Nowy komputer do 4 tys. - 4.5 tys. zł

Witam poszukuję komputera ( chodzi o podezspoły) w skład którego ma wejść cała jednostka centralna, monitor oraz głośniki. Cena maksymalna tego dobrze by było gdyby wyniosła 4-4,5k zł.

Komputer będzie przeznaczony do grania oraz edukacja ( pakiet office wejdzie wszedzie ) itp.

Chcę, aby brano pod uwagę cechy takie jak: 8 GB RAM, 4 rdzeniowy procesor, 2 sloty na kartę graficzną, karta dźwiękowa obsługująca 5 +1. Byłbym wdzięczny za opisanie jaki sprzęt bym dostał.

Było setki razy: search.php?keywords=komputer+4000z%C5%82&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

:lol: :lol: bez komentarza :slight_smile:

co do zestawu to tak jak napisał adam749 , było tyle razy że już się powinni wszyscy nauczyć że można wyszukiwarki użyć - części się na razie tak nie zmieniają z dnia na dzień żeby co chwile to samo wałkować :slight_smile:

Gigabyte GA-X48-DS5 » Opis 731,00 731,00

Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 GHz BOX » Opis 798,00 798,00

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) » Opis 235,00 235,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM » Opis 84,00 84,00

Mushkin DDR2 PC8500 2x2048MB XP 1066MHz CL5.0 + zestaw PROMO! » Opis 385,00 385,00

Corsair TX750 750W » Opis 403,00 403,00

Gainward Radeon HD 4870 X2 2048MB DDR5 PCI-E BOX » Opis 1477,00 1477,00

Wartość produktów: 4113,00 zł

teraz nie opłaca się kupować tak drogich komputerów lepiej poczekać miesiąc na nowsze modele płyt i procesorów.

:x

ale tak jak mati75 , napisał ja również bym radził poczekać do przełomu listopada i grudnia na nowe podstawki i procki bo kupowanie kompa za tą kasę teraz może się okazać nie opłacalne…

Ta ja już tak czekam od września :stuck_out_tongue:

czasem warto być cierpliwym niż potem żałować wydanej kasy… zrobisz jak chcesz :slight_smile:

znaczy się ja nie będę kupować, tylko rodzice :stuck_out_tongue: ale wiecie, że nowe podzespoły na przełomie listopada/grudnia będą drogie :stuck_out_tongue: Z tego co wiem to nowy procek Intela to koszt 250 euro. A wiadomo, że ze sklepów nawet internetowych to drożej wyjdzie.

mimo wszystko ja bym się wstrzymał i ewentualnie dołożył bo przecież komputer nie ma być na miesiąc tylko na parę lat ale w sumie jak uważasz. Link do dobrych zestawów na teraz podał adam749

wybacz nie moge “dolozyc” i chyba tak wystarczajaca jest ta kwota i jesli mam kupowac po “premierze” za magiczną cenę to sorrki , mysle ze jak wyjda te nowe procki to inne “starsze” podzespoly stanieja P

komputer mysle tak na 3 lata ale z czasem dokupie nowa karte graf ( i daltego 2 sloty na karte ) i wiecej ramu.

tak więc zestawy masz podane ale to 8GB ramu to przegięcie :slight_smile:

Nie uważam że 8GB ramu to przegięcie. Ja w stresie (czytaj: wiele aplikacji uruchomionych) na windows XP zużywam 2GB ramu. Jeśli kupi Viste 64 bitową to te 8 GB będzie pasować. Zamiast martwić się o RAM spokojnie otworzy 20 pamięciożernych programów (np firefox z 50 stronami)

A z tym czekaniem to mnie bardzo zmartwiliście bo kupiłem teraz kompa. Za miesiąc wyjdą nowe podstawki i procki ale za rok też, w ten sposób to nigdy nie powinno się kupować kompa. No ale niestety jest ten ból że za ok 2 lata komp będzie do wymiany.

moim zdaniem najnormalniej w świecie tego nie wykorzysta, ale jego kasa więc zrobi jak będzie chciał

4GB ramu to ok 200zł. To prawie żaden wydatek a ile przyjemności :smiley:

:x zdecyduj się w końcu… raz 8 teraz się już na 4GB przerzucasz? taka dyskusja nie ma sensu

Na co mam sie decydować? Mówie o dodatkowych 4GB ramu do 4GB (minimum).

Po co się denerwujesz, jak kogoś stać to niech kupuje i 16GB a ile wykorzysta nie jest tu aż tak ważne tak samo jak ktoś kupi kartę z 2GB ramu też tego ramu pewnie nie wykorzysta (chyba że na dwóch monitorkach 30")

nie denerwuje sie

:x mówisz że nie ważne a zastanawiasz się nad kosztami?

:shock: chłopak mówi że rodzice dają mu kasę i oczekuje dobrego kompa z monitorem, głośnikami i kartą dźwiękową… Uważasz że w taki komputer gdzie po odjęciu od 4,5k na monitor, głosniki i kartę (powiedzmy min. 1000 zł) opłaca się inwestować w 8GB ramu :shock: tym bardziej że wątpię aby był on zaawansowanym grafikiem gdzie potrzebne mu 4 rdzenie i 8GB ramu?

Ja złożyłem ci coś takiego na sirius.pl :

komptp2.jpg

Podkręcasz procka do minimum 4GHz (ram będzie wtedy ok 1000Mhz) i wszystko hula aż miło

W zestawie @ alzajac wymienic tylko OCZa na Corsaira 550W. :wink:

===============

K.

Alzajac , masz rację definitywnie. A jak zostanie zaawansowanym grafikiem (co się zdarza) to sobie ten ram bez problemu dokupi. Ja pisałem o teoretycznej sytuacji osoby bez ograniczeń finansowych 8)

Dokładnie i dlatego nie widzę sensu aby od razu miał się pakować w 8GB :slight_smile: