Nowy komputer czy modyfikacja?

Hej,

Procesor: AMD Athlon X2 4600+ 2,41 Ghz

Mobo: Gigabyte GA-M56S-S3

Grafika: GeForce 8600 GTS 256 MB

RAM: GOODRAM 1 GB

Dysk: Western Digital 250 GB

Zasilacz: Mustang 450W

Opłaca się ładować kase w niego czy kupić nowy?

Pozdrawiam!

Hmm, nie jest to jakaś staroć. Więc opłacalne chyba by było upgrajdowanie go. O czym myślisz ? Grafa, Dysk ?

Jeśli ważnym zadaniem tego komputera jest granie to wymieniłbym kartę graficzną. A tak poza tym to zasilacz jest do wymiany, a jeśli na procesorze jest boxowe chłodzenie to i je można wymienić (na kompatybilne też z najnowszymi socketami). Dzięki temu będziesz mógł spokojnie modernizować komputer w kilku krokach nie narażając się na pojedynczy duży koszt. Dodatkowo możesz się lepiej zastanowić nad poszczególnymi podzespołami i zwiększyć budżet na każdą z nich z uwagi na rozłożenie kosztu w czasie. Co do ramu to jeśli obecna ilość jest niewystarczająca to sensowne będzie dokupienie kolejnego gb ramu, ale nie więcej, bo tego elementu na nowej platformie nie wykorzystasz.

Zamierzam wymienić zasiłke na OCZ ModXStream 600W i karte na ATI 5870. Potem jak kasa będzie to wymienie płyte główną i procek na coś z i7 + system windows 7 professional albo ultimate

Jeżeli chcesz wymieniać też płyte główną, to może poczekaj albo nie wiem kredycik i nówke byś sobie kupił ?? ew. kilka komponentów ze starszego np. nagrywarka czy dysk. W sumie wybór należy do Ciebie :slight_smile:

Kredycik to wielkie zło. Wiem że zwiększa możliwości finansowe, ale i zwiększa strasznie rachunek bez uświadamiania cię o tym. No i poza tym z czego wnioskowałeś że to nie mają być nówki? Plan jaki stream zaproponował jest sensowny i pokrywa się właściwie z tym co napisałem wcześniej.

Wszystko zależy do czego potrzebujesz komputer… Jeżeli do pracy biurowej typu word, excel to daruj sobie modernizację… Jeżeli chcesz pograć to modernizuj po kolei. Zmień zasilacz, bo ten mustang płatał mi figle. Do wymiany karta graficzna, ta którą podałeś to dobry wybór. Warta swej ceny. Ale zastanów się czy nie chcesz kupić po prostu konsoli, której nie musisz modernizować. Ja wybrałem to drugiej rozwiązanie i to o wiele za późno bo wcześniej modernizowałem komputer, a to studnia bez dna… Wybór należy do Ciebie :slight_smile: