Nowy komputer do 3000zł

(sl!de) #1

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum dobreprogramy. Planuje w lipcu br. kupić nowy komputer złożony z części zakupionych w sklepie MPC. Budżet na nowy komputer to kwota 3000 zł. Wiem, że na tym forum jest wiele osób znających się na złożeniu dobrego, wydajnego komputera. I dlatego chciałbym Was prosić o złożenie takiego właśnie PC-ta.

Najlepiej jakby się składał z dwu rdzeniowego, 64-bitowego procesora (myślałem o Intel Core2 Duo E4300 lub AMD Athlon 64 X2 4xxx), karty graficznej opracowanej na układzie G80 (myślałem o GeForce 8600GT/GTS lub 8800GTS), 2GB pamięci RAM (najlepiej w Dualu). Prosił bym też o wskazanie płyty głównej, zasilacza, obudowy, dysku twardego. Myślę także czy opłacalne jest kupowanie nowego napędu optycznego. Posiadam LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B z 2005 roku. Czytałem, że ta nagrywarka ma spore problemy. Jednak mi ona chodzi w miarę dobrze, lecz nagrywa czasem dosyć długo. Jeżeli znalazł by się ktoś taki, kto by złożył mi wydajny komputer ze sklepu MPC z uwzględnieniem moich typowań, bym był naprawdę bardzo wdzięczny. Oczywistym faktem jest też to, że przeglądałem kilka "gotowych" pecetów złożonych na okres lato 2007. Lecz ja planuję nabyć komputer właśnie złożony z części z konkretnego sklepu, a więc ceny są także konkretne. Z góry dziękuje wszystkim, którzy mi pomogą.

Przy okazji chciałbym spytać czy do tego nowego komputera bardziej opłacało by się kupić Windowsa XP Professional czy Viste Home Premium?

Z góry dziękuje i pozdrawiam. :slight_smile:

(Inferno Pl) #2

[Abit AB9](http://mpcnet.pl/opis/PLYABI7750030_ABIT_AB9 __I965S775__ PCX_DZ_GL_SA_RA__DDR_2)

C2D 6320

GoodRam 2x1GB PC900 PRO

[EVGA 8800GTS 320MB](http://mpcnet.pl/opis/VGAEVGNVD0040_EVGA_GeForce_8800GTS_320MB_DDR3_320bit_TV_DVI_PCI_E _SuperClocked___ 12ns___576_1700_1350_)

Amacrox Frei Erde 550W

Do tego dysk niech Ci ktoś inny poleci.

A swoją drogą to dosyć drogo w tym sklepie.

(iwa nike) #3

Jasne że 8800GTS tylko ze ci może kasy nie styknąć

jak masz kase to bież Core2 Duo E4300

płyta Abit AB9

Zasilacz Zalman ZM400B-APS

Seagate

dysk wedle uznania ( samsung , Seagate )

obudowa jak najtańsza . jaka tam ci się podoba

(Kwisnia 1990) #4

:x

BeQuiet Streught Power 500W

Zestaw ten co Inferno podał.

(Members92) #5

PROCESOR CORE 2 DUO E6420 lub E6320

Asus P5B Deluxe lub Abit AB9

A-data 2x 1gb 800 mhz

EVGA 8800GTS lub od BFG

Enermax Liberity 500w

Seagate 7200.10 250 gb 16mb , zapis prostopadły

A buda to nie kupuj jakiejś drogiej tylko jakiegos mustanga ,albo cos taniego :slight_smile:

(piotrekplay) #6

enermax liberty / amacrox frei erde

• chłodzenie, nie jestem pewny czy proc nie ograniczy karty wiec trzeba by było go podkręcić (scythe infinity/andy samurai) + pasta arctic silver 5 lub colaboratory liquid pro

Abit AB9

C2D E6320

2 GB GoodRam PC900 PRO lub corsair

Enermax liberty 500W

GeForce 8800GTS 320MB

Samsung/Seagate 16mb cache SATA II (pojemność sobie wybierz)

Buda według uznania, ale staraj się dobrać taką aby miała miejsca na wentyle 12cm (będzie ciszej)

(system) #7

nie ograniczy

(Ali142) #8

No coś ty... Procesor bardzo dobry, jak kupowalby GTX lub (jak wyjdzie) Radeon'a XTX to moze troche by haczycl, ale nie teraz :slight_smile: Lepiej kup jakis zasilacz 600 W, co zaoszczedzi ci kasy na kolejny upgrade kompa :slight_smile: A jesli chcesz troche podkrecac, to polecam pamieci G.Skill lub Corsair. PZDR