Nowy Komputer do 4500 zł

No jest w tym to że to taktowanie pamięci a nie gpu, wpływ taktowania pamięci na ogólną wydajność jest nieduży, ale ponieważ jest zauważalny na wykresach to tylko potwierdza że ten gtx faktycznie ma te 200mhz więcej na pamięciach, z resztą bez większego problemu lecą te pamięci pod 2,4ghz… jakby za tym poszedł rdzeń i shadery to efekt byłby znaczący. Tak czy siak lepszy niż w przypadku 8800gts, sam zapewne wyczytałeś że gtx ma nowe pcb z usprawnionym zasilaniem…

Owszem czytałem o tym, ale według wiele bez sensu to jest, ze wystarczyło by takie samo zasilanie jak w GTS. :co:

ehh kup rzesz w w końcu ten komputer Davidoff69 , bo już mnie nudzi ten temat.

poskładaj to na co się zdecydowałeś i napisz tutuaj

lukaszzek , po pierwsze jak Cię nudzi to proponuję nie czytać, a po drugie jeszcze się nie zdecydowałem co do grafiki… waham się miedzy 8800 GTS, a 9800 GTX

wybieraj 8800GT, w połowie lata będzie nowa generacja kart i ceny kart z wyższej półki polecą na łeb i szyję w dół.

oba to to samo…

bierz 8800GT bo jak napisał KabutO ,

9800gtx jest 200zł droższy od gt, jeśli ma na niego pieniądze to niech go bierze. Modyfikacja zasilania nie była bez sensu bo przyniosła wymierne korzyści, rdzeń bez problemu poszedł im na 800mhz umożliwiając “nowemu” gf’owi pobicie ultry…

8800GTS też robi bez problemu 800MHz.

trzeba napięcie podbić, rzadko kiedy sam osiąga takie takty

No ale zrozum to jest ta różnica, cena gts i gtx jest prawie identyczna, a w gtx’ie masz te drobne kosmetyczne poprawki czyli nieco wydajniejsze chłodzenie, nieco wydajniejsze zasilanie, nieco wydajniejszy ram, to wszystko składa się na zauważalnie lepszą kartę graficzną i tyle. To powinno się nazywać 8850gtx ,czy jakoś tak, owszem, ale jest jak jest, trzeba korzystać… z czego się da…

Napięcie to trzeba podbić na 8800GT żeby osiągnąc 740MHz+ , a 8800GTS ma już seryjnie większe napięcie rdzenia.

proszę kilka słów z egielda.com.pl

… nic dodać nic ująć

taką samą wydajność GTX i GTS osiągały przy taktowaniach

GF 9800 GTX (G92 - 128SP) 512 MB 800 (2000) /1150

GF 8800 GTS-512 (G92 - 128SP) 512 MB 750(1890)/1150

tak więc twoje argumenty typu “…nieco wydajniejszy ram, to wszystko składa się na zauważalnie lepszą kartę graficzną i tyle” są nieprawdziwe i bez sensu :slight_smile:

Teraz zastanów się co właśnie napisałeś - “dlatego iż nieco poluzowali timingi ramu - rdzeń jest o 8% wolniejszy.”

Zastanów się przez chwile! Piszesz bzdury!

Ah ta egiełda, przepisali plotke i tak samo jak w ppc nie sprawdzili faktycznie jakie ramy siedzą w karcie graficznej, ale w zamian za to napisali że ma takie samo wymiarami pcb podczas gdy w ppc napisali że jest nieco większe, komu ufać?

W sumie to owca nie jesteś lepszy bo testowano tam ponad 30 gier, a ty wyszukałeś jedną w której jest przewaga 2% po stronie gts,a podczas gdy w reszcie gier jest na odwrót :]

nie chce mi sie już odpowiadać na to co piszesz…

popatrz sobie na wszystkie testy (wykresy) z takimi ustawieniami na egiełda i zobaczysz że to to samo ten przykład to cytat z pierwszej strony testu… Znajdź mi cytat, w którym napisano o takich samych rozmiarach PCB… nie wiesz co piszesz kolego testowano 30 gier i racja o te 0,5 fps GTX był szybszy ale na ustawieniach 750 na rdzeniu GTS 800 GTX wystarczyłoby 760 dla GTS i już ten 1 fps byłby dla GTS prawda jest taka że obie katry to ten sam rdzeń, inne pamięci (luźniejsze timingi) patrzysz tylko na liczby MHz na rdzeniu i na pamięciach ale nie liczysz się z tym że 750 na GTS ~ 800GTX

Właśnie o tym zapomniałem, zobacz na egiełdzie że 8800GTS miał 750MHz a 9800GTX miał 800 i praktycznie w każdej grze identyczna różnica, więc coś musi być nie tak, skoro GTS ma o 50MHz mniejsze taktowanie a jest praktycznie identyczny jak 9800GTX. Odpowiedz jest w pamięciach.

co nie zna że nie można go jeszcze zwiększyć :slight_smile:

podkręcone GT mają 1,1V GTSy 1,15V