Nowy komputer do 3000zł

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum dobreprogramy. Planuje w lipcu br. kupić nowy komputer złożony z części zakupionych w sklepie MPC. Budżet na nowy komputer to kwota 3000 zł. Wiem, że na tym forum jest wiele osób znających się na złożeniu dobrego, wydajnego komputera. I dlatego chciałbym Was prosić o złożenie takiego właśnie PC-ta.

Najlepiej jakby się składał z dwu rdzeniowego, 64-bitowego procesora (myślałem o Intel Core2 Duo E4300 lub AMD Athlon 64 X2 4xxx), karty graficznej opracowanej na układzie G80 (myślałem o GeForce 8600GT/GTS lub 8800GTS), 2GB pamięci RAM (najlepiej w Dualu). Prosił bym też o wskazanie płyty głównej, zasilacza, obudowy, dysku twardego. Myślę także czy opłacalne jest kupowanie nowego napędu optycznego. Posiadam LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B z 2005 roku. Czytałem, że ta nagrywarka ma spore problemy. Jednak mi ona chodzi w miarę dobrze, lecz nagrywa czasem dosyć długo. Jeżeli znalazł by się ktoś taki, kto by złożył mi wydajny komputer ze sklepu MPC z uwzględnieniem moich typowań, bym był naprawdę bardzo wdzięczny. Oczywistym faktem jest też to, że przeglądałem kilka “gotowych” pecetów złożonych na okres lato 2007. Lecz ja planuję nabyć komputer właśnie złożony z części z konkretnego sklepu, a więc ceny są także konkretne. Z góry dziękuje wszystkim, którzy mi pomogą.

Przy okazji chciałbym spytać czy do tego nowego komputera bardziej opłacało by się kupić Windowsa XP Professional czy Viste Home Premium?

Z góry dziękuje i pozdrawiam. :slight_smile:

[Abit AB9](http://mpcnet.pl/opis/PLYABI7750030_ABIT_AB9 _I965_S775 PCX_DZ_GL_SA_RA__DDR_2)

C2D 6320

GoodRam 2x1GB PC900 PRO

[EVGA 8800GTS 320MB](http://mpcnet.pl/opis/VGAEVGNVD0040_EVGA_GeForce_8800GTS_320MB_DDR3_320bit_TV_DVI_PCI_E SuperClocked_ 1_2ns___576_1700_1350_)

Amacrox Frei Erde 550W

Do tego dysk niech Ci ktoś inny poleci.

A swoją drogą to dosyć drogo w tym sklepie.

Jasne że 8800GTS tylko ze ci może kasy nie styknąć

jak masz kase to bież Core2 Duo E4300

płyta Abit AB9

Zasilacz Zalman ZM400B-APS

Seagate

dysk wedle uznania ( samsung , Seagate )

obudowa jak najtańsza . jaka tam ci się podoba

:x

BeQuiet Streught Power 500W

Zestaw ten co Inferno podał.

PROCESOR CORE 2 DUO E6420 lub E6320

Asus P5B Deluxe lub Abit AB9

A-data 2x 1gb 800 mhz

EVGA 8800GTS lub od BFG

Enermax Liberity 500w

Seagate 7200.10 250 gb 16mb , zapis prostopadły

A buda to nie kupuj jakiejś drogiej tylko jakiegos mustanga ,albo cos taniego :slight_smile:

enermax liberty / amacrox frei erde

  • chłodzenie, nie jestem pewny czy proc nie ograniczy karty wiec trzeba by było go podkręcić (scythe infinity/andy samurai) + pasta arctic silver 5 lub colaboratory liquid pro

Abit AB9

C2D E6320

2 GB GoodRam PC900 PRO lub corsair

Enermax liberty 500W

GeForce 8800GTS 320MB

Samsung/Seagate 16mb cache SATA II (pojemność sobie wybierz)

Buda według uznania, ale staraj się dobrać taką aby miała miejsca na wentyle 12cm (będzie ciszej)

nie ograniczy

No coś ty… Procesor bardzo dobry, jak kupowalby GTX lub (jak wyjdzie) Radeon’a XTX to moze troche by haczycl, ale nie teraz :slight_smile: Lepiej kup jakis zasilacz 600 W, co zaoszczedzi ci kasy na kolejny upgrade kompa :slight_smile: A jesli chcesz troche podkrecac, to polecam pamieci G.Skill lub Corsair. PZDR