ASUSTeK M5A78L-MLX
AMD Athlon II X2 250
NVIDIA GeForce GT 220
RAM 2GB DDR3 PC3-10700 667MHz w jednej kości
HDD
Tu pytanie komputer ma być do prostego przeglądania Internetu, czy dokupienie SSD i dołożenie drugiej takiej samej kości wystarczy?
Aktualnie zainstalowana jest 7, lepszy rozwiązaniem teraz chyba jest 10 32bitowa dobrze się orientuje?
Macie może jakieś inne propozycje? Tj. jakiś RAM mocniejszy dokupić albo już nie warto do niego w ogóle dokładać.
Pozdrawiam!

Nie warto,To GT 220 wyciągnij za 50 zł jeszcze sprzedasz.

Jeżeli wujek jest minimalistą i „nie ma kasy”, bo emeryt/rencista, to można lekko zmodernizować. W innych przypadkach całkowita wymiana.
Modernizacja za 200 zł to:
Procek za 20-40 zł, pasujący to płyty, czyli Athlon X4 / lepiej z 65W, bo przy 95W muisz mocniejszy radiator, jak ma stockowy. Np.
Procesor AMD athlon 2 x4 620 2,6ghz Siemianowice Śląskie • OLX.pl
Druga, identyczna kosć, 2GB RAM ze 20 zł?
No i na koniec SSD 240GB Najtańsze za 150 zł.

Wtedy będzie to „jakoś” chodziło jeszcze chwilę, ale wymagający użytkownik nie zaakceptuje tego i tak. :wink:

Tak, dokup najtańsze markowe komponenty, bardziej nie ma sensu w to inwestować.

Przeglądarka też ma znaczenie, np. firefox na starszych sprzętach to straszny muł, edge działa zdecydowanie lepiej.

Lepiej kupić kompa z i3 4gen za 200zł, wsadzić ssd za 130 i gitara

Hmm nie przywiązywałem do tego nigdy większej wagi, jak się ma chrome w takim zestawieniu bo zawsze to jego właśnie instalowałem jako pierwszego?

Ciężka. Edge lub Brave na plus.

Za 300 „poleasingowy” i3, ale 2 generacji jest, więc koszt rośnie. No i nie zmieniałbym złomu na 2 lata młodszy złom. Albo tanio, albo dobrze. :wink:

A dlaczego nie czwartej? embargo na allegro wprowadzili jakieś?

… bo idąc tym tropem przy 5-6 generacji zapłacimy jak za nowy, złożony w sklepie.

Mam jeszcze pytanko a propos pamieci RAM chciałbym dokupić tą druga kość z tym, że nie wiem jaka aktualnie jest zamontowana(producent), mam tylko ssy z CPUZ, wystarczy dokupić DDR3 2GB czy musi być taki sam producent i przepustowość?

Najlepiej byłoby ten sam producent, wielkość i szybkość. Wtedy masz minimalną szansę na kłopoty.
Mieszając marki ryzykujesz, że niekoniecznie będą stabilnie działały razem. Z drugiej strony, jak Twojego nie ma 2 GB tanio, to kup jakiekolwiek najtańsze 2x2 GB, jak masz 4 sloty i pójdą razem, to masz 6 GB, a jak nie, to 4. :slight_smile:

Nie ma 4 slotów.

Moim zdaniem dysk SSD i 8 GB RAM (2x 4 GB). Tyle zakupów, a komputer jako tako w Internecie pochodzi.

2x 4 GB wychodzi raczej drogo, a z ssd i 4 GB starczy do 2-3 kart.