Nowy komputer do 2500zł

(D4mianek) #1

A wiec tak mam prosbe aby ktos mi zlozyl najlepszy pc jaki moze byc do 2500zł :mrgreen: bez monitora i systemu.

z gory thx

(Lukasz Graffix) #2

Czyli ma być: płyta główna, proc, grafa, ram, dyski, klawiatura, myszka, drukarka itp?? Napisz co chcesz konkretnie...

(D4mianek) #3

plyta,grafa,pamiec procek,dysk,zasilacz i obudowa -wszystko zebym mogl podpiac kompa do monitora i zeby odpalil :slight_smile:

(Lukasz Graffix) #4

Intel Core 2 Duo E6300 ~660 zł

ASUS P5B I965 ~455 zł

Galaxy GeForce 7600GS 128/128 1.4ns DDR3 Zalman ~460 zł

GoodRam DDR2 1GB 667MHz ~355 zł

Seagate Barracuda 320GB (ATA/300, 16MB) 7200.10 xxxxxxx AS ~360 zł

Chieftec 450W 101A aktywne PFC ~180 zł

Mustang 1072 (allegro.pl) ~50 zł

Razem: ~2520 zł

(D4mianek) #5

mam pytanie co do karty czy nie lepszy by byl Sapphire Radeon X1300 XT 256MB GDDR3?

(Lukasz Graffix) #6

Ten GeForce jest lepszy do podkręcania (większe taktowanie pamięci), ma wentylator Zalman'a. Po za tym ma większą przepustowość pamięci:

GeForce: ~21.9GB/s

Radeon: ~15.6GB/s

(D4mianek) #7

aha no chyba ze tak wielkie dzieki graffix teraz mam jakis punkt odniesienie do ewentualnej modyfikacji tego zestawu co mi dales,

ale i tak nowego kompa niestety bede mial dopiero kolo luty/marzec,

i jeszcze jedno pytanie czy ta technologia core 2 naprawde jest dobra czy to tylko bajer bo ja sie zastanawialem na prockiem Intel Peniu 4 3,22 Ghz

(Lukasz Graffix) #8

Core 2 Duo jest na prawdę bardzo wydajny. Teraz nie liczą się GHz. Ten Core 2 Duo Bije tego P4 na głowę... :smiley:

(Jinx83) #9

jak chcesz wydajniejsza grafike to ten sam tylko 256MB GDDR3 1,2 ns wentyl też Zalman - cena 547zł na znak.pl

(D4mianek) #10

aha no to super :mrgreen: jeszcze raz wielkie dzieki graffix

(Lukasz Graffix) #11

No tak tylko d4mian chce kompa do 2500 zł. Ja przekroczyłem tą kwotę o 20zł, a ty o 107 zł. Lekka różnica jest. :stuck_out_tongue:

(Jinx83) #12

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na mocniesza grafike to proponuje na HDD 250GB i na pł. głównej ale decyzja już należy do Ciebie :smiley:

(McDracullo) #13

Biostar TForce PT 965 :D:D

(Lukasz Graffix) #14

Taka sama jakość i wydajność. A Asus jest bardziej dostępny...

(McDracullo) #15

Biostar się lepiej kreci, a cena niższa. Jesli ma możliwośc to włąśnie ze względu na cene niech bierze.

(Lukasz Graffix) #16

Cena niższa, a w recenzjach piszą, że Biostar jest na poziomie Asus'a i kręcą się identycznie.

(Jinx83) #17

To skoro cena niższa a kręca sie identycznie ( w recenzjach pisza :twisted: ) to po co przepłacać...

(D4mianek) #18

wlasnie ja bym sobie wolal wziasc HDD 160GB bo 320 raczej nie zapelnie :mrgreen:

sadze ze wziolbym karte ktora proponuje CyraX_X

ta 256mb a co do plyty glownej zabardzo nie wiem bo nie znam sie dobrze na sprzecie, to sa narazie przymiarki bo jak mowilem nowy komputer bede mial dopiero kolo luty/marzec wiec jesli macie jeszcze jakies propozycje od zmiany tego zestawu ktory podal graffix to piszcze :slight_smile:

(Lukasz Graffix) #19

Jak nie chce to niech nie przepłaca... Ja tam wolę kupić bezpośrednio w sklepie, a nie szukać i zamawiać przez neta...

(system) #20

Zamiast tej GAlaxy ze 128mb ta ta

Palit GeForce 7600GT 256MB DDR3 ta sama cena 20zl roznicy

http://www.techplanet.pl/index.php?k=8& ... ltr=szukaj

128 przy tamtej karcie to stanowczo zamalo do nowych gier.

I jakos niewidac tam zadnego napedu optycznego w podanym konfigu :frowning: